Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Poznaniu

Dobry Monter Wod-kan

57 opinii
Instalacje sanitarne Poznań

Jeśli potrzebujesz dobrego montera wod-kan to skorzystaj z doświadczenia Z.U.P.H. Wojciech Zdrzałka i synowie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Tomasz Trybus usługi wod-kan,gaz,c.o

34 opinie
Tomasz Trybus usługi wod-kan,gaz,c.o - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Poznań

Szukasz specjalisty od przyłączy wodociągowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Tomasz Trybus usługi wod-kangazc.o. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Rzetelny Monter Wod-kan w Poznaniu

11 opinii
PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz - Rzetelny Monter Wod-kan w Poznaniu

Odszukaliśmy specjalnie dla Ciebie najlepszą usługę montera wod-kan. Profesjonaliści z PHU TOM INSTAL Kmiecik Tomasz przeanalizują i całościowo zakończą prace. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Porządne Instalacje Wod-kan

8 opinii
Zakład Usługowy Instalacje C.O., Wod.-Kan. i Gaz Usługi Ślusarskie Leszek Zdrzałka - Porządne Instalacje Wod-kan Poznań

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od instalacji wod-kan? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zakład Usługowy Instalacje C.O. Wod.-Kan. i Gaz Usługi Ślusarskie Leszek Zdrzałka. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonały Monter Instalacji Sanitarnych Poznań

5 opinii
Robert Zellner Instalacje sanitarne - Doskonały Monter Instalacji Sanitarnych Poznań

Ten monter instalacji sanitarnych posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - Robert Zellner Instalacje sanitarne to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Znakomite Instalacje Wod-kan

4 opinie
www.przylacza.pl - Znakomite Instalacje Wod-kan Poznań

Jeżeli interesuje Cię znakomite pogotowie wod-kan od instalacji wod-kan to skorzystaj z doświadczenia www.przylacza.pl. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fenomenalne Pogotowie Wod-kan

3 opinie
MBKoncept - Fenomenalne Pogotowie Wod-kan Poznań

Firma MBKoncept świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Bi0-Tech

3 opinie
Bi0-Tech - Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne Poznań

Jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Bi0-Tech. Poznań to główny obszar ich działania. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan

3 opinie
Hubert Stępniak - Rewelacyjne Instalacje Wod-kan Poznań

Przygotowanie instalacji wod-kan będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Hubert Stępniak ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Staranne Przyłącze Wod-kan Poznań

1 opinia
Zbyszek Maćkowiak - Staranne Przyłącze Wod-kan Poznań

Nadal poszukujesz specjalisty od przyłącza wod-kan? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zbyszek Maćkowiak. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Poznaniu (45)

Monterzy Instalacji Sanitarnych Poznań

Zakres usług: wymiana Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gr...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 7 dni temu

 • Poznań

Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 180mb, Poznań

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako dobra firma od instalacji wod-kan. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-09-20 do 2023-09-21

 • Poznań

Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Poznań

Ten Klient jest zdania, że świetna instalacja sanitarna to skomplikowane zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Poznań

Rewelacyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Poznań

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: drenażowa Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpoczęcia prac: w ciągu...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Poznań

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Poznań

Klient szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zlecenie na wykonanie przyłącza, 10-12mb. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Poznań

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna Poznań

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Firma do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Poznań

Najlepsze Instalacje Wod-kan

Zakres zlecenia: Potrzebny montaż zaworu do wody, system podobny do pex, ale nie wiem dokładnie jaki (fpex?) Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Poznań

Sumienni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Klient szuka sumiennego montera instalacji sanitarnych dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Potrzebne wykonanie prac związanych z instalacją wod-kan. Jeśli świadczysz wszechstronne spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Poznań

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Jeżeli jako ekspert od instalacji wod-kan szukasz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę prace związane z instalacją wod-kan. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Poznania z pewnością dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-08-31 do 2023-08-31

 • Poznań

Perfekcyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako monter instalacji sanitarnych z wieloletnim doświadczeniem i specjalista zawsze przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Zlecę prace związane z instalacją wod-kan". Aby poznać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Poznań

Porządna Instalacja Sanitarna

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Poznań

Świetne Instalacje Wod-kan

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Poznań

Instalacje Wod-kan

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klie...

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Poznań

Mam do wykonania szambo, 11-20m³, Poznań

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 11-20m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada badania Termin rozpo...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Poznań

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, Poznań

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient ni...

2023-07-20 do 2023-07-21

 • Poznań

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 70 Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: K...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Poznań

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 150mb, Poznań

Na wypadek jeśli jako ekspert od instalacji wod-kan szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 150mb. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Poznań bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Poznań

Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Poznań

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od własnej studni do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne grun...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty