Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Grudziądzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
586 808 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Grudziądzu

Usługi Ogólnobudowlane ,,NEW HOUSE" Piotr Wolski

3 opinie
Izolacje fundamentów Grudziądz

Znalezienie odpowiedniej izolacji poziomej fundamentów może być skomplikowane, ale Usługi Ogólnobudowlane NEW HOUSE Piotr Wolski na pewno pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę.

Firma DAGU Marcin Boczkowski

1 opinia
Firma DAGU Marcin Boczkowski - Tania Izolacja Przeciwwilgociowa Grudziądz

Nie możesz znaleźć solidnej oferty dotyczącej izolacji przeciwwilgociowej? Firma DAGU Marcin Boczkowski na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

P.P.U. EKOBUD Sp. z o.o.

6 opinii
P.P.U. EKOBUD Sp. z o.o. - Wyjątkowe Ocieplenie Fundamentów Grudziądz

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu wyjątkowego ocieplenia fundamentów z Grudziądza, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma P.P.U. EKOBUD Sp. z o.o. jest do Twojej dyspozycji. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi budowlane Wiesław Lisiecki

3 opinie
Usługi budowlane Wiesław Lisiecki - Najwyższej Klasy Izolacja Przeciwwilgociowa Grudziądz

Jeśli szukasz dobrej współpracy to eksperci z Usługi budowlane Wiesław Lisiecki perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Znakomita Izolacja Fundamentów

2 opinie
Firma usługowa Arniko - Znakomita Izolacja Fundamentów Grudziądz

Poszukujesz solidnej oferty dotyczącej izolacji fundamentów? Firma usługowa Arniko na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Grudziądz

1 opinia
PHU MarBud Dominik Motyczyński - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Grudziądz

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z PHU MarBud Dominik Motyczyński są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów w Grudziądzu

6 opinii
Novo - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów w Grudziądzu

Izolacja fundamentów i niuanse z tym związane skończą być dla Ciebie trudnością, jeśli skorzystasz z oferty Novo. Profesjonalni eksperci z branży izolacji fundamentów pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Idealna Izolacja Pionowa Fundamentów Grudziądz

5 opinii
SAN-REMONT - Idealna Izolacja Pionowa Fundamentów Grudziądz

Pragnąc dotrzeć do izolacji pionowej fundamentów znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale SAN-REMONT nie ma sobie równych. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

B&A Mateusz Szczepański

1 opinia
B&A Mateusz Szczepański - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Grudziądz

Szukając izolacji poziomej fundamentów namierzysz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale BA Mateusz Szczepański jest najwyższej próby. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Energia Taniej Sp. z o.o.

86 opinii
Energia Taniej Sp. z o.o. - Dobra Izolacja Fundamentów Grudziądz

Pracownicy Energia Taniej Sp. z o.o. zaproponują Ci najlepszą ofertę izolacji fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, co świadczy o ich przywiązaniu do obowiązków. Już teraz umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Grudziądzu (16)

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Grudziądz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

2022-12-02 do 2022-12-10

 • Grudziądz

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Świecie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Świecie

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Świecie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Świecie

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Orzechowo

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Styropian Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Orzechowo

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Chełmno

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Chełmno

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Gostkowo

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-04-24 do 2023-05-01

 • Gostkowo

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Świekatowo

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Świekatowo

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Grębocin

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Grębocin

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Toruń

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Toruń

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Toruń

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Toruń

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 15m², Toruń

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 15m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

2023-04-01 do 2023-04-09

 • Toruń

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 31m², Toruń

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 31m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Toruń

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 10m², Toruń

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Toruń

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Toruń

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Toruń

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Dobre

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Dobre

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kurzętnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Kurzętnik
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty