Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Żyrardowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Żyrardowie

Pierwszorzędny Monter Instalacji Sanitarnych

12 opinii
Instalacje sanitarne Żyrardów

Ten monter instalacji sanitarnych realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą stale gotowym do podjęcia nowego zlecenia - CARO Katarzyna Trafisz to doskonały wybór dla Ciebie. Mają ofertę dla każdego.

Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych w Żyrardowie

4 opinie
Art-Kob Instalacje Hydrauliczne - Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych w Żyrardowie

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z Art-Kob Instalacje Hydrauliczne są dla Ciebie stworzeni. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Znakomite Przyłącza Wodociągowe

3 opinie
Eko-Woda Artur Bien - Znakomite Przyłącza Wodociągowe Żyrardów

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz profesjonalistów od przyłączy wodociągowych to skorzystaj z doświadczenia Eko-Woda Artur Bien. Żyrardów i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

STEPKOP

1 opinia
STEPKOP - Najlepsze Sieci Wod-kan Żyrardów

Zachwyci Cię profesjonalne działanie STEPKOP w okolicach Żyrardowa. Ta firma wod-kan posiada doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację sieci wod-kan wykonają szybko i z dokładnością. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Radoslaw macierzynski

1 opinia
Radoslaw macierzynski - Doskonałe Przyłącza Wodociągowe Żyrardów

Szukasz specjalisty od przyłączy wodociągowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Radoslaw macierzynski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Usługi Hydrauliczne Jakub Bińkowski

1 opinia
Usługi Hydrauliczne Jakub Bińkowski - Pierwszorzędna Firma Wod-kan Żyrardów

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Usługi Hydrauliczne Jakub Bińkowski z Żyrardowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Świetne Przyłącze Wod-kan

2 opinie
EL-NET Górecki Andrzej - Świetne Przyłącze Wod-kan Żyrardów

Uważasz, że świetne przyłącze wod-kan to trudny temat? Nic bardziej mylnego - monterzy instalacji sanitarnych z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Solidne Sieci Wod-kan Żyrardów

1 opinia
Usługi remontowo budowlane family-bud Norbert Antoniak - Solidne Sieci Wod-kan Żyrardów

Pochłonie Cię profesjonalne działanie Usługi remontowo budowlane family-bud Norbert Antoniak w okolicach Żyrardowa. Ta firma wod-kan posiada doświadczonych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację sieci wod-kan wykonają błyskawicznie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Waldi

Waldi - Wiarygodna Firma Wod-kan Żyrardów

Firma wod-kan świadcząca swoje usługi w miejscowości Żyrardów i w pobliskich miastach. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Dobry Monter Wod-kan Żyrardów

SANSYTEM - Dobry Monter Wod-kan Żyrardów

Poszukujesz dobrego montera wod-kan do wykonania Twojego zlecenia w korzystnej cenie? SANSYTEM to najlepszy wybór. Żeby otrzymać ofertę skontaktuj się - warto.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Żyrardowie (30)

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Żyrardów

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 1-2osób. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Mazowieckiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 3 dni temu

 • Franciszków

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych Żyrardów

Będąc w gronie monterów instalacji sanitarnych z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Mazowieckie i w całym powiecie? Jesteś świetnym kandydatem do tego zapytania. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Łubno

Staranne Instalacje Wod-kan Żyrardów

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Mazowieckiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Wiskitki

Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 6-10mb, Puszcza Mariańska

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klien...

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Puszcza Mariańska

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 11-20mb, Żyrardów

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologi...

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Żyrardów

Instalacje Wod-kan

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gru...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Żyrardów

Znakomite Instalacje Wod-kan

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: biologiczna Oczyszczalnia dla: 3-5osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Informacje dodatkowe: Projekt ...

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Podlasie

Porządna Instalacja Sanitarna Żyrardów

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5osób", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Kuklówka radziejowicka

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 1-5mb, Radziejowice

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od instalacji sanitarnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaproponuj termin od razu!

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Radziejowice

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 60mb, Wiskitki

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 60mb. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Wiskitki

Zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Radziejowice

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient ni...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Radziejowice

Porządna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klie...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Mszczonów

Potrzebne wykonanie prac związanych z instalacją wod-kan, Żyrardów

Zakres zlecenia: Witam Mam do wykonania w Żyrardowie kanalizację deszczową na przebudowywanej drodze na głębokości 1,4-2m na odcinku ok. 350m wraz z przykanalikami. Rury PCV o śr. 160-315mm. Studnie rewizyjne PCV: 9 szt. Studnia ...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Żyrardów

Zlecę prace związane z instalacją wod-kan, Żyrardów

Klient szuka kompetentnego montera instalacji sanitarnych dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Zlecę prace związane z instalacją wod-kan. Jeśli realizujesz całe spektrum usług w dobrych cenach odpowiedz na to zapytanie. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Żyrardów

Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 90mb, Mszczonów

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Mam do wykonania przyłącze wod-kan, 90mb. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Już teraz skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Mszczonów

Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 70mb, Żyrardów

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od instalacji sanitarnej potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 70mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Żyrardowa z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wybierz numer i prześlij ofertę.

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Żyrardów

Znakomita Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Mszczonów

Najlepsze Instalacje Wod-kan

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od instalacji wod-kan potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 21-30mb. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Żyrardowa z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Żyrardów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty