Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Sokołowie Podlaskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
654 041 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Sokołowie Podlaskim

Pierwszorzędny Kafelkarz Sokołów Podlaski

6 opinii
Układanie płytek Sokołów Podlaski

Nie znajdziesz innych tak pierwszorzędnych kafelkarzy z tak dużym doświadczeniem zawodowym, pracujących na terenie miejscowości Sokołów Podlaski i w okolicy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Dekor-Rem Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Tomczuk

5 opinii
Dekor-Rem Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Tomczuk - Dobre Usługi Glazurnicze Sokołów Podlaski

Ta firma świadczy dobre usługi glazurnicze i inne usługi z zakresu glazurnictwa na terenie Sokołowa Podlaskiego oraz okolicznych miast. Perfekcyjnie położone płytki ceramiczne na posadce są w zasięgu - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a ich praca zrobi na Tobie wrażenie.

Wybitny Płytkarz

3 opinie
Remontowo wykonczeniowa - Wybitny Płytkarz Sokołów Podlaski

Poszukujesz godnego uwagi wykonawcy oferującego usługi glazurnicze? Ten płytkarz jest liderem w mieście Sokołów Podlaski. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Inwest-kom

2 opinie
Inwest-kom - Wyjątkowe Układanie Płytek Sokołów Podlaski

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy Inwest-kom, której specjalnością jest układanie płytek. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

DOMINO kompleksowe remonty i wykończenia wnętrz

3 opinie
DOMINO kompleksowe remonty i wykończenia wnętrz - Dobry Glazurnik Sokołów Podlaski

DOMINO kompleksowe remonty i wykończenia wnętrz świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Sokołowa Podlaskiego oraz przyległych powiatów. Perfekcyjnie położone płytki ceramiczne na przedpokoju są w zasięgu - wystarczy, że zadzwonisz, a Cię nie zawiodą.

Wybitny Glazurnik w Sokołowie Podlaskim

1 opinia
TarGips Zbigniew Zalewski - Wybitny Glazurnik w Sokołowie Podlaskim

Usługi glazurnicze w wykonaniu firmy TarGips Zbigniew Zalewski to istny majstersztyk. To wybitny glazurnik. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najlepsze Układanie Płytek

2 opinie
BRH Bracia Hudony usługi budowlane i wykończeniowe Maciej Hudon - Najlepsze Układanie Płytek Sokołów Podlaski

BRH Bracia Hudony usługi budowlane i wykończeniowe Maciej Hudon to eksperci od glazurnictwa i układania płytek, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Sokołów Podlaski i okolicznych miast. Skrupulatnie ułożone płytki na ścianach są w zasięgu - wystarczy, że zadzwonisz, a się nie zawiedziesz.

Marcin Barbachowski Usługi Remontowobudowlane wykończenia wnętrz

2 opinie
Marcin Barbachowski Usługi Remontowobudowlane wykończenia wnętrz - Dobry Kafelkarz Sokołów Podlaski

Usługi glazurnicze w wykonaniu firmy Marcin Barbachowski Usługi Remontowobudowlane wykończenia wnętrz to autentyczny majstersztyk. To dobry kafelkarz. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Staranne Usługi Glazurnicze Sokołów Podlaski

2 opinie
Usługi Remontowo Budowlane Sylwester Kaminski - Staranne Usługi Glazurnicze Sokołów Podlaski

Jeśli szukasz starannej usługi glazurniczej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu glazurnictwa. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Remontowo-Wykończeniowe

1 opinia
Usługi Remontowo-Wykończeniowe - Fantastyczne Układanie Płytek Sokołów Podlaski

Uniknij problemów i powierz prace tym zawodowcom w kwestii układania płytek z miejscowości Sokołów Podlaski. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Sokołowie Podlaskim (15)

Zlecę położenie płytek na zewnątrz, 26-50m², Sokołów Podlaski

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Sokołów Podlaski

Zapytanie o położenie płytek na zewnątrz, 11-25m², Sokołów Podlaski

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, usunięcie starych płytek lub innych powłok, układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Sokołów Podlaski

Układanie Płytek Sokołów Podlaski

Pomieszczenia: klatka schodowa Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Repki

Solidny Płytkarz Sokołów Podlaski

Jako płytkarz pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista zawsze przygotowany do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Szukam firmy do montażu płytek w łazience, do 10m²". Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Sokołów Podlaski

Zlecę położenie płytek w łazience, do 10m², Kamieńczyk

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: + odpływ liniowy Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Kamieńczyk

Zapytanie o położenie płytek w pokoju, do 10m², Kamieńczyk

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o położenie płytek w pokoju, do 10m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Kamieńczyk

Zapytanie o położenie płytek na zewnątrz, 200m², Wyszków

Poszukiwane są dobre usługi glazurnicze w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o położenie płytek na zewnątrz, 200m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny układania płytek, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Wyszków

Wykwalifikowany Kafelkarz Sokołów Podlaski

Pomieszczenia: hol, przedpokój Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Poszukuję kogoś kto tanio położy mi płytki na podłodze najlepiej złota rączka Termin rozpoczęcia prac: w...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Ołowskie

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek na zewnątrz, 11-25m², Drohiczyn

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Drohiczyn

Położenie płytek na korytarzach, klatkach, 400m2, Siedlce

Zakres zlecenia: położenie płytek na korytarzach, klatkach schodowych, pomieszczeniach technicznych w budynkach wielorodzinnych Powierzchnia: 400m2 Lokalizacja: Siedlce Materiały: Zlecający zapewnia materiał Termin...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Siedlce

Szukam glazurnika do kładzenia płytek, 51-100m², Siedlce

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, pokój, salon, hol, przedpokój, klatka schodowa Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, układanie płytek na schodach Termin rozpoczęci...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Siedlce

Rewelacyjny Kafelkarz

Jako sprawdzona firma i rewelacyjny kafelkarz oferujesz swoje usługi w miejscowości Siedlce oraz w sąsiednich miastach? Skontaktuj się z nimi już teraz.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Siedlce

Zapytanie o położenie płytek w łazience, 26-50m², Siedlce

Zleceniodawca napisał - Zapytanie o położenie płytek w łazience, 26-50m². Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę płytkarza do realizacji usług z zakresu układania płytek. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy najlepszy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Siedlce

Dam zlecenie na położenie płytek na zewnątrz, 3m², Siedlce

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: 3m² Zakres prac: układanie płytek na schodach Dodatkowe informacje: Dzień dobry, potrzebuje kogoś do wyłożenia kafelków na schodach (widoczne na zdjęciach). Termin rozpoczęcia prac...

2024-07-24 do 2024-08-01
dodano 9 godzin temu

 • Siedlce

Zapytanie o położenie płytek w łazience, na zewnątrz, 11-25m², Siedlce

Pomieszczenia: łazienka, na zewnątrz Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: usunięcie starych płytek lub innych powłok, układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Siedlce
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty