Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Jastrzębiu Zdroju

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 912 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Jastrzębiu Zdroju

Doskonała Hydroizolacja Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

3 opinie
Izolacje fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Takiej oferty hydroizolacji fundamentów prędko nie znajdziesz na terenie Jastrzębia Zdroju, więc jeśli poszukujesz doskonałej hydroizolacji fundamentów to niezwłocznie sprawdź PAMAR. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Idealna Hydroizolacja w Jastrzębiu Zdroju

2 opinie
KOPARKA.JASTRZEBIE - Idealna Hydroizolacja w Jastrzębiu Zdroju

Eksperci z KOPARKA.JASTRZEBIE zaproponują Ci doskonałą ofertę hydroizolacji. Mają na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, co świadczy o ich przywiązaniu do obowiązków. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz

16 opinii
Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz - Fantastyczne Ocieplenie Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest ocieplenie fundamentów. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

P.P.H.U "M.M. DEPO"

6 opinii
P.P.H.U "M.M. DEPO" - Bezkonkurencyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Jeszcze nie znalazłeś izolacji pionowej fundamentów, chociaż próbujesz znaleźć od niezliczonych dni? P.P.H.U M.M. DEPO może rozwiązać Twój problem. Zarezerwuj termin od razu!

Odpowiednia Hydroizolacja

1 opinia
SOLID SUN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Odpowiednia Hydroizolacja Jastrzębie-Zdrój

Planujesz wybrać rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? SOLID SUN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jest na to najlepszym rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pierwszorzędna Hydroizolacja Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

9 opinii
OK DOM Sp. Z o.o. - Pierwszorzędna Hydroizolacja Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Firma OK DOM Sp. Z o.o. oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Jastrzębie-Zdrój oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Ocieplenie Fundamentów

7 opinii
Termodomplus Sp. z o.o. - Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym fachowcom od ocieplenia fundamentów z Jastrzębia Zdroju. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Idealna Hydroizolacja Fundamentów

3 opinie
Profibau - Idealna Hydroizolacja Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Profibau są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów

1 opinia
ATTYKA - Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Każdy, kto szuka izolacji pionowej fundamentów musi już dziś zgłosić się do ATTYKA i poznać atrakcyjne oferty. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Opłacalna Izolacja Fundamentów

4 opinie
Katarzyna Grzesiek Fragles Usługi remontowo budowalne - Opłacalna Izolacja Fundamentów Jastrzębie-Zdrój

Pragnąc dotrzeć do izolacji fundamentów natkniesz się na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Katarzyna Grzesiek Fragles Usługi remontowo budowalne jest najwyższej próby. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Jastrzębiu Zdroju (18)

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Jastrzębie-Zdrój

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Połomia

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Połomia

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Świerklany

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Świerklany

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Żory

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-03-08 do 2023-03-11

 • Żory

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Żory

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Żory

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 151-200m², Wodzisław Śląski

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Rybnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Rybnik

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Rybnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Rybnik

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Skoczów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertow...

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Skoczów

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Piece

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Piece

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Łąka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Łąka

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Cieszyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Cieszyn

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Cieszyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna I...

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Cieszyn

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Orzesze

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Orzesze

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Książenice

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Książenice

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pszczyna

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Izolacja pionowa - bitumiczna i folia kubełkowa Dostawca materiałów: wykonawca Klient skła...

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Pszczyna

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pszczyna

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Pszczyna

Zlecenie na wykonanie izolacji pionowej, ok. 60mb, Pszczyna

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: ok. 60mb Rodzaje materiałów: izolacja pionowa - bitumiczna i folia kubełkowa Dostawca materiałów: wykonawca Klient skła...

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Pszczyna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty