Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Zawierciu

Bad&Mat

5 opinii
Układanie płytek Zawiercie

Ten glazurnik działa na terenie miejscowości Zawiercie i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego glazurnictwa. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

BUD-LUK

2 opinie
BUD-LUK - Utalentowany Glazurnik Zawiercie

Utalentowany glazurnik proponuje swoje usługi w miejscowości Zawiercie i na obszarze Zawiercia. Perfekcyjnie ułożone płytki na balkonie są tuż tuż - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a będziesz zadowolony ze współpracy.

Świetny Glazurnik

1 opinia
Firma Remontowo - Instalacyjna "COMPLEX" Tomasz Stanek - Świetny Glazurnik Zawiercie

Ten, kto szuka usługi glazurniczej musi niezwłocznie zgłosić się do tego glazurnika i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Prezycyjnie położone płytki ceramiczne w łazience są bliżej niż myślisz - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a spodoba Ci się efekt końcowy.

WiMar

2 opinie
WiMar - Najwyższej Klasy Kafelkowanie Zawiercie

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kafelkowania specjalistom z firmy WiMar. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Zawiercie i sąsiednich powiatów. Starannie położone płytki ceramiczne w kuchni są w zasięgu ręki - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a ich praca zrobi na Tobie wrażenie.

Usługi Remontowo-Budowlane

2 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane - Perfekcyjny Glazurnik Zawiercie

Perfekcyjne układanie płytek to specjalność ekipy z firmy Usługi Remontowo-Budowlane - są niekwestionowanym liderem w fachu glazurnika. Dokładnie ułożone płytki na podłodze są na wyciagnięcie ręki - wystarczy, że skontaktujesz się z tymi fachowcami, a spodoba Ci się efekt ich pracy.

SupMat

8 opinii
SupMat - Dobry Glazurnik Zawiercie

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z SupMat perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Romelux

5 opinii
Romelux - Perfekcyjne Glazurnictwo Zawiercie

Założona z zamiłowania do glazurnictwa firma świadczy perfekcyjne usługi glazurnicze na obszarze Zawiercia, jak również pobliskich miast i powiatów. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Doświadczony Glazurnik Zawiercie

8 opinii
Paweł Priebe-Efekt - Doświadczony Glazurnik Zawiercie

Usługi glazurnicze w wykonaniu firmy Paweł Priebe-Efekt to majstersztyk. To doświadczony glazurnik. Ustal pasujący termin!

Wyjątkowe Usługi Glazurnicze Zawiercie

5 opinii
Sk-bud - Wyjątkowe Usługi Glazurnicze Zawiercie

Sk-bud świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Zawiercia oraz przyległych powiatów. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Solidne Glazurnictwo w Zawierciu

2 opinie
WRB Usługi Budowlane Kamil Kowalczyk - Solidne Glazurnictwo w Zawierciu

Ta firma świadczy solidne usługi glazurnicze i inne usługi z zakresu glazurnictwa na terenie Zawiercia oraz przyległych miast. Skrupulatnie położone płytki ceramiczne na podłodze są tuż tuż - wystarczy, że zadzwonisz, a uznasz ich za trafny wybór.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Zawierciu (24)

Kafelkarz Zawiercie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-05 do 2024-04-05

 • Poręba

Montaż płytek w kuchni, do 10m², Zawiercie

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Zawiercie

Montaż płytek na klatce schodowej, do 10m², Zawiercie

Pomieszczenia: klatka schodowa Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na schodach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Zawiercie

Solidny Kafelkarz

Jako solidny kafelkarz pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista stale przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca napisał "Kładzenie płytek w łazience, 26-50m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Zawiercie

Zapytanie o położenie płytek w łazience, 51-100m², Zawiercie

Poszukujesz idealnego dla Twojej firmy Klienta? Jako rzetelny wykonawca wykonujący usługi glazurnicze i płytkarz bez konkurencji na terenie Zawiercia poznaj treść zlecenia o treści "Zapytanie o położenie płytek w łazience, 51-100m²". Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Zawiercie

Wyjątkowy Kafelkarz

Pomieszczenia: garaż, pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Kroczyce

Kładzenie płytek na zewnątrz, do 10m², Łazy

Pomieszczenia: na zewnątrz Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Układanie płytek na tarasie i zdjecie kompozytowych desek Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Łazy

Kafelkarz

Jako utalentowany kafelkarz realizując się od wczesnej młodości i specjalista gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca napisał "Zapytanie o położenie płytek w kuchni, do 10m²". Już nie czekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Zawiercie

Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 11-25m², Zawiercie

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie glazurnictwa możesz zaoferować swoje rewelacyjne usługi glazurnicze Zleceniodawcy z pobliżu miejscowości Zawiercie, który napisał "Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 11-25m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Zawiercie

Usługi Glazurnicze Zawiercie

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-15...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Zawiercie

Solidne Glazurnictwo Zawiercie

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 33m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Zawiercie

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek w łazience, w hali, 400m², Zawiercie

Pomieszczenia: łazienka, hala magazynowa lub produkcyjna Powierzchnia prac: 400m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Do ułożenia płytki na zapleczu socjalnym/hali produk...

2024-01-08 do 2024-01-12

 • Zawiercie

Szukam firmy do montażu płytek w łazience, 11-25m², Zawiercie

Jako kafelkarz realizując się od wczesnej młodości i specjalista zawsze przygotowany do pracy odpisz na to zlecenie. Ten Klient nadesłał zlecenie o treści "Szukam firmy do montażu płytek w łazience, 11-25m²". Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-12-07 do 2023-12-15

 • Zawiercie

Kładzenie płytek w pokoju, 11-25m², Poręba

Jako firma zatrudniająca wysokiej klasy kafelkarzy i wykazująca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Kładzenie płytek w pokoju, 11-25m² jest idealne do Ciebie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Poręba

Profesjonalne Układanie Płytek Zawiercie

Nie trać energii i przyjmij zlecenie na profesjonalne układanie płytek z miejscowościZawiercie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Zawiercie

Zapytanie o położenie płytek w pokoju, na korytarzu, 30m², Zawiercie

Pomieszczenia: pokój, salon, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Mieszkanie po zalaniu, usunięto stare panele i wykładziny, osuszono i odgrzybiono podłogę, do ...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Zawiercie

Pierwszorzędne Usługi Glazurnicze

Pomieszczenia: pomieszczenie handlowo-usługowe Powierzchnia prac: 415m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Dodatkowe informacje: Sala weselna. 415m2 płytek do ułożenia na płaskiej podłodze. Wymiar płytki 600x1200. Można ...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Lgota murowana

Perfekcyjne Układanie Płytek

Wykonaj zlecenie perfekcyjnego układania płytek o treści "Montaż płytek w pomieszczeniu handlowo-usługowym, 201-500m²", jako ekspert z miejscowości Śląskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Śląskiego nie masz sobie równych. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2023-11-08 do 2023-11-08

 • Lgota murowana
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty