Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Węgrowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Węgrowie

Doskonałej Jakości Instalacje Wodno-kanalizacyjne Węgrów

2 opinie
Instalacje sanitarne Węgrów

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. KANO-INSTAL ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Wykwalifikowany Monter Instalacji Sanitarnych

2 opinie
Kruszbruk - Wykwalifikowany Monter Instalacji Sanitarnych Węgrów

Ten monter instalacji sanitarnych oferuje swoje doświadczenie na terenie Węgrowa i w przyległych miastach. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

VERIKO Edward Wiśniewski

26 opinii
VERIKO Edward Wiśniewski - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych Węgrów

Ten monter instalacji sanitarnych oferuje swoje doświadczenie na terenie Węgrowa i w rejonie powiatu. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Z U H HYDROSOWA TOMASZ SOWA

6 opinii
Z U H HYDROSOWA TOMASZ SOWA - Znakomite Pogotowie Wod-kan Węgrów

To znakomite pogotowie wod-kan z miejscowości Węgrów to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie w branży. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

Hydrotech

1 opinia
Hydrotech - Godny Zaufania Monter Wod-kan Węgrów

Odnaleźliśmy specjalnie dla Ciebie najlepszą usługę montera wod-kan. Eksperci z Hydrotech zaplanują i kompleksowo zakończą zlecenie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Sumienne Pogotowie Wod-kan

2 opinie
Hydraulika. Ziółkowski Łukasz - Sumienne Pogotowie Wod-kan Węgrów

Odszukaliśmy specjalnie dla Ciebie bezkonkurencyjną ofertę pogotowia wod-kan. Eksperci z Hydraulika. Ziółkowski Łukasz zaplanują i kompleksowo wykonają zlecenie. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

PROFESSIONAL GROUP Łukasz Żurawicki

1 opinia
PROFESSIONAL GROUP Łukasz Żurawicki - Znakomite Sieci Wod-kan Węgrów

Według Ciebie znakomite sieci wod-kan to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z PROFESSIONAL GROUP Łukasz Żurawicki doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Znakomite Przyłącze Wod-kan

29 opinii
Suchodolski - Znakomite Przyłącze Wod-kan Węgrów

Poszukujesz profesjonalistów od przyłącza wod-kan? Trafiłeś w dobre miejsce - Suchodolski jest do Twoich usług. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepsze Sieci Wod-kan w Węgrowie

15 opinii
DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z - Najlepsze Sieci Wod-kan w Węgrowie

DOMASHOVETS - Budowa i remont od A do Z świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Węgrowa i z sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne Węgrów

1 opinia
Wojciech Przyborowski "GARDEN-BRUK" - Najlepsze Instalacje Wodno-kanalizacyjne Węgrów

Myślisz, że najlepsze instalacje wodno-kanalizacyjne to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Wojciech Przyborowski GARDEN-BRUK posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Węgrowie (17)

Monterzy Instalacji Sanitarnych Węgrów

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 10 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin rozpoczę...

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Węgrów

Zlecenie dla firmy na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 6-10osób, Szynkarzyzna

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie dla firmy na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 6-10osób. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Szynkarzyzna

Zlecenie na wykonanie instalacji wod.-kan., domy do 100m2, stała współpraca, Węgrów

Ten Klient myśli, że pierwszorzędne instalacje wod-kan to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie instalacji wod.-kan., domy do 100m2, stała współpraca". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Węgrów

Zlecę prace wod.-kan., Miedzna

Zapytanie o treści - Zlecę prace wod.-kan. jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i okolic. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Miedzna

Świetna Instalacja Sanitarna Węgrów

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: serwis przydomowj oczyszczalni ściekóœ Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-l...

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Węgrów

Zrobienie przyłącza o dł. 25mb, wod.-kan., Borzychy

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 25mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Borzychy

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

Klient napisał zlecenie brzmiące "Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 30mb, woda". Jako zaufany ekspert w dziedzinie instalacji sanitarnej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Jadów

Zlecę wykonanie szamba, wod.-kan., Jadów

Jeśli jako ekspert od instalacji wodno-kanalizacyjnej szukasz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wykonanie szamba, wod.-kan.. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Jadów

Ekipa do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba, kanalizacja, Dobre

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Mazowieckie i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Dobre

Zlecenie dla firmy na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, Brzozowica

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Brzozowica

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: b...

2023-04-11 do 2023-04-19

 • Urle

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako wybitny monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób". Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Dębe duże

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-05 do 2023-08-13

 • Dębe duże

Porządna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie szamba, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 140m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa ...

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Sokołów Podlaski

Doskonała Instalacja Wodno-kanalizacyjna Węgrów

Zakres zlecenia: Rura przepustowa fi 400 3 m Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Sokołów Podlaski

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań...

2023-07-09 do 2023-07-17

 • Świniary

Najlepsza Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Jeżeli jako dobra firma od instalacji wodno-kanalizacyjnej potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie szamba, 1-5m³. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Knurowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty