Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Żurominie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 308 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Żurominie

Dobre Pogotowie Wod-kan

4 opinie
Instalacje sanitarne Żuromin

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Natkop jest na to skuteczną metodą. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Kuznia ,,bis'' Paweł Ulaszewski

Kuznia ,,bis'' Paweł Ulaszewski - Wyjątkowa Firma Wod-kan Żuromin

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Kuznia bis Paweł Ulaszewski są dla Ciebie stworzeni. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Żuromin

Q-CROFT Kamil Sochocki - Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Żuromin

Odszukaliśmy specjalnie dla Ciebie bezkonkurencyjną usługę pogotowia wod-kan. Specjaliści z Q-CROFT Kamil Sochocki przeanalizują i całościowo wykonają zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Doskonałej Jakości Przyłącze Wod-kan Żuromin

KAL-MIX USLUGI ELEKTRYCZNO-STOLARSKIE - Doskonałej Jakości Przyłącze Wod-kan Żuromin

Jeszcze szukasz specjalisty od przyłącza wod-kan? Skorzystaj z kwalifikacji KAL-MIX USLUGI ELEKTRYCZNO-STOLARSKIE. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

FRANCUZ USLUGI OGOLNOBUDOWLANE

FRANCUZ USLUGI OGOLNOBUDOWLANE - Rewelacyjne Instalacje Sanitarne Żuromin

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od przyłącza wod-kan? Skorzystaj z doświadczenia FRANCUZ USLUGI OGOLNOBUDOWLANE. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Zakład Remontowo Budowlany Reda Tomasz

Zakład Remontowo Budowlany Reda Tomasz - Godna Zaufania Firma Wod-kan Żuromin

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie masz firmy wod-kan? Zakład Remontowo Budowlany Reda Tomasz to dobry wybór. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zadzwoń!

Profesjonalne Instalacje Sanitarne

Kuba - Profesjonalne Instalacje Sanitarne Żuromin

Nadal szukasz dobrej firmy od instalacji sanitarnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Kuba. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Usługi Hydrauliczne Idea Zbigniew Łyczkowski

Usługi Hydrauliczne Idea Zbigniew Łyczkowski - Najlepszy Monter Wod-kan Żuromin

Celny wybór najlepszego montera wod-kan wymaga ostrożności, dlatego warto zainteresować się Usługi Hydrauliczne Idea Zbigniew Łyczkowski - to prawdziwi specjaliści, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Ustal pasujący termin od razu!

Najlepsze Przyłącze Wod-kan w Żurominie

Usługi ciesielsko-dekarskie - Najlepsze Przyłącze Wod-kan w Żurominie

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od przyłącza wod-kan to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi ciesielsko-dekarskie. Żuromin i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Phu Konsorcjum Marek Koc

Phu Konsorcjum Marek Koc - Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne Żuromin

Pochłonie Cię profesjonalne działanie Phu Konsorcjum Marek Koc w rejonie Żuromina. Ta firma wod-kan ma doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację instalacji wodno-kanalizacyjnych wykonają szybko i z dokładnością. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Żurominie (18)

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Podgórze-Parcele

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: Instalacja na działce Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Podgórze-Parcele

Firma do wykonania przyłącza o dł. 40mb, woda, Sierpc

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 40mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Sierpc

Wybitni Monterzy Instalacji Sanitarnych Żuromin

Zakres zlecenia: instalacja do zbierania deszczówki Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Sierpc

Solidni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: wymiana Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 1-5mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu ...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Iłowo-Osada

Zlecę wykonanie szamba, 6m³, Murawki

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: do uzgodnienia w rozmowie Wielkość szamba: 6 Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań ...

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Murawki

Wysokiej Klasy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne grun...

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Mława

Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób, Marianowo

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: do uzgodnienia w rozmowie Oczyszczalnia dla: 3-5 osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient ni...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Marianowo

Firma do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, Cekanowo

Jeśli nadal jako profesjonalista od instalacji sanitarnej szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Firma do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Mazowieckiego bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Cekanowo

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb, Ościsłowo

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klie...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Ościsłowo

Rewelacyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Inf...

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Rypin

Solidna Instalacja Sanitarna Żuromin

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Termin...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Rypin

Profesjonalna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Żuromin

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gru...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano wczoraj o 20:29

 • Rypin

Doskonałej Jakości Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Ten Zlecający nadal poszukuje profesjonalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób, chcąc doświadczonych specjalistów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Rypin

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: zakup, wkopanie i podłączenie szamba do instalacji Typ zbiornika: jednokomorowy Wielkość szamba: 6-10m³ Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Informacje ...

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Dramin

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: drenażowa Oczyszczalnia dla: 3-5 osób Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: Klient posiada badania Informacje dodatkowe: Poszukuję dostaw...

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 3 dni temu

 • Baboszewo

Profesjonalni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geol...

2023-07-26 do 2023-07-26

 • Uniszki zawadzkie

Świetna Instalacja Sanitarna

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji sanitarnej szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Kujawsko-pomorskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Wrzeszewo

Solidna Instalacja Sanitarna

Klient napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie szamba, 6-10m³". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie instalacji sanitarnej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Sugajno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty