Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Opolu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Opolu

Doskonałej Jakości Instalacje Wodno-kanalizacyjne w Opolu

22 opinie
Instalacje sanitarne Opole

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Baumax ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Gravel

16 opinii
Gravel - Znakomite Sieci Wod-kan Opole

Według Ciebie znakomite sieci wod-kan to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Gravel doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

HydroKam.com.pl

12 opinii
HydroKam.com.pl - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych Opole

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z HydroKam.com.pl są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

MATEUSZ BEZWERCHNY INSTALACJE

12 opinii
MATEUSZ BEZWERCHNY INSTALACJE - Perfekcyjne Sieci Wod-kan Opole

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od sieci wod-kan to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MATEUSZ BEZWERCHNY INSTALACJE. Opole i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

DE PAJP

4 opinie
DE PAJP - Doskonałej Jakości Instalacje Sanitarne Opole

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? DE PAJP będzie najszybszą drogą. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

M i S Langner

3 opinie
M i S Langner - Znakomite Przyłącze Wod-kan Opole

Gdy potrzebujesz znakomitego montera wod-kan od przyłącza wod-kan to wykorzystaj kompetencje M i S Langner. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najlepsze Przyłącze Wod-kan Opole

2 opinie
JL Digger Łukasz Czura, Julian Czura s.c. - Najlepsze Przyłącze Wod-kan Opole

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od przyłącza wod-kan to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia JL Digger Łukasz Czura Julian Czura s.c.. Opole i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Bagger Polska Sp. z o.o.

1 opinia
Bagger Polska Sp. z o.o. - Doświadczony Monter Wod-kan Opole

Odszukaliśmy specjalnie dla Ciebie bezkonkurencyjną usługę montera wod-kan. Specjaliści z Bagger Polska Sp. z o.o. przeanalizują i kompleksowo zakończą prace. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Doskonałej Jakości Przyłącze Wod-kan

1 opinia
RED-Inst Nowoczesne Systemy Grzewcze - Doskonałej Jakości Przyłącze Wod-kan Opole

Jeszcze szukasz specjalisty od przyłącza wod-kan? Skorzystaj z kwalifikacji RED-Inst Nowoczesne Systemy Grzewcze. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Wyjątkowa Firma Wod-kan Opole

1 opinia
Usługi Instalatorskie - Wyjątkowa Firma Wod-kan Opole

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę do realizacji swoich planów? Usługi Instalatorskie z Opola jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Opolu (15)

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Opole

Jeśli wciąż jako ekspert od instalacji sanitarnej poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Dostawa i montaż przepływomierza. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Opola z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Opole

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 43mb, Opole

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 43 Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: K...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Opole

Instalacje Wod-kan Opole

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: drenażowa Oczyszczalnia dla: 6-10osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient posiada badania T...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Opole

Porządna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Opole

Zakres zlecenia: Szukam firmy do wykonana sieci wod kan na odcinku 100mb fi200 na kanalizacji do zabudowy 2 studni betonowych fi1000, i wodociąg DN 90 wraz z 2 hydrantami. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Opole

Prace związane z instalacją wod-kan, Opole

Zakres zlecenia: W części zaplecza projektuje się instalację kanalizacji sanitarnej podłączenie przyborów sanitarnych do pionów kanalizacji sanitarnej, - W części zaplecza projektuje się instalację wody użytkowej doprowadzając do...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Opole

Zapotrzebowanie na wykonanie szamba, 1-5m³, Opole

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie szamba, 1-5m³. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Opole bez wątpienia pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2023-07-02 do 2023-07-10

 • Opole

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zakres zlecenia: Sprzedaż części hydraulicznych ( wod-kan ) za symboliczna opłatą po likwidacji zakładu. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Opole

Świetna Instalacja Sanitarna

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji sanitarnej szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebne wykonanie prac związanych z instalacją wod-kan. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Opola z pewnością udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Opole

Wykonanie prac wod.-kan., Opole

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Podłączenie pieca na ekogroszek Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Opole

Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 5mb, woda, Opole

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 5mb, woda", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Opole

Doskonali Monterzy Instalacji Sanitarnych Opole

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku 12m i zabudowa nowej studni oraz nowy przyłącz wody ~36m i przyłącz kanalizacji sanitarnej ~41m, wyko...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Opole

Firma do wykonania instalacji w bud. 200m², przyłącza o dł. 1mb, wod.-kan., Opole

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 1mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa ...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Opole

Ekipa do prac wod.-kan., Opole

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: montaż beczek do rynny Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3-5-letni...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Opole

Zlecę prace wod.-kan., Opole

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Zasilenie w wodę kilku firm, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów ...

2023-04-06 do 2023-04-14

 • Opole

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wąż elastyczny, stalowy do pary wodnej DN 100 Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jes...

2023-03-31 do 2023-04-08

 • Opole
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty