Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Międzychodzie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 388 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Międzychodzie

Usługi Remontowo Budowlane Marcin Jenek

8 opinii
Układanie płytek Międzychód

Zleć zadanie układania płytek fachowcom firmy Usługi Remontowo Budowlane Marcin Jenek z miejscowości Międzychód. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Międzychodu są jednymi z najlepszych. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wyjątkowe Usługi Glazurnicze

2 opinie
Firma Remontowo-Budowlana - Wyjątkowe Usługi Glazurnicze Międzychód

Usługi glazurnicze to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

BUILDINGS Andreas

1 opinia
BUILDINGS Andreas - Fantastyczne Kafelkowanie Międzychód

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kafelkowania na bardzo wysokim poziomie. Perfekcyjnie położone płytki ceramiczne w garażu są na wyciagnięcie ręki - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a ich praca zrobi na Tobie wrażenie.

Wysokiej Klasy Glazurnik Międzychód

1 opinia
AR-BUD - Wysokiej Klasy Glazurnik Międzychód

Próbujesz dotrzeć do rzetelnego profesjonalisty realizującego usługi glazurnicze? Ten glazurnik jest liderem w Międzychodzie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Radosław Imianowski

1 opinia
Radosław Imianowski - Dobry Płytkarz Międzychód

Ten płytkarz działa na obszarze Międzychodu i oferuje wszechstronne usługi glazurnicze. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

AS Sławomir Krajewski

5 opinii
AS Sławomir Krajewski - Dobry Glazurnik Międzychód

Glazurnictwo to życiowa pasja tych profesjonalistów - są zawodowcami w fachu płytkarza. Skontaktuj się teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Najlepsze Usługi Glazurnicze Międzychód

2 opinie
Uslugi remontowo budowlane gregor - Najlepsze Usługi Glazurnicze Międzychód

Każdy, kto poszukuje usługi glazurniczej winien koniecznie zgłosić się do Uslugi remontowo budowlane gregor i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pierwszorzędne Układanie Płytek w Międzychodzie

ALEX USLUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Pierwszorzędne Układanie Płytek w Międzychodzie

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? ALEX USLUGI REMONTOWO BUDOWLANE jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Usługi remontowe

Usługi remontowe - Fantastyczne Układanie Płytek Międzychód

Po prostu zleć prace dotyczące układania płytek fachowcom firmy Usługi remontowe z miejscowości Międzychód. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Międzychodu są jednymi z najlepszych. Skrupulatnie ułożone płytki w garażu są bliżej niż myślisz - wystarczy, że skontaktujesz się z tymi fachowcami, a uznasz ich za trafny wybór.

MS-BUD Usługi Budowlane

MS-BUD Usługi Budowlane - Wysokiej Klasy Układanie Płytek Międzychód

Każdy, kto poszukuje usługi glazurniczej musi niezwłocznie zgłosić się do tego glazurnika i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Międzychodzie (15)

Solidne Usługi Glazurnicze Międzychód

Klient, który potrzebuje solidnej usługi glazurniczej musi już dziś zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Chrzypsko Wielkie

Solidne Glazurnictwo Międzychód

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Buszewko

Dam zlecenie na położenie płytek w kuchni, w łazience, 26-50m², Psarskie

Jeśli twoja specjalność to doskonałe usługi glazurnicze i inne usługi z zakresu glazurnictwa na terenie Wielkopolskiego oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Pokaż dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Psarskie

Montaż płytek w kuchni, na korytarzu, 11-25m², Lubosz

Pomieszczenia: kuchnia, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Lubosz

Dam zlecenie na położenie płytek w kuchni, 11-25m², Lwówek

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Lwówek

Kładzenie płytek w pokoju, 11-25m², Stare Miasto

Jako firma zatrudniająca dobrych płytkarzy i odznaczająca się szczególnym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Kładzenie płytek w pokoju, 11-25m² jest skierowane do Ciebie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Stare Miasto

Zapytanie o położenie płytek w kuchni, do 10m², Wronki

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Wronki

Doskonałe Układanie Płytek Międzychód

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-26 do 2023-12-04

 • Wronki

Solidny Kafelkarz Międzychód

Zleceniodawca napisał - Zapytanie o położenie płytek w łazience, 11-25m². Nawiąż współpracę w odpowiedzi na potrzebę solidnego kafelkarza z zakresu układania płytek. Udowodnij Klientowi, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest najlepszą decyzją. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Miedzichowo

Tanie Usługi Glazurnicze

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Bytyń

Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 11-25m², Bytyń

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-01-28 do 2024-01-29

 • Bytyń

Montaż płytek w łazience, 11-25m², Bytyń

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Układanie płytek 11-25m2, 64-542 Bytyń Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny t...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Bytyń

Glazurnik do położenia płytek w kuchni, do 10m², Duszniki

Jako firma zatrudniająca doskonałych kafelkarzy i wykazująca się nieprzeciętnym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Glazurnik do położenia płytek w kuchni, do 10m² jest idealne do Ciebie. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

2023-12-31 do 2024-01-08

 • Duszniki

Płytkarz Międzychód

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Nowy Tomyśl

Poszukuję ekipy do położenia płytek, 26-50m², Nowy Tomyśl

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: demontaż starych płytek położenie nowych Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Nowy Tomyśl
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty