Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 111 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych

Eko House Technologie Ekologiczne

34 opinie
Instalacje sanitarne

Jeszcze szukasz dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Skorzystaj z doświadczenia Eko House Technologie Ekologiczne. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

9 opinii
F.U. DANEEX Daniel Grzywacz - Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

Przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. F.U. DANEEX Daniel Grzywacz ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

MWelding

26 opinii
MWelding - Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan

Jeszcze poszukujesz specjalisty od instalacji wod-kan? Wykorzystaj doświadczenie MWelding. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Jul-kop

10 opinii
Jul-kop - Doświadczone Pogotowie Wod-kan

Znaleźliśmy specjalnie dla Ciebie bezkonkurencyjną ofertę pogotowia wod-kan. Eksperci z Jul-kop przeanalizują i dokładnie wykonają prace. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

FRUKKO Łukasz Wiśniewski

29 opinii
FRUKKO Łukasz Wiśniewski - Doświadczona Firma Wod-kan

FRUKKO Łukasz Wiśniewski oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Łomży i okolic. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Doskonałej Jakości Przyłącza Wodociągowe

7 opinii
Eko-HydorSystem - Doskonałej Jakości Przyłącza Wodociągowe

Pochłonie Cię profesjonalne działanie Eko-HydorSystem na terenie Złotowa. Ta firma wod-kan ma doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację instalacji wod-kan zakończą szybko. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

HYDROTERMA Wojciech Pożywio

29 opinii
HYDROTERMA Wojciech Pożywio - Solidne Sieci Wod-kan

Uważasz, że solidne sieci wod-kan to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z HYDROTERMA Wojciech Pożywio pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Znakomite Przyłącza Wodociągowe

12 opinii
Cez-Kan Cezary Rudnicki - Znakomite Przyłącza Wodociągowe

Zaufaj specjalistom w dziedzinie przyłączy wodociągowych i zatrudnij Cez-Kan Cezary Rudnicki. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Znakomite Sieci Wod-kan

9 opinii
BIO-INSTAL - Znakomite Sieci Wod-kan

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od sieci wod-kan? Skorzystaj z doświadczenia BIO-INSTAL. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Artomenergo

11 opinii
Artomenergo - Rewelacyjne Sieci Wod-kan

Gdy potrzebujesz rewelacyjnego pogotowia wod-kan od sieci wod-kan to skorzystaj z usług specjalistów z Artomenergo. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne (5 125)

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 60mb, Głogów

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Głogów i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 1 godzinę temu

 • Głogów

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Lubin

Ten Klient w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 2 godziny temu

 • Lubin

Porządna Instalacja Sanitarna

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 2 godziny temu

 • Łazy

Mam do wykonania przydomową oczyszczalnie ścieków, 1-2 osób, Horyniec-Zdrój

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji wod-kan. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 2 godziny temu

 • Horyniec-Zdrój

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Przygotowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 4 godziny temu

 • Łódź

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako dobry monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista stale gotowy do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb". Ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 5 godzin temu

 • Wadowice
Instalacje sanitarne - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 30 632 Specjalistów od Instalacji Sanitarnych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Wysokiej Klasy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako wysokiej klasy monter instalacji sanitarnych niezmiennie w branży od lat i specjalista gotowy do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Klient nadesłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób". Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 23:41

 • Sosnowiec

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od własnej studni do budynku, od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada pr...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 22:17

 • Mielec

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna

Jeśli wciąż jako ekspert od instalacji sanitarnej poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Końskich z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 21:12

 • Końskie

Mam do wykonania przydomową oczyszczalnie ścieków, 3-5 osób, Bobolice

Jako doświadczony monter instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym realizujesz prace w miejscowości Zachodniopomorskie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 20:33

 • Bobolice

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5 osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada bada...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 20:16

 • Olkusz

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna

Zakres usług: zakup szamba i transport Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada badania Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesią...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 20:14

 • Hopowo

Instalacje Wod-kan

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozp...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 20:12

 • Krzeszna

Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 1-5mb, Szymbark

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 1-5mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Kl...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 20:12

 • Szymbark

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 1-5mb, Sarbinowo

Zakres usług: Wykonanie przepustu pod drogą Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 1-5mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologic...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 19:54

 • Sarbinowo

Dam zlecenie na wykonanie szamba, 1-5m³, Poznań

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Poznania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 19:50

 • Poznań

Świetna Instalacja Sanitarna

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 36mb", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 18:45

 • Gubin

Zlecę wykonanie szamba, 6-10m³, Bolków

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada b...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 18:12

 • Bolków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Instlacje sanitarne w największych miastach

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty