Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Ostrołęce

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 529 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Ostrołęce

Eko-Woda Artur Bien

3 opinie
Instalacje sanitarne Ostrołęka

Niezawodny monter wod-kan z miejscowości Ostrołęka to prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjne Przyłącza Wodociągowe w Ostrołęce

2 opinie
Hydro-monter - Perfekcyjne Przyłącza Wodociągowe w Ostrołęce

Jeżeli interesuje Cię perfekcyjny monter wod-kan od przyłączy wodociągowych to trafiłeś w dobre miejsce - Hydro-monter jest do Twoich usług. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

WINCENT Technika Grzewcza i Sanitarna Patryk Nicewicz

4 opinie
WINCENT Technika Grzewcza i Sanitarna Patryk Nicewicz - Pierwszorzędny Monter Wod-kan Ostrołęka

Pierwszorzędny monter wod-kan WINCENT Technika Grzewcza i Sanitarna Patryk Nicewicz jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, gdy tylko wyrazisz zainteresowanie ich profesjonalną obsługą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

BERKER DOMINIS Sp. z o.o.

2 opinie
BERKER DOMINIS Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Przyłącza Wodociągowe Ostrołęka

Pochłonie Cię fachowe działanie BERKER DOMINIS Sp. z o.o. w miejscowości Ostrołęka. Ta firma wod-kan ma doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację przyłączy wodociągowych zakończą dokładnie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Hydro-complex Marcin Krzemiński

1 opinia
Hydro-complex Marcin Krzemiński - Staranne Instalacje Wod-kan Ostrołęka

Zrealizowanie instalacji wod-kan będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Hydro-complex Marcin Krzemiński ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Znakomite Przyłącza Wodociągowe Ostrołęka

1 opinia
P.H.U. WOD-KAN-BUD Janusz Opęchowski - Znakomite Przyłącza Wodociągowe Ostrołęka

Oczaruje Cię sprawne działanie P.H.U. WOD-KAN-BUD Janusz Opęchowski w miejscowości Ostrołęka. Ta firma wod-kan posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację przyłączy wodociągowych wykonają błyskawicznie. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fenomenalne Pogotowie Wod-kan Ostrołęka

21 opinii
ASH - Fenomenalne Pogotowie Wod-kan Ostrołęka

Firma ASH świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Ostrołęka i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

"ABA" Usługi dla ludości i firm

1 opinia
"ABA" Usługi dla ludości i firm - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych Ostrołęka

Jeśli jeszcze szukasz dobrego montera instalacji sanitarnych dla siebie, to zwróć uwagę na firmę ABA Usługi dla ludości i firm. Świadczy wszechstronne spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Centrum Instal

Centrum Instal - Doskonałe Przyłącze Wod-kan Ostrołęka

Centrum Instal oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Ostrołęki i z sąsiednich miast. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Sumienna Firma Wod-kan

Green House - Sumienna Firma Wod-kan Ostrołęka

Green House to sumienna firma wod-kan, która nie ma sobie równych w rejonie Ostrołęki - przekonaj się sam! Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Ostrołęce (18)

Zlecę wykonanie szamba, 6-10m³, Ostrołęka

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada b...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Ostrołęka

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych Ostrołęka

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 50 Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient ni...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Ostrołęka

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Ostrołęka

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Ekipa do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Grabowo

Instalacje Wod-kan Ostrołęka

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji wod-kan poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie szamba, 1-5m³. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Olszewka

Zlecę wykonanie szamba, 1-5m³, Olszewka

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaproponuj termin od razu!

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Olszewka

Solidna Instalacja Sanitarna

Klient napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie szamba, 21-40m³". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji sanitarnej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-08-15 do 2023-08-22

 • Olszewka

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale gotowy do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Mam do wykonania szambo, 11-20m³". Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Młynarze

Dam zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób, Dobry Las

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Podlaskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Dobry las

Zrobienie szamba, kanalizacja, Nowogród

Ten Klient uważa, że świetna instalacja sanitarna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zrobienie szamba, kanalizacja". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Nowogród

Dam zlecenie na wykonanie szamba, 1-5m³, Różan

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 1-5m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpo...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Różan

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 120mb, Wola Ręczajska

Zakres usług: przyłącze do sieci wodociągowej Rodzaj budynku: budynek gospodarczy Przyłącze: wodne Typ przyłącza: do uzgodnienia w rozmowie, od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 120 Projekt instalacji: Klient nie ...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Wola ręczajska

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada b...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Łomża

Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Łomża

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Łomża

Instalacje Wod-kan

Zrealizowanie instalacji wod-kan dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 6 dni temu

 • Rakowo-Czachy

Doskonała Instalacja Wodno-kanalizacyjna Ostrołęka

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od przydomowej oczyszczalni ścieków do budynku, od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 50 Projekt instalacji: Klient nie posiada...

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Jeziorko

Zlecenie dla firmy na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, Długosiodło

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie dla firmy na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Długosiodło

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Mam do wykonania szambo, 6-10m³. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-06-11 do 2023-06-19

 • Nowy Lubiel

Zlecę wykonanie szamba, 6m³, Nowy Lubiel

Ten Klient nadal potrzebuje dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie szamba, 6m³, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Żeby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Nowy Lubiel
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty