Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Ożarowie Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Ożarowie Mazowieckim

Solidne Pogotowie Wod-kan

31 opinii
Instalacje sanitarne Ożarów Mazowiecki

HomeGarden to solidne pogotowie wod-kan - należy do ścisłej czołówki w regionie. Zobacz sam! Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Doskonałej Jakości Przyłącze Wod-kan

15 opinii
Usługi Hydrauliczne Marcin Komorek - Doskonałej Jakości Przyłącze Wod-kan Ożarów Mazowiecki

Jeszcze szukasz specjalisty od przyłącza wod-kan? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi Hydrauliczne Marcin Komorek. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

BIO-INSTAL

9 opinii
BIO-INSTAL - Dobry Monter Wod-kan Ożarów Mazowiecki

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z BIO-INSTAL perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

CARO Katarzyna Trafisz

12 opinii
CARO Katarzyna Trafisz - Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan Ożarów Mazowiecki

Pochłonie Cię profesjonalne działanie CARO Katarzyna Trafisz na terenie Ożarowa Mazowieckiego. Ta firma wod-kan ma doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację instalacji wod-kan zakończą szybko. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Trans-Kret Janusz Michalak

5 opinii
Trans-Kret Janusz Michalak - Profesjonalne Przyłącze Wod-kan Ożarów Mazowiecki

Dobry monter wod-kan z miejscowości Ożarów Mazowiecki to prawdziwi fachowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Perfekcyjne Przyłącza Wodociągowe

7 opinii
Media Control - Perfekcyjne Przyłącza Wodociągowe Ożarów Mazowiecki

Przygotowanie przyłączy wodociągowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Media Control ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Rzetelny Monter Wod-kan Ożarów Mazowiecki

7 opinii
Łukasz Podbielski Instalacje dla domu - Rzetelny Monter Wod-kan Ożarów Mazowiecki

Odszukaliśmy specjalnie dla Ciebie najlepszą usługę montera wod-kan. Profesjonaliści z Łukasz Podbielski Instalacje dla domu przeanalizują i całościowo zakończą prace. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Ożarów Mazowiecki

1 opinia
Euro Instal - Świetne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Ożarów Mazowiecki

Zaufaj fachowcom w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych i zatrudnij Euro Instal. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Świetne Pogotowie Wod-kan w Ożarowie Mazowieckim

1 opinia
Aqua Dom Karol Dylik - Świetne Pogotowie Wod-kan w Ożarowie Mazowieckim

Celny wybór świetnego pogotowia wod-kan nie jest prosty, dlatego warto zainteresować się Aqua Dom Karol Dylik - to prawdziwi profesjonaliści, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

AFKOP

1 opinia
AFKOP - Znakomite Pogotowie Wod-kan Ożarów Mazowiecki

Znaleźliśmy specjalnie dla Ciebie niezrównaną usługę pogotowia wod-kan. Eksperci z AFKOP zaplanują i całościowo wykonają prace. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Ożarowie Mazowieckim (60)

Najlepsza Instalacja Sanitarna Ożarów Mazowiecki

Zakres usług: rozbudowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 90 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posi...

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano 2 dni temu

 • Błonie

Monterzy Instalacji Sanitarnych Ożarów Mazowiecki

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne grunt...

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano 2 dni temu

 • Błonie

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Ożarów Mazowiecki

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 1-5mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu...

2023-09-23 do 2023-10-01
dodano 5 dni temu

 • Łomianki dolne

Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Kiełpin

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada proj...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Kiełpin

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 110mb, Stare Babice

Jako monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 110mb". Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Stare Babice

Zlecę prace związane z instalacją wod-kan, Klaudyn

Ten Klient jest zdania, że staranne instalacje wod-kan to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace związane z instalacją wod-kan". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Klaudyn

Zlecę wykonanie instalacji deszczowej, ok. 1200m2, Jawczyce

Zakres zlecenia: wykonanie instalacji deszczowej Rodzaj obiektu: hala z biurem Powierzchnia: ok. 1200m2 Zakres prac: - rura kanalizacyjna DN 160 (wykop, obsadzenie, zasyp piaskiem średnim z zagęszczeniem), - rura kanali...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Jawczyce

Solidna Instalacja Sanitarna

Klient napisał zlecenie o treści "Ekipa do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji sanitarnej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Wilkowa wieś

Zlecenie na kanalizację podposadzkową, 80mb, Jawczyce

Zakres prac: wykonanie kanalizacji podposadzkowej Ilość: ok. 80mb Dodatkowo: - hala z biurem, - kanalizacja podposadzkowa, - instalacja wodna i techniczna, - próby i sprawdzenia. Termin realizacji: 22.09.2023r....

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Jawczyce

Zlecę wykonanie szamba, 6-10m³, Gawartowa Wola

Przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie szamba, 6-10m³. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-08-24 do 2023-08-25

 • Gawartowa wola

Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 1-5mb, Macierzysz

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 1-5mb. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Macierzysz

Wykonanie instalacji deszczowej, ok. 1200m2, Jawczyce

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Wykonanie instalacji deszczowej, ok. 1200m2. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Jawczyce

Solidna Instalacja Sanitarna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 60 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: ...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Blizne łaszczyńskiego

Staranne Instalacje Wod-kan Ożarów Mazowiecki

Jeśli wciąż jako dobra firma od instalacji wod-kan szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 11-20mb. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Mazowieckiego na pewno udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Płochocin

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne grun...

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Bieniewice

Profesjonalne Instalacje Wod-kan

Ten Klient jest zdania, że profesjonalne instalacje wod-kan to skomplikowany temat. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 40mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Stare Babice

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Zakres prac: wykonanie kanalizacji podposadzkowej Ilość: ok. 80mb Dodatkowo: - hala z biurem, - kanalizacja podposadzkowa, - instalacja wodna i techniczna, - próby i sprawdzenia. Termin realizacji: 22.09.2023r....

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Jawczyce

Dam zlecenie na przyłącze kanalizacyjne 22mb, wodociągowe 21mb, Babice Nowe

Nadal jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Babice Nowe
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty