Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Żorach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Żorach

HAIMAT

3 opinie
Układanie płytek Żory

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi glazurniczej HAIMAT wybija się w branży. Renomę oddają opinie zadowolonych odbiorców. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Najlepsze Układanie Płytek w Żorach

2 opinie
CER-GRES Adam Raszczyk - Najlepsze Układanie Płytek w Żorach

Ich specjalność to najlepsze usługi glazurnicze i układanie płytek na terenie miejscowości Żory oraz sąsiednich miast. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Usługi wielobranżowe GOLIAT Ewa Teterycz

2 opinie
Usługi wielobranżowe GOLIAT Ewa Teterycz - Dobry Płytkarz Żory

Ten płytkarz działa na obszarze Żor i oferuje wszechstronne usługi glazurnicze. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Kompleksowe wykończenia wnętrz

2 opinie
Kompleksowe wykończenia wnętrz - Fenomenalny Glazurnik Żory

Sprawdź Kompleksowe wykończenia wnętrz jeśli szukasz fenomenalnych glazurników oferujących swoje usługi w miejscowości Żory i w okolicy. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Dariusz Klosko DARKO

9 opinii
Dariusz Klosko DARKO - Perfekcyjne Układanie Płytek Żory

Ich specjalność to perfekcyjne usługi glazurnicze i układanie płytek na terenie Żor oraz okolicznych powiatów. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Usługi remontowo-budowlane Oleksandr Tsaruk

8 opinii
Usługi remontowo-budowlane Oleksandr Tsaruk - Wysokiej Klasy Układanie Glazury Żory

Sprawdź firmę Usługi remontowo-budowlane Oleksandr Tsaruk jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do wysokiej klasy układania glazury w miejscowości Żory lub sąsiednim mieście. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Doskonałe Układanie Płytek Żory

2 opinie
Zakład Usługowo Handlowy Jagor Tomasz Wyszkowski - Doskonałe Układanie Płytek Żory

Uniknij problemów i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii układania płytek z miejscowości Żory. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Firma Usługowo Handlowa

1 opinia
Firma Usługowo Handlowa - Doskonałe Kafelkowanie Żory

Już od kilku lat pracownicy firmy Firma Usługowo Handlowa realizują usługi z zakresu kafelkowania, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Skrupulatnie położone kafelki na posadce są w zasięgu ręki - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a Cię nie zawiodą.

Andrzej Tkoczyk

1 opinia
Andrzej Tkoczyk - Znakomity Glazurnik Żory

Ten glazurnik działa na terenie Żor i oferuje liczne usługi z zakresu solidnego glazurnictwa. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Utalentowany Glazurnik Żory

1 opinia
Kowalczyk Tomasz - Utalentowany Glazurnik Żory

Sprawdź firmę Kowalczyk Tomasz jeśli szukasz utalentowanych glazurników oferujących swoje usługi w miejscowości Żory oraz w sąsiednich miastach. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Żorach (15)

Zlecę położenie płytek w kuchni, na korytarzu, do 10m², Żory

Pomieszczenia: kuchnia, hol, przedpokój Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub innych powłok Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ter...

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Żory

Najwyższej Klasy Kafelkarz Żory

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-30...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Żory

Fantastyczny Kafelkarz

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Żory

Nieprzeciętny Płytkarz Żory

Jako firma zatrudniająca nieprzeciętnych płytkarzy i wykazująca się szczególnym profesjonalizmem, zapytanie o treści - Zapytanie o położenie płytek w łazience, 11-25m² jest idealne do Ciebie. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Żory

Szukam firmy do montażu płytek w łazience, 11-25m², Żory

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Żory

Zapytanie o położenie płytek w łazience, 51-100m², Żory

Jako rewelacyjny kafelkarz oferujesz swoje doświadczenie na terenie Żor oraz w rejonie powiatu? Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Żory

Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 26-50m², Żory

Jako kafelkarz działający na terenie miejscowości Żory i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego glazurnictwa podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 26-50m²". Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Żory

Układanie Płytek Żory

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Dodatkowe informacje: Potrzeba pilnie glazurnika do położenia 11m2 płytek w łazience w bloku mieszkalnym ...

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Żory

Usługi Glazurnicze Żory

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-22 do 2023-07-30

 • Żory

Glazurnik do położenia płytek w kuchni, do 10m², Żory

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Żory

Dam zlecenie na położenie płytek w łazience, 11-25m², Żory

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-20 do 2023-05-28

 • Żory

Dobre Usługi Glazurnicze

Jeśli oferujesz dobre usługi glazurnicze i inne usługi z zakresu glazurnictwa na terenie Żor oraz sąsiednich miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na Ciebie. Żeby poznać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Żory

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek na korytarzu, do 10m², Żory

Pomieszczenia: hol, przedpokój Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Żory

Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek w kuchni, w łazience, na korytarzu, na zewnątrz, 51-100m², Żory

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Żory

Zlecenie na montaż kafelków, 1452m², Żory

Jako firma zatrudniająca solidnych kafelkarzy i cechująca się wyjątkowym doświadczeniem, zapytanie o treści - Zlecenie na montaż kafelków, 1452m² jest idealne do Ciebie. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-03-22 do 2023-04-05

 • Żory
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty