Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Gdyni

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 978 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Gdyni

Dobry Płytkarz

53 opinie
Układanie płytek Gdynia

Glazurnictwo to życiowa pasja tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu płytkarza. Skontaktuj się teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Doskonały Glazurnik Gdynia

38 opinii
ADAL Sp. z o.o. - Doskonały Glazurnik Gdynia

Potrzebujesz glazurników od doskonałego układania glazury w miejscowości Gdynia lub w pobliskich miastach? Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada

26 opinii
Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada - Solidne Układanie Glazury Gdynia

Jeżeli potrzebujesz solidnego układania glazury i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Firma Handlowo Usługowa BUDMIR - Mirosław Sprada. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Profesjonalny Glazurnik w Gdyni

23 opinie
Radosław Marzec " Domont " - Profesjonalny Glazurnik w Gdyni

Ten glazurnik działa na terenie Gdyni i oferuje wszechstronne usługi glazurnicze. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Najwyższej Klasy Układanie Glazury

20 opinii
Tom-Bud Sebastian Kaczmarek - Najwyższej Klasy Układanie Glazury Gdynia

Od lat pracownicy Tom-Bud Sebastian Kaczmarek wykonują usługi z zakresu układania glazury, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających usług glazurniczych. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Roman Klawinski

9 opinii
Roman Klawinski - Fantastyczne Układanie Glazury Gdynia

Jeśli szukasz fantastycznego układania glazury w rejonie Gdyni i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dobre miejsce. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Master Grup

11 opinii
Master Grup - Dobry Glazurnik Gdynia

Dobry glazurnik z imponującym doświadczeniem w temacie dobrych usług glazurniczych śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doświadczony Glazurnik Gdynia

7 opinii
Lukas renovetion - Doświadczony Glazurnik Gdynia

Doświadczony glazurnik proponuje swoje usługi na terenie Gdyni oraz w okolicznych miastach. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługi Kafelkarskie

6 opinii
Usługi Kafelkarskie - Profesjonalne Układanie Glazury Gdynia

Z chwilą, gdy będziesz szukać profesjonalnej usługi glazurniczej w dobrej cenie to Usługi Kafelkarskie są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji Twoich wymagań z dziedziny układania glazury. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Świetne Usługi Glazurnicze

6 opinii
ROM-BUD USŁUGI BUDOWLANE - Świetne Usługi Glazurnicze Gdynia

Gdy szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z ROM-BUD USŁUGI BUDOWLANE perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Gdyni (58)

Najwyższej Klasy Kafelkarz Gdynia

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Do ulorzenia łazieneczka kibelek i umywalka ora la-ienka Termin rozpoczęc...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 6 dni temu

 • Gdynia

Zlecę ułożenie płytek, 5m², Gdynia

Podejmij współpracę z Klientem jako wykwalifikowany kafelkarz z obszerną wiedzą w temacie glazurnictwa. W Twojej firmie wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to standard. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 7 dni temu

 • Gdynia

Kafelkarz

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: Układanie płytek w łazience z poliwęglanu, biały montaż, układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub innych powłok Doda...

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 7 dni temu

 • Gdynia

Zlecę kafelkowanie, 101-200m², Gdynia

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, pokój, salon, hol, przedpokój, garaż, pomieszczenie gospodarcze, na zewnątrz Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, układanie płytek...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Gdynia

Dam zlecenie na położenie płytek w kuchni, w łazience, 11-25m², Gdynia

Będąc obecnym w branży usług glazurniczych od lat, szczególnie na obszarze Gdyni, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Gdynia

Wyjątkowe Układanie Płytek Gdynia

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: proste,wc na stelazu,brodzik,fartuch w kuchni i podlogi ...

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Gdynia

Zapytanie o położenie płytek w pomieszczeniu handlowo-usługowym, 101-200m², Gdynia

Pomieszczenia: pomieszczenie handlowo-usługowe Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Położenie kafli na stara podłogę w lokalu Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-01...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Gdynia

Dam zlecenie na położenie płytek w kuchni, do 10m², Gdynia

Jako płytkarz oferujesz swoje usługi na terenie Gdyni i w przyległych miastach? Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Gdynia

Poszukuję ekipy do położenia płytek, do 10m², Gdynia

Nie możesz znaleźć dopasowanego do Ciebie zapytanie? Jako solidny fachowiec świadczący usługi glazurnicze i płytkarz bez konkurencji w Gdyni poznaj treść zlecenia o treści "Poszukuję ekipy do położenia płytek, do 10m²". Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Gdynia

Montaż płytek w łazience, do 10m², Gdynia

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, usunięcie starych płytek lub innych powłok Dodatkowe informacje: Układanie płytek Gdynia, pomorskie Dzielnica: Śródmieście Jaka usług...

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Gdynia

Perfekcyjne Glazurnictwo Gdynia

Jeśli Glazurnictwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zaproponuj termin już teraz!

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Gdynia

Usługi Glazurnicze Gdynia

Usługi glazurnicze nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, do 10m²". Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Gdynia

Szukam firmy do montażu płytek w kuchni, 11-25m², Gdynia

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Gdynia

Kładzenie płytek na zewnątrz, 26-50m², Gdynia

Przyjmij zlecenie doskonałego układania płytek o treści "Kładzenie płytek na zewnątrz, 26-50m²", jako fachowiec z miejscowości Gdynia. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Gdyni jesteś w ścisłej czołówce. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Gdynia

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek w garażu, pomieszczeniu gosp., 51-100m², Gdynia

Pomieszczenia: garaż, pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Płytki na podłodze plus wkute cokoły Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Gdynia

Montaż płytek w łazience, do 10m², Gdynia

Jako znakomici specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie glazurnictwa. Zapytanie brzmi "Montaż płytek w łazience, do 10m²". Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Gdynia

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek na korytarzu, 26-50m², Gdynia

Jako firma zatrudniająca dobrych płytkarzy i odznaczająca się szczególnym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek na korytarzu, 26-50m² jest skierowane do Ciebie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Gdynia

Zlecę położenie płytek w łazience, do 10m², Gdynia

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Wylewka, pomalowanie/ zabezpieczenie przed wodą wilgocią.Kafelkowanie podłogi, wykonanie spadku do kratki ścieko...

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Gdynia
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty