Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Radomiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Radomiu

Eko House Technologie Ekologiczne

34 opinie
Instalacje sanitarne Radom

Eko House Technologie Ekologiczne oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Radomia i z sąsiednich miast. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PiotrPol

6 opinii
PiotrPol - Solidny Monter Instalacji Sanitarnych Radom

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z PiotrPol perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Super Garden

4 opinie
Super Garden - Solidne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Radom

Firma Super Garden oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Radomia i okolic. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Raf-Trans

3 opinie
Raf-Trans - Solidna Firma Wod-kan Radom

Firma Raf-Trans oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Radomia i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Znakomite Przyłącza Wodociągowe Radom

3 opinie
Eko-Woda Artur Bien - Znakomite Przyłącza Wodociągowe Radom

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz profesjonalistów od przyłączy wodociągowych to skorzystaj z doświadczenia Eko-Woda Artur Bien. Radom i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najlepsze Sieci Wod-kan w Radomiu

1 opinia
RadoLand Tomasz Szymański - Najlepsze Sieci Wod-kan w Radomiu

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z RadoLand Tomasz Szymański są dla Ciebie idealni. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Staranne Instalacje Wod-kan Radom

8 opinii
InstalKam Usługi Hydrauliczne - Staranne Instalacje Wod-kan Radom

Zachwyci Cię sprawne działanie InstalKam Usługi Hydrauliczne w miejscowości Radom. Ta firma wod-kan posiada sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację instalacji wod-kan wykonają szybko i z dokładnością. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Instal-Tech Dominik Piastowicz

3 opinie
Instal-Tech Dominik Piastowicz - Doskonałe Instalacje Sanitarne Radom

Przygotowanie instalacji sanitarnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Instal-Tech Dominik Piastowicz ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

EMPA POL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

3 opinie
EMPA POL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych Radom

Ten monter instalacji sanitarnych oferuje swoje doświadczenie na terenie Radomia i w rejonie powiatu. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

COMPLEX TEAM USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE

11 opinii
COMPLEX TEAM USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Profesjonalne Instalacje Sanitarne Radom

Zrealizowanie instalacji sanitarnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. COMPLEX TEAM USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Radomiu (17)

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 35mb, Radom

Ten Zlecający jeszcze poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 35mb, chcąc doświadczonych specjalistów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano 5 dni temu

 • Radom

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Radom

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpoczęcia prac: w cią...

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Radom

Perfekcyjna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Radom

Zlecę rozbudowę przyłącza wod-kan, 110mb, Radom

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Radom

Wybitni Monterzy Instalacji Sanitarnych Radom

Jako wybitny monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 60mb". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Radom

Doskonałej Jakości Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Ten Klient nadal szuka dobrej firmy od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan., chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zaproponuj termin już teraz!

2023-05-16 do 2023-05-17

 • Radom

Wykonanie prac wod.-kan., Radom

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Wykonanie przyłącza do studzienki pomiarowej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: Nowa wodociągowa studnia pomiarowa Obiekt...

2023-04-16 do 2023-04-17

 • Radom

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 2000m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 500mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Ro...

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Radom

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Podłączenie do sieci miejskiej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecen...

2023-04-02 do 2023-04-09

 • Radom

Wykonanie prac wod.-kan., Radom

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Wykonanie prac wod.-kan.. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Radom

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zakres zlecenia: wykonanie nowej inst. sanitarnych zewn. - wod.-kan. i deszczowe Powierzchnia użytkowa: 1750m2 Kubatura: 18000m3 Informacje dodatkowe: - zaproszenie do przetargu, - budowa nowego obiektu. Terminy: ...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Zakrzew

Zapytanie o dostawę i rozruch oczyszczalni Biofit 450 NST, Mleczków

Zakres zlecenia: dostawa i rozruch oczyszczalni Biofit 450 NST Zakres prac: - dostawa wyposażenia i elementów oczyszczalni Biofit 450 NST zgodnie z projektem w oparciu o istniejącą oczyszczalnię BIOFIT 75 NST, - rozruch mech...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Mleczków

Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, Śmiłów

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Śmiłów

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Głowaczów

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Głowaczów

Szukam firmy do prac wod.-kan., Stromiec

Ten Klient myśli, że doskonała instalacja wodno-kanalizacyjna to nieproste zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do prac wod.-kan.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Stromiec

Znakomita Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Ekipa do prac wod.-kan.", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Szydłowiec

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 20mb, wod.-kan.", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Szydłowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty