Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 255 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Tychach

Profesjonalne Glazurnictwo Tychy

42 opinie
Układanie płytek Tychy

Firma Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Węgrzyn działa w rejonie miejscowości Tychy i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnego glazurnictwa. Zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

KATO-BUD Banakiewicz Adrian

21 opinii
KATO-BUD Banakiewicz Adrian - Najwyższej Klasy Usługi Glazurnicze Tychy

Starasz się odnaleźć dobrego profesjonalistę od najwyższej klasy usług glazurniczych z Tychów do realizacji zaplanowanych działań? Firma KATO-BUD Banakiewicz Adrian jest do Twojej dyspozycji. Dokładnie położone kafelki na podłodze są na wyciagnięcie ręki - wystarczy, że zadzwonisz, a się nie zawiedziesz.

GLAZURNIK Rafał Matura

20 opinii
GLAZURNIK Rafał Matura - Perfekcyjne Kafelkowanie Tychy

W przypadku, gdy potrzebujesz perfekcyjnej usługi glazurniczej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji Twoich wymagań z zakresu kafelkowania. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Dobry Płytkarz

13 opinii
PUO Maximo - Dobry Płytkarz Tychy

Glazurnictwo to życiowa pasja ekipy z firmy PUO Maximo - są zawodowcami w fachu płytkarza. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Solidne Glazurnictwo Tychy

10 opinii
Wszystko Albo Nic Dorota i Łukasz Osińscy - Solidne Glazurnictwo Tychy

Ta firma świadczy solidne usługi glazurnicze i inne usługi z zakresu glazurnictwa na terenie Tychów oraz przyległych miast. Skrupulatnie położone płytki ceramiczne na podłodze są tuż tuż - wystarczy, że zadzwonisz, a uznasz ich za trafny wybór.

WellDone

10 opinii
WellDone - Rewelacyjne Kafelkowanie Tychy

Firma WellDone działa w rejonie miejscowości Tychy i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnego glazurnictwa. Zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Profesjonalne Układanie Glazury w Tychach

7 opinii
Jankowski Top Coat - Profesjonalne Układanie Glazury w Tychach

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi układania glazury na bardzo dobrym poziomie. Żeby poznać wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Kompetentny Glazurnik

5 opinii
PEB Piotr Dźwilewski - Kompetentny Glazurnik Tychy

PEB Piotr Dźwilewski oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Tychów i z sąsiednich miast. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

NIKO-BUD

3 opinie
NIKO-BUD - Fantastyczne Układanie Płytek Tychy

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz prace tym zawodowcom w kwestii układania płytek z miejscowości Tychy. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

Perfekcyjny Płytkarz

3 opinie
Profis Krzysztof Skórzewski - Perfekcyjny Płytkarz Tychy

Profis Krzysztof Skórzewski świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Tychów i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Tychach (45)

Najwyższej Klasy Płytkarz Tychy

Jako najwyższej klasy płytkarz proponujesz swoje doświadczenie na terenie Tychów oraz na obszarze Tychów? Już nie czekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Tychy

Glazurnictwo Tychy

Pomieszczenia, w których będą układane płytki: kuchnia, przedpokój, pokój, salon, hol, korytarz Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj płytek: glazura Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Tychy

Zlecę położenie płytek, do 50m², Tychy

Pomieszczenia, w których będą układane płytki: łazienka, kuchnia, przedpokój, pokój, salon, hol, korytarz Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj płytek: Klient nie wie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Tychy

Kafelkowanie, do 5m², Tychy

Jako dobry płytkarz niezmiennie w branży od lat i specjalista stale gotowy do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Kafelkowanie, do 5m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Tychy

Płytkarz

Pomieszczenia, w których będą układane płytki: łazienka Powierzchnia prac: 10m² Rodzaj płytek: terakota Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Tychy

Sumienny Kafelkarz Tychy

Rewelacyjne układanie płytek to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w fachu kafelkarza. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - warto.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Tychy

Glazurnictwo

Nawiąż współpracę jako perfekcyjny kafelkarz z wymaganym doświadczeniem z zakresu glazurnictwa. Dla Twojej firmy wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to codzienność. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Tychy

Wyjątkowy Płytkarz

Zleceniodawca, który poszukuje usługi glazurniczej powinien niezwłocznie zgłosić się do płytkarza takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Tychy

Najlepsze Usługi Glazurnicze Tychy

Jako znakomici eksperci możecie spełnić wymagania z zakresu usług glazurniczych. Ogłoszenie ma treść "Zapytanie o położenie glazury w łazience, do 50m²". Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Tychy

Glazurnik do położenia glazury w łazience, do 50m², Tychy

Perfekcyjne glazurnictwo to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w branży. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-02-17 do 2023-02-18

 • Tychy

Poszukuję ekipy do położenia płytek, 401-500m², Tychy

Pomieszczenia, w których będą układane płytki: przedpokój Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaj płytek: Cokoliki przypodlogowe Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Tychy

Montaż glazury w łazience, do 50m², Tychy

Pomieszczenia, w których będą układane płytki: łazienka Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj płytek: glazura Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Tychy

Profesjonalne Glazurnictwo

Pomieszczenia, w których będą układane płytki: łazienka Powierzchnia prac: 5m² Rodzaj płytek: Klient nie wie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Tychy

Glazurnik do położenia glazury w łazience, 10m², Tychy

Zrealizuj usługę profesjonalnego układania płytek o treści "Glazurnik do położenia glazury w łazience, 10m²", jako profesjonalista z miejscowości Tychy. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Tychów nie masz sobie równych. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Tychy

Zlecę ułożenie płytek, 16-20m², Tychy

Zakres zlecenia: prace remontowe w kuchni Powierzchnia kuchni: 16-20m² Rodzaj prac do wykonania: ułożenie glazury lub gresu Dodatkowe prace i wymagania: wymiana płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: za 3 miesiące lub póź...

2023-02-04 do 2023-02-12

 • Tychy

Kafelkarz

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę położenie gresu w łazience, do 50m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Tychy

Zlecenie na montaż kafelków, do 5m², Tychy

Zakres zlecenia: prace wykończeniowe w nowej łazience Powierzchnia łazienki: do 5m² Rodzaj prac do wykonania: ułożenie glazury lub gresu Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Tychy

Potrzebuję ekipy do kładzenia glazury w łazience, w kuchni, 40m², Tychy

Pomieszczenia, w których będą układane płytki: łazienka, kuchnia Powierzchnia prac: 40m² Rodzaj płytek: glazura Dodatkowe informacje: 60x60 podłogowe w łazience i kuchni, 30x20 ściany w łazience Termin rozpoczęcia prac: najbli...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Tychy
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty