Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 727 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Warszawie

Doskonały Monter Instalacji Sanitarnych w Warszawie

31 opinii
Instalacje sanitarne Warszawa

Ten monter instalacji sanitarnych proponuje swoje doświadczenie w miejscowości Warszawa i w pobliskich miastach. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne

8 opinii
BINgo BUD Nataliia Romaniuk - Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Warszawa

Myślisz, że rewelacyjne instalacje wodno-kanalizacyjne to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Warszawa

13 opinii
Extra - Max Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan Warszawa

Jeżeli wciąż szukasz dobrej firmy od instalacji wod-kan to trafiłeś w dobre miejsce - Extra - Max Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Warszawa i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Znakomite Przyłącza Wodociągowe

5 opinii
INSTALSET Sebastian Szczepanik - Znakomite Przyłącza Wodociągowe Warszawa

Oczaruje Cię sprawne działanie INSTALSET Sebastian Szczepanik w miejscowości Warszawa. Ta firma wod-kan posiada wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację przyłączy wodociągowych wykonają błyskawicznie. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

FIORNA Sp.z.o.o

5 opinii
FIORNA Sp.z.o.o - Pierwszorzędne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Warszawa

Gdy szukasz pierwszorzędnego pogotowia wod-kan od instalacji wodno-kanalizacyjnych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom FIORNA Sp.z.o.o. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Zakład Instalacji Sanitarnych, Wodno-kanalizacyjnych, C.O. i Gazowych Marek Sierota

3 opinie
Zakład Instalacji Sanitarnych, Wodno-kanalizacyjnych, C.O. i Gazowych Marek Sierota - Najlepsze Sieci Wod-kan Warszawa

Myślisz, że najlepsze sieci wod-kan to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - monterzy instalacji sanitarnych z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Eko-Woda Artur Bien

3 opinie
Eko-Woda Artur Bien - Staranne Instalacje Wod-kan Warszawa

Planujesz wybrać dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Eko-Woda Artur Bien z Warszawy jest na to skuteczną metodą. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Znakomita Firma Wod-kan Warszawa

2 opinie
KANO-INSTAL - Znakomita Firma Wod-kan Warszawa

Namierzenie znakomitej firmy wod-kan to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci KANO-INSTAL - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Warszawy, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

JWELEKTRO

2 opinie
JWELEKTRO - Fantastyczny Monter Instalacji Sanitarnych Warszawa

JWELEKTRO zatrudnia fantastycznych monterów instalacji sanitarnych - nieprzeciętne zaangażowanie i doświadczenie to ich ważne zalety. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

CREATIVE WORLD ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

5 opinii
CREATIVE WORLD ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Profesjonalne Przyłącza Wodociągowe Warszawa

Potrzebujesz dobrej firmy od przyłączy wodociągowych? Powierz tę kwestię specjalistom z CREATIVE WORLD ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Warszawie (179)

Najlepsze Instalacje Wod-kan Warszawa

Zakres usług: realizacja przyłącza Rodzaj budynku: budynek biurowy Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geo...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan

Zakres usług: wymiana Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od własnej studni do budynku Długość przyłącza: 40mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczn...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Warszawa

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Prace związane z instalacją wod-kan". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, Warszawa

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak bogatym doświadczeniem pracujesz na terenie miejscowości Warszawa i w okolicy? Jesteś świetnym ekspertem do tego ogłoszenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Prace związane z instalacją wod-kan, Warszawa

Zakres zlecenia: Dzień dobry, 3 miesiące temu wywaliło mi kanalizację mieszkam na 2 piętrze z powodu iż gdzieś w rurach zatkał się. Sąsiad z 1 piętra zatkał sobie rurę i dlatego wybiło u mnie. Potrzebuję rozwiązania by zabezpiec...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 22mb, Warszawa

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 22mb. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Solidna Instalacja Sanitarna

Zakres zlecenia: wykonanie sieci sanitarnych (sieci i przyłącza sanitarne) Dokumentacja: dokumentacja zostanie udostępniona zainteresowanym podwykonawcom Informacje o budowie: budowa zespołu budynków mieszkalnych jednorodzin...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Doskonali Monterzy Instalacji Sanitarnych Warszawa

Zakres zlecenia: Poszukuję firmy do przełożenia liczników w kilku lokali z jednej piwnicy do drugiej. Wymagana obecność inspektora i załatwienie formalności rozpoczęcia przebudowy przyłącza i zakończenia. Preferuję firmy/osoby kt...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Świetni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Warszawy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Staranna Instalacja Sanitarna

Ten Zlecający jeszcze szuka profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Ekipa do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 6 dni temu

 • Warszawa

Zlecę prace związane z instalacją wod-kan, Warszawa

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Warszawa i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 6 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, Warszawa

Zakres usług: wymiana Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badani...

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 7 dni temu

 • Warszawa

Fantastyczni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres zlecenia: Wymiana uszczelki w baterii umywalkowej Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-26 do 2023-11-27

 • Warszawa

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 11-20mb, Warszawa

Ten Klient jest zdania, że staranne instalacje wod-kan to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 11-20mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-11-24 do 2023-11-24

 • Warszawa

Najlepsze Instalacje Wod-kan

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gru...

2023-11-23 do 2023-11-23

 • Warszawa

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Warszawa

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gru...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Warszawa

Instalacja Sanitarna

Ten Klient myśli, że świetna instalacja sanitarna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 36mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-11-22 do 2023-11-30

 • Warszawa

Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 55mb, Warszawa

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 55mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty