Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Krakowie

GHS Instalacje grzewcze I sanitarne

17 opinii
Instalacje sanitarne Kraków

Firma wod-kan świadcząca swoje usługi w miejscowości Kraków i w pobliskich miastach. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych w Krakowie

10 opinii
MIREKS Mirek Ryszard - Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych w Krakowie

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z MIREKS Mirek Ryszard są dla Ciebie stworzeni. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Świetne Instalacje Sanitarne Kraków

13 opinii
Zakład Instalacji Sanitarnych - Świetne Instalacje Sanitarne Kraków

Firma Zakład Instalacji Sanitarnych świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Kraków i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego.

Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

7 opinii
Pro-instal - Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Kraków

Pochłonie Cię sprawne działanie Pro-instal w miejscowości Kraków. Ta firma wod-kan ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację instalacji wodno-kanalizacyjnych wykonają szybko i z dokładnością. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Michał Stańczyk PROMYK

7 opinii
Michał Stańczyk PROMYK - Znakomite Przyłącze Wod-kan Kraków

Gdy potrzebujesz znakomitego montera wod-kan od przyłącza wod-kan to wykorzystaj kompetencje Michał Stańczyk PROMYK. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Pierwszorzędne Przyłącze Wod-kan Kraków

3 opinie
Hot-Instal - Pierwszorzędne Przyłącze Wod-kan Kraków

Wciąż szukasz specjalisty od przyłącza wod-kan? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Hot-Instal. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

Perfekcyjne Instalacje Sanitarne

3 opinie
Paweł Zelek - Perfekcyjne Instalacje Sanitarne Kraków

Jesteś zdania, że perfekcyjne instalacje sanitarne to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - monterzy instalacji sanitarnych z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

FUEGO AZUL

2 opinie
FUEGO AZUL - Perfekcyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Kraków

Oszołomi Cię sprawne działanie FUEGO AZUL w miejscowości Kraków. Ta firma wod-kan ma doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację instalacji wodno-kanalizacyjnych zakończą szybko i z dokładnością. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

ZWIC WODNO KAN W Czopek

1 opinia
ZWIC WODNO KAN W Czopek - Świetne Przyłącza Wodociągowe Kraków

Zrealizowanie przyłączy wodociągowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. ZWIC WODNO KAN W Czopek ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zadzwoń!

ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH

1 opinia
ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH - Dobre Pogotowie Wod-kan Kraków

To dobre pogotowie wod-kan z Krakowa to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają solidne doświadczenie branżowe. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Krakowie (111)

Zlecenie dla firmy na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 6-10osób, Kraków

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: drenażowa Oczyszczalnia dla: 6-10osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpoczęcia prac: w ciąg...

2023-09-23 do 2023-10-01
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Kraków

Zakres usług: rozbudowa Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Wykwalifikowani Monterzy Instalacji Sanitarnych Kraków

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Kraków

Na wypadek jeśli jako dobra firma od instalacji sanitarnej szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z Krakowa bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

2023-09-18 do 2023-09-26
dodano 8 dni temu

 • Kraków

Potrzebne wykonanie prac związanych z instalacją wod-kan, Kraków

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebne wykonanie prac związanych z instalacją wod-kan", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Złóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Kraków

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem działasz w miejscowości Kraków i w całym powiecie? Jesteś idealnym specjalistą do tego zapytania. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Kraków

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako monter instalacji sanitarnych niezmiennie w branży od lat i specjalista przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca napisał "Prace związane z instalacją wod-kan". Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Kraków

Potrzebne wykonanie prac związanych z instalacją wod-kan, Kraków

Zakres zlecenia: Wykonanie kosztorysu. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Kraków

Doskonała Instalacja Sanitarna

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Ekipa do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Kraków

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, Kraków

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient po...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 1-5mb, Kraków

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Kraków

Zlecę prace związane z instalacją wod-kan, Kraków

Jako sprawdzony wykonawca i solidny monter instalacji sanitarnych oferujesz swoje usługi w miejscowości Kraków oraz w okolicy? Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Kraków

Znakomita Instalacja Sanitarna

Zakres usług: Przyłącza Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Kraków

Instalacje Wod-kan Kraków

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Kraków i z sąsiednich miast. Przedłóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Kraków

Dam zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 1-2osób, Golkowice

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: do uzgodnienia w rozmowie Oczyszczalnia dla: 1-2osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Golkowice

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 6-10mb, Golkowice

Zrealizowanie instalacji sanitarnej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 6-10mb. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Golkowice

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 6-10mb, Kraków

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Kraków

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Kraków

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji wod-kan wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty