Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Olesnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 088 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Olesnie

Wysokiej Klasy Kafelkarz Olesno

9 opinii
Układanie płytek Olesno

Próbujesz dotrzeć do godnego uwagi fachowca świadczącego usługi glazurnicze? Ci kafelkarze są wyjątkowi na terenie Olesna. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Wysokiej Klasy Układanie Płytek

12 opinii
Glazurnictwo Marcin Tyrała - Wysokiej Klasy Układanie Płytek Olesno

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do układania płytek ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Prezycyjnie położone płytki ceramiczne w łazience są w zasięgu - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a uznasz ich za trafny wybór.

Twój Dom Remonty i wykończenia wnętrz Marcin Wilk

1 opinia
Twój Dom Remonty i wykończenia wnętrz Marcin Wilk - Wyjątkowe Układanie Glazury Olesno

Nie znajdziesz innych tak wysokiej klasy kafelkarzy z tak dużym doświadczeniem zawodowym, świadczących usługi glazurnicze w miejscowości Olesno i w okolicy. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Doskonałe Układanie Glazury

1 opinia
DORBUD - Doskonałe Układanie Glazury Olesno

Jeśli potrzebujesz doskonałego układania glazury w rejonie Olesna i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DORBUD. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Wyjątkowe Kafelkowanie

1 opinia
GLAZUR-KOMPLEX - Wyjątkowe Kafelkowanie Olesno

Po prostu zleć zadanie kafelkowania fachowcom z miejscowości Olesno. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Olesna są w ścisłej czołówce. Perfekcyjnie ułożone płytki na ścianach są tuż tuż - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a uznasz ich za trafny wybór.

Art-Bud

1 opinia
Art-Bud - Dobry Płytkarz Olesno

Ten, kto potrzebuje dobrej usługi glazurniczej musi niezwłocznie zgłosić się do tego płytkarza i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjne Kafelkowanie Olesno

3 opinie
Bud-Mann Patryk Mann - Rewelacyjne Kafelkowanie Olesno

Potrzebujesz ekspertów od rewelacyjnego kafelkowania w miejscowości Olesno lub w okolicznych miastach? Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Najwyższej Klasy Układanie Glazury w Olesnie

6 opinii
Usługi Remontowo Budowlane REM-BUD - Najwyższej Klasy Układanie Glazury w Olesnie

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi Remontowo Budowlane REM-BUD są dla Ciebie idealni. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Remontowo-Budowlane Kroczek Paweł

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Kroczek Paweł - Solidne Kafelkowanie Olesno

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy Usługi Remontowo-Budowlane Kroczek Paweł, która świadczy usługi kafelkowania na wysokim poziomie. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Solidne Glazurnictwo

1 opinia
Style House - Solidne Glazurnictwo Olesno

Ta firma świadczy solidne usługi glazurnicze i inne usługi z zakresu glazurnictwa na terenie Olesna oraz przyległych miast. Skrupulatnie położone płytki ceramiczne na podłodze są tuż tuż - wystarczy, że zadzwonisz, a uznasz ich za trafny wybór.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Olesnie (18)

Zlecę położenie płytek na zewnątrz, 51-100m², Praszka

Wykonaj zlecenie rewelacyjnego układania płytek o treści "Zlecę położenie płytek na zewnątrz, 51-100m²", jako fachowiec z miejscowości Opolskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Opolskiego nie masz sobie równych. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Praszka

Zapytanie o położenie płytek w łazience, do 10m², Rudniki

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Zapytanie o położenie płytek w łazience, do 10m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Rudniki

Profesjonalny Płytkarz Olesno

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Praszka

Kafelkarz Olesno

Jako kafelkarz działający na terenie Olesna i oferujący różnorodne usługi z zakresu profesjonalnego glazurnictwa podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Potrzebuję kafelkarza do położenia płytek, 26-50m²". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2024-03-14 do 2024-03-14

 • Olesno

Zapytanie o położenie płytek w kuchni, w łazience, na korytarzu, 26-50m², Olesno

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Olesno

Solidne Usługi Glazurnicze Olesno

Jako solidni płytkarze z tak dużym doświadczeniem, świadczysz usługi glazurnicze na terenie miejscowości Olesno i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego zapytania. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Olesno

Zapytanie o położenie płytek w kuchni, 11-25m², Dobrodzień

Klient szuka solidnego płytkarza dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Zapytanie o położenie płytek w kuchni, 11-25m². Jeśli realizujesz bogaty zakres usług glazurniczych w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Dobrodzień

Zlecenie na montaż kafelków, 51-100m², Kadłub Wolny

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, hol, przedpokój, garaż, pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, układanie płytek na schodach Dodatkowe info...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Kadłub wolny

Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 11-25m², Ługi-Radły

Klient szuka rewelacyjnego płytkarza i napisał - Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 11-25m². Jeśli realizujesz bogaty zakres usług glazurniczych w konkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Ługi-Radły

Szukam firmy do ułożenia kafelków, 201-500m², Kluczbork

Pomieszczenia: klatka schodowa, garaż, pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-01...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Kluczbork

Wyjątkowe Układanie Płytek Olesno

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Panki

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek na korytarzu, 11-25m², Lasowice Wielkie

Pomieszczenia: hol, przedpokój Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Lasowice Wielkie

Płytkarz

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-22 do 2024-03-24

 • Glinica

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek w kuchni, w łazience, w pokoju, 26-50m², Lipie

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, pokój, salon Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Lipie

Doskonałe Glazurnictwo Olesno

Szukasz Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Lipie

Pierwszorzędny Kafelkarz

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Węglowice

Potrzebuję kafelkarza do położenia płytek, 11-25m², Węglowice

Szukane są pierwszorzędne usługi glazurnicze w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebuję kafelkarza do położenia płytek, 11-25m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny glazurnictwa, poznaj szczegóły zlecenia. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Węglowice

Szukam firmy do montażu płytek na zewnątrz, 11-25m², Węglowice

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Węglowice
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty