Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 836 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Krakowie

Najwyższej Klasy Hydroizolacja Kraków

16 opinii
Izolacje fundamentów Kraków

Szukający hydroizolacji winien koniecznie zgłosić się do Aqua-block i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najwyższej Klasy Ocieplenie Fundamentów w Krakowie

17 opinii
Kamil Kowalski K&D- Izolacje - Najwyższej Klasy Ocieplenie Fundamentów w Krakowie

Powierz zadanie ocieplenia fundamentów profesjonalistom firmy Kamil Kowalski KD- Izolacje z miejscowości Kraków. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Krakowa są jednymi z najlepszych. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Kraków

14 opinii
Bruk-Markop - Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Kraków

Firma Bruk-Markop świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Krakowa i okolic. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

DIGGER-TRANS

12 opinii
DIGGER-TRANS - Dobra Hydroizolacja Kraków

Pracownicy DIGGER-TRANS zaproponują Ci doskonałą ofertę hydroizolacji. Mają na swoim koncie wiele pozywnych opinii od Klientów, co świadczy o ich dużym doświadczeniu. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Elektroosmoza. Zakład Osuszania i Zabezpieczania Przeciwwilgociowego

6 opinii
Elektroosmoza. Zakład Osuszania i Zabezpieczania Przeciwwilgociowego - Świetna Izolacja Fundamentów Kraków

Takiej propozycji izolacji fundamentów prędko nie znajdziesz na terenie Krakowa, więc jeśli szukasz świetnej izolacji fundamentów to bezzwłocznie poznaj Elektroosmoza. Zakład Osuszania i Zabezpieczania Przeciwwilgociowego. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Znakomita Hydroizolacja

6 opinii
SANIER Sp. z o.o. Spółka komandytowa - Znakomita Hydroizolacja Kraków

Pracownicy SANIER Sp. z o.o. Spółka komandytowa przedstawią Ci doskonałą ofertę hydroizolacji. Mają na swoim koncie wiele pozywnych referencji od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Bim Michał Plewa

5 opinii
Bim Michał Plewa - Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa Kraków

Nie możesz znaleźć oferty dotyczącej izolacji przeciwwilgociowej? Bim Michał Plewa na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Kop-Invest roboty ziemne

2 opinie
Kop-Invest roboty ziemne - Pierwszorzędna Izolacja Przeciwwilgociowa Kraków

Eksperci z Kop-Invest roboty ziemne przedstawią Ci najlepszą ofertę izolacji przeciwwilgociowej. Mają na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

J.B KOPER

2 opinie
J.B KOPER - Odpowiednia Izolacja Fundamentów Kraków

Firma J.B KOPER oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Krakowa i okolic. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

RKR Rafał Rapacz

1 opinia
RKR Rafał Rapacz - Bezkonkurencyjna Hydroizolacja Fundamentów Kraków

Równie dobrej oferty hydroizolacji fundamentów nie znajdziesz na terenie Krakowa, więc jeżeli szukasz bezkonkurencyjnej hydroizolacji fundamentów to od razu sprawdź RKR Rafał Rapacz. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Krakowie (27)

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 401-500m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Kraków

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie of...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Kraków

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-02-21 do 2023-02-21

 • Kraków

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-02-21 do 2023-02-21

 • Kraków

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 301-400m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Kraków

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Inform...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Kraków

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 401-500m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspólno...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie o...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Kraków

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspólnota Termin rozpo...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Kraków

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Kraków

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Iniekcjami krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoc...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Kraków

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

2022-12-27 do 2023-01-03

 • Kraków

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspól...

2022-12-22 do 2022-12-30

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 40m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspó...

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Kraków

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Kraków

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Kraków

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów:...

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty