Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Grójcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Grójcu

Kam-Art BUD Kamila Świątek

19 opinii
Instalacje sanitarne Grójec

Kam-Art BUD Kamila Świątek oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Grójca i z sąsiednich miast. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Porządne Sieci Wod-kan w Grójcu

14 opinii
HYDRO-AR - Porządne Sieci Wod-kan w Grójcu

Gdy szukasz dobrego montera wod-kan od sieci wod-kan to trafiłeś w dobre miejsce - HYDRO-AR jest do Twoich usług. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Grójec

6 opinii
Król-Budowy - Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Grójec

Pochłonie Cię sprawne działanie Król-Budowy w miejscowości Grójec. Ta firma wod-kan ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację instalacji wodno-kanalizacyjnych wykonają szybko i z dokładnością. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Lpi

5 opinii
Lpi - Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Grójec

Wciąż potrzebujesz specjalisty od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Wykorzystaj doświadczenie Lpi. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Eko-Woda Artur Bien

3 opinie
Eko-Woda Artur Bien - Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne Grójec

Pochłonie Cię profesjonalne działanie Eko-Woda Artur Bien w rejonie Grójca. Ta firma wod-kan ma doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację instalacji wodno-kanalizacyjnych wykonają szybko i z dokładnością. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Raf-Trans

2 opinie
Raf-Trans - Świetne Przyłącza Wodociągowe Grójec

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Raf-Trans ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zadzwoń!

BIOEDEN Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

1 opinia
BIOEDEN Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków - Najwyższej Klasy Pogotowie Wod-kan Grójec

BIOEDEN Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Grójca i okolic. Mają propozycję dla każdego.

Silva budownictwo

5 opinii
Silva budownictwo - Znakomite Przyłącze Wod-kan Grójec

Gdy interesuje Cię świetne pogotowie wod-kan od instalacji wodno-kanalizacyjnych to skorzystaj z usług specjalistów z Silva budownictwo. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Firma Remontowo-Wykończeniowa Robert Turek

47 opinii
Firma Remontowo-Wykończeniowa Robert Turek - Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne Grójec

Jeśli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnych to powierz tę kwestię specjalistom z Firma Remontowo-Wykończeniowa Robert Turek. Grójec - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

INDUSTRI CONSTRUCTION Sp. z o. o.

5 opinii
INDUSTRI CONSTRUCTION Sp. z o. o. - Pierwszorzędna Firma Wod-kan Grójec

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę do realizacji swoich planów? INDUSTRI CONSTRUCTION Sp. z o. o. z Grójca jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Grójcu (14)

Doskonałej Jakości Instalacja Wodno-kanalizacyjna Grójec

Ten Zlecający nadal poszukuje profesjonalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Napisał zlecenie o treści - Firma do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, chcąc doświadczonych specjalistów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-06-01 do 2023-06-09
dodano 8 dni temu

 • Grójec

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja, Grójec

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 20mb, kanalizacja". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie instalacji sanitarnej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Grójec

Szukam firmy do prac wod.-kan., Grójec

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Demontaż studni Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: bu...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Grójec

Instalacja Sanitarna Grójec

To zapytanie o treści - Ekipa do prac wod.-kan. jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Marynin

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 8.0mb, wod.-kan., Grójec

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 8.0mb, wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Grójec

Utalentowani Monterzy Instalacji Sanitarnych Grójec

Jako utalentowany monter instalacji sanitarnych oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Mazowieckie oraz w przyległych powiatach? Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-05-02 do 2023-05-10

 • Adamów drwalewski

Porządna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 150m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 50mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa...

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Chynów

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-...

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Bodzew

Potrzebne wykonanie szamba, kanalizacja, Pniewy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo ...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Pniewy

Ekipa do wykonania szamba, kanalizacja, Pniewy

Klient szuka kompetentnego montera instalacji sanitarnych i wysłał zapytanie o treści - Ekipa do wykonania szamba, kanalizacja. Jeśli realizujesz całe spektrum usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Pniewy

Najlepsze Instalacje Wod-kan Grójec

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Wykonanie prac wod.-kan.. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Nowe Miasto nad Pilicą

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wywóz szambba Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Lesznowola

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna

Na wypadek jeśli jako dobra firma od instalacji sanitarnej szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Firma do wykonania przyłącza o dł. 200mb, wod.-kan.. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z Mazowieckiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Lesznowola

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 120m², przyłącza o dł. 170mb, woda, Nowe Olszyny

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Nowe olszyny
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty