Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Legionowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Legionowie

BS BUD INSTAL Stanisław Bachanowicz (w spadku)

5 opinii
Izolacje fundamentów Legionowo

Wybranie korzystnej hydroizolacji fundamentów może być skomplikowane, ale BS BUD INSTAL Stanisław Bachanowicz w spadku na sto procent pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego produktu. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najlepsze Ocieplenie Fundamentów

1 opinia
Bronco Sp. z o.o. - Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Legionowo

Specjaliści z Bronco Sp. z o.o. zaproponują Ci najlepszą ofertę hydroizolacji fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, co świadczy o ich dużym doświadczeniu. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Legionowo

1 opinia
Tom Tomasz Sudziński - Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Legionowo

Poszukujesz dobrej oferty dotyczącej izolacji pionowej fundamentów? Tom Tomasz Sudziński na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu w Legionowie

1 opinia
Domwit Lech Witkowski - Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu w Legionowie

Zdecydowanie o wyborze izolacji poziomej fundamentów nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Domwit Lech Witkowski dadzą wskazówki i dobiorą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

PORIN

4 opinie
PORIN - Wysokiej Klasy Ocieplenie Fundamentów Legionowo

W przypadku, gdy interesuje Cię najlepsze ocieplenie fundamentów w rejonie Legionowa i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie PORIN. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Cobbi Krzysztof Kobla

1 opinia
Cobbi Krzysztof Kobla - Świetna Hydroizolacja Legionowo

Hydroizolacja i niuanse z tego wynikające przestaną być dla Ciebie zagadką, jeśli wybierzesz ofertę Cobbi Krzysztof Kobla. Wykwalifikowani specjaliści z zakresu hydroizolacji pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najwyższej Klasy Hydroizolacja Fundamentów Legionowo

1 opinia
Domino kost-bud Brukarstwo Usługi brukarskie - Najwyższej Klasy Hydroizolacja Fundamentów Legionowo

W dalszym ciągu nie znalazłeś hydroizolacji fundamentów, pomimo że szukasz od dłuższego czasu? Domino kost-bud Brukarstwo Usługi brukarskie może rozwiązać Twój problem. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

LYNX

3 opinie
LYNX - Tania Hydroizolacja Legionowo

Nie możesz znaleźć dobrej oferty dotyczącej hydroizolacji? LYNX na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich oczekiwań. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów

1 opinia
Usługi Budowlane Dariusz Łojewski - Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów Legionowo

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Budowlane Dariusz Łojewski jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

REM-ART Usługi budowlano-wykończeniowe Paweł Gniazdowski

2 opinie
REM-ART Usługi budowlano-wykończeniowe Paweł Gniazdowski - Korzystna Izolacja Przeciwwilgociowa Legionowo

Hydroizolacja i niuanse z tego wynikające przestaną być dla Ciebie zagadką, jeśli wybierzesz ofertę REM-ART Usługi budowlano-wykończeniowe Paweł Gniazdowski. Wykwalifikowani specjaliści z zakresu hydroizolacji pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Legionowie (16)

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Legionowo

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Legionowo

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 117m², Białobrzegi

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 117m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2023-01-24 do 2023-01-24

 • Białobrzegi

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 100m², Radzymin

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Radzymin

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Smoły

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Smoły

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pomiechówek

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Pomiechówek

Szukam firmy do wykonanie izolacji, budynek pow. ok. 50m², Pomiechówek

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: Dom rekreacyjny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Pomiechówek

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pomiechówek

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Pomiechówek

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 76m², Czeczotki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 76m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Czeczotki

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Zielonka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Zielonka

Wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Somianka

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Somianka

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: cegła Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodat...

2023-02-06 do 2023-02-11

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje d...

2023-05-16 do 2023-05-17

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Warszawa

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 30m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna I...

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty