Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Śremie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 739 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Śremie

Usługi glazurnicze Dawid Świdurski

16 opinii
Układanie płytek Śrem

Zaoszczędź pieniądze i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kafelkowania z Śremu. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Wybitny Kafelkarz w Śremie

6 opinii
TOM-BUD - Wybitny Kafelkarz w Śremie

Firma TOM-BUD oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Śrem i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

KID-BUD Jeżak Krzysztof

3 opinie
KID-BUD Jeżak Krzysztof - Solidny Kafelkarz Śrem

KID-BUD Jeżak Krzysztof zajmuje się usługami z zakresu układania płytek. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci kafelkarze nie mają sobie równych. Prezycyjnie ułożone płytki na podłodze są w zasięgu - wystarczy, że zadzwonisz, a spodoba Ci się efekt ich pracy.

Kapibud

1 opinia
Kapibud - Dobry Glazurnik Śrem

Ten glazurnik realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą przygotowanym do podjęcia nowego zlecenia - Kapibud to doskonały fachowiec dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

PRZEM-BUD

1 opinia
PRZEM-BUD - Najlepsze Układanie Płytek Śrem

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do układania płytek ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Wyjątkowe Układanie Płytek Śrem

1 opinia
RMBsystem - Wyjątkowe Układanie Płytek Śrem

Szukasz glazurników od doskonałego układania glazury w rejonie Śremu lub w okolicznych miastach? Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Firma z oferteo

5 opinii
Firma z oferteo - Wysokiej Klasy Układanie Płytek Śrem

Szukasz glazurnika do realizacji usług z zakresu układania płytek? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest świetnym wyborem. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Kamil Piasecki

27 opinii
Kamil Piasecki - Solidny Glazurnik Śrem

Kamil Piasecki zatrudnia solidnych glazurników - wyjątkowe kwalifikacje i doświadczenie to ich ważne zalety. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Zakład Ogólnobudowlany

1 opinia
Zakład Ogólnobudowlany - Wyjątkowe Układanie Glazury Śrem

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest układanie glazury. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Komfortowe Podłogi.pl

1 opinia
Komfortowe Podłogi.pl - Rewelacyjne Układanie Glazury Śrem

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest układanie glazury. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Śremie (27)

Glazurnictwo Śrem

Jeśli glazurnictwo na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca zgłosił "Montaż płytek w kuchni, do 10m²". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Śrem

Usługi Glazurnicze Śrem

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Witam, zalecę ułożenie płytek na ścianie około 5 m2, możliwość rozpoczęcia prac od razu. Termin rozpoczęcia pra...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Śrem

Najlepszy Płytkarz Śrem

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Mchy

Usługi Glazurnicze

Jeśli usługi glazurnicze nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie układania płytek. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Książ Wielkopolski

Glazurnik do położenia płytek w łazience, w pokoju, 26-50m², Książ Wielkopolski

Pomieszczenia: łazienka, pokój, salon Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Książ Wielkopolski

Rewelacyjne Układanie Płytek Śrem

Jeśli oferujesz rewelacyjne usługi glazurnicze i układanie płytek na terenie miejscowości Śrem oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Śrem

Najlepszy Kafelkarz Śrem

Jako firma zatrudniająca najlepszych kafelkarzy i wykazująca się szczególnym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Dam zlecenie na położenie płytek w kuchni, w łazience, na korytarzu, 51-100m² jest skierowane do Ciebie. Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Śrem

Zapytanie o położenie płytek w łazience, do 10m², Iłówiec

Planujesz przyjąć zlecenie na układanie płytek, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o położenie płytek w łazience, do 10m² to wspaniały pomysł. Zachęcamy do kontaktu.

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Iłówiec

Zapytanie o położenie płytek w łazience, w pokoju, 26-50m², Zbrudzewo

Pomieszczenia: łazienka, pokój, salon Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: łazienka 7m2. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-04-21 do 2023-04-29

 • Zbrudzewo

Kładzenie płytek w łazience, do 10m², Zbrudzewo

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Zbrudzewo

Sumienny Kafelkarz

Jako firma zatrudniająca sumiennych kafelkarzy i cechująca się wyjątkowym profesjonalizmem, ogłoszenie o treści - Zlecę położenie płytek w łazience, 11-25m² jest skierowane do Ciebie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Śrem

Doskonałe Glazurnictwo

Glazurnictwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie układania płytek. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Zlecę położenie płytek w łazience, 26-50m²". Ustal pasujący termin od razu!

2023-04-08 do 2023-04-16

 • Śrem

Kładzenie płytek w kuchni, na korytarzu, 26-50m², Śrem

Pomieszczenia: kuchnia, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-04...

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Śrem

Dam zlecenie na położenie płytek w kuchni, na korytarzu, 26-50m², Śrem

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie płytek w kuchni, na korytarzu, 26-50m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Śremu i z sąsiednich miast. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Śrem

Montaż płytek w kuchni, na korytarzu, 26-50m², Śrem

Jako znakomici płytkarze z tak dużym doświadczeniem, realizujesz prace w miejscowości Śrem i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zlecenia. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Śrem

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek w kuchni, na korytarzu, 25m², Śrem

Dzięki dbałości o szczegóły usługi glazurniczej Twoja firma prześciga konkurentów. Marka, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Śrem

Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, do 10m², Śrem

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Łazienka stan surowy z położonym ogrzewaniem podłogowym i zabudowanym Geberitem. T...

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Śrem

Szukam firmy do montażu płytek w kuchni, w łazience, w pokoju, na korytarzu, 11-25m², Śrem

Usługi glazurnicze w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako wysokiej klasy płytkarz, które ma treść - Szukam firmy do montażu płytek w kuchni, w łazience, w pokoju, na korytarzu, 11-25m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Śrem
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Glazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty