Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Gostyninie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Gostyninie

AFKOP

1 opinia
Instalacje sanitarne Gostynin

Wciąż szukasz profesjonalistów od przyłącza wod-kan? Wykorzystaj kompetencje AFKOP. Umów odpowiedni dla Ciebie termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

2 opinie
BRUK-GOST Przemysław Wiśniewski - Perfekcyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Gostynin

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to specjaliści z BRUK-GOST Przemysław Wiśniewski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonały Monter Instalacji Sanitarnych

Polbagger Konrad Kowalski - Doskonały Monter Instalacji Sanitarnych Gostynin

Ten monter instalacji sanitarnych posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Polbagger Konrad Kowalski to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Telenergia

Telenergia - Profesjonalne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Gostynin

Uważasz, że profesjonalne instalacje wodno-kanalizacyjne to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Kompetentny Monter Wod-kan w Gostyninie

Kop-mi - Kompetentny Monter Wod-kan w Gostyninie

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Kop-mi perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Staranne Sieci Wod-kan

ALMEX - Staranne Sieci Wod-kan Gostynin

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od sieci wod-kan to skorzystaj z kwalifikacji ALMEX. Gostynin - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

MEGAtransKOP Paweł Sajak

MEGAtransKOP Paweł Sajak - Świetne Przyłącza Wodociągowe Gostynin

Jeśli nadal szukasz ekspertów od przyłączy wodociągowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MEGAtransKOP Paweł Sajak. Gostynin to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Rewelacyjne Pogotowie Wod-kan Gostynin

Luxglaz Andrzej Gościniak - Rewelacyjne Pogotowie Wod-kan Gostynin

Chcesz znaleźć wartego zaufania partnera do realizacji swoich planów? Luxglaz Andrzej Gościniak jest na to skuteczną metodą. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Świetne Instalacje Wod-kan Gostynin

Raf-Pex Hydraulika - Świetne Instalacje Wod-kan Gostynin

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Raf-Pex Hydraulika są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjny Monter Wod-kan

Sebbud - Rewelacyjny Monter Wod-kan Gostynin

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od sieci wod-kan? Trafiłeś w dobre miejsce - Sebbud jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Gostyninie (16)

Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Gostynin

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 7 dni temu

 • Gostynin

Świetna Instalacja Sanitarna Gostynin

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań ...

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano 8 dni temu

 • Solec

Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, Gostynin

Ten Zlecający nadal poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Gostynin

Zlecę prace wod.-kan., Łąck

Przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę prace wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Łąck

Doskonała Instalacja Sanitarna

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Grabina

Porządna Instalacja Sanitarna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: Domek letniskowy Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Zdwórz

Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Zdwórz

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: Domek drewniany Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie ...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Zdwórz

Zapotrzebowanie na wykonanie szamba, 6-10m³, Łąck

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie szamba, 6-10m³. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś zadzwoń do niego.

2023-07-20 do 2023-07-24

 • Łąck

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych Gostynin

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Mam do wykonania przydomową oczyszczalnie ścieków, 3-5osób", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Włodzimierzów

Zlecę wykonanie przyłączy wod.-kan. i deszczowych, Żychlin

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Łódzkie i w okolicy? Jesteś idealnym ekspertem do tego zlecenia. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Żychlin

Wykonanie prac wod.-kan., Kutno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Udrożnienie instalacji Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3-5-letnim Projek...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Kutno

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako dobry monter instalacji sanitarnych oferujesz swoje doświadczenie na terenie Kutna i w rejonie powiatu? Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Kutno

Mam do wykonania przydomową oczyszczalnie ścieków, 6-10osób, Kutno

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: drenażowa Oczyszczalnia dla: 6-10osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpoczęcia prac: w ciąg...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Kutno

Pierwszorzędna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Gostynin

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zrobienie przyłącza o dł. 150mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Kutno

Doskonałe Instalacje Wod-kan Gostynin

Ten Klient jeszcze potrzebuje dobrej firmy od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano 8 dni temu

 • Kutno

Doskonała Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: kanalizacja pod posadzkowa, demontaż istniejącego wodociągu, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 200mb) Zakres zlecenia: do uzgodnieni...

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Kutno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty