Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Grodzisku Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 626 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Grodzisku Mazowieckim

Usługi Hydrauliczne Marcin Komorek

15 opinii
Instalacje sanitarne Grodzisk Mazowiecki

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Hydrauliczne Marcin Komorek ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

BIO-INSTAL

9 opinii
BIO-INSTAL - Sumienna Firma Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

Namierzenie sumiennej firmy wod-kan nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się BIO-INSTAL - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Grodziska Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Solidne Przyłącza Wodociągowe

12 opinii
CeTe Logistics Cezary Trafisz - Solidne Przyłącza Wodociągowe Grodzisk Mazowiecki

Namierzenie sumiennej firmy wod-kan nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się CeTe Logistics Cezary Trafisz - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Grodziska Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ATL Adam Grobelny

8 opinii
ATL Adam Grobelny - Profesjonalne Instalacje Sanitarne Grodzisk Mazowiecki

Zaufaj fachowcom w dziedzinie instalacji sanitarnych i zatrudnij ATL Adam Grobelny. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Dobry Monter Instalacji Sanitarnych w Grodzisku Mazowieckim

8 opinii
Media Control - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych w Grodzisku Mazowieckim

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Media Control z Grodziska Mazowieckiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi.

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO- HANDLOWE InstalGaz PAWEŁ KUCHARSKI

4 opinie
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO- HANDLOWE InstalGaz PAWEŁ KUCHARSKI - Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

Poszukujesz specjalisty od instalacji wod-kan? Wykorzystaj kompetencje PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO- HANDLOWE InstalGaz PAWEŁ KUCHARSKI. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Staranne Sieci Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

3 opinie
Eko-Woda Artur Bien - Staranne Sieci Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

Pochłonie Cię sprawne działanie Eko-Woda Artur Bien na terenie Grodziska Mazowieckiego. Ta firma wod-kan ma doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację sieci wod-kan wykonają dokładnie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Łukasz Podbielski Instalacje dla domu

7 opinii
Łukasz Podbielski Instalacje dla domu - Perfekcyjny Monter Instalacji Sanitarnych Grodzisk Mazowiecki

Jeśli wciąż nie wybrałeś montera instalacji sanitarnych dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Łukasz Podbielski Instalacje dla domu. Realizuje szeroki zakres usług w atrakcyjnych cenach. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Transport Ciezarowy Tadeusz Gronostajski

3 opinie
Transport Ciezarowy Tadeusz Gronostajski - Solidna Firma Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

Firma Transport Ciezarowy Tadeusz Gronostajski oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Grodziska Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Dobry Monter Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

1 opinia
STEPKOP- ANDRZEJ STĘPIEŃ - Dobry Monter Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

Planujesz znalezienie montera wod-kan z okolic Grodziska Mazowieckiego, ale nie chcesz przepłacać? STEPKOP- ANDRZEJ STĘPIEŃ oferuje wykonanie usług w najniższej w okolicy cenie. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Grodzisku Mazowieckim (43)

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, Bronisławów

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczn...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Bronisławów

Ekipa do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, Milanówek

Zakres zlecenia: naprawa studzienki w drodze Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Milanówek

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, Grodzisk Mazowiecki

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od instalacji sanitarnej potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Grodziska Mazowieckiego z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wybierz numer i prześlij ofertę.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Grodzisk Mazowiecki

Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Żabia Wola

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Żabia Wola

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna Grodzisk Mazowiecki

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 21-30mb", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Grodzisk Mazowiecki

Wysokiej Klasy Monterzy Instalacji Sanitarnych Grodzisk Mazowiecki

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: dwukomorowy Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin r...

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Żabia Wola

Perfekcyjne Instalacje Wod-kan Grodzisk Mazowiecki

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 50mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posia...

2023-10-24 do 2023-10-25

 • Budy-Grzybek

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozp...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Osowiec

Staranna Instalacja Sanitarna

Ten Klient nadal szuka profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Jaktorów

Instalacje Wod-kan

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: do uzgodnienia w rozmowie Oczyszczalnia dla: 3-5 osób Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Grodzisk Mazowiecki

Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 32mb, Grodzisk Mazowiecki

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 32 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne ...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Grodzisk Mazowiecki

Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Żabia Wola

Ten Klient myśli, że porządna instalacja sanitarna to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Żabia Wola

Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, Żabia Wola

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpoczęcia prac: w cią...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Żabia Wola

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 100 Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient p...

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Grodzisk Mazowiecki

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klie...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Grodzisk Mazowiecki

Porządne Instalacje Wod-kan

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako specjalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2023-09-18 do 2023-09-18

 • Grodzisk Mazowiecki

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako kompetentny monter instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem działasz na terenie miejscowości Grodzisk Mazowiecki i w okolicy? Jesteś idealnym ekspertem do tego zlecenia. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Grodzisk Mazowiecki

Ekipa do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, Grodzisk Mazowiecki

Zakres zlecenia: Poszukuje firmy do montażu i podłączenia studni kanalizacyjnej ciśnieniowej w Opypach, koło Grodziska. Usługa kompleksowa. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Grodzisk Mazowiecki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty