Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Lublińcu

A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo

1 opinia
Izolacje fundamentów Lubliniec

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu wyjątkowego ocieplenia fundamentów z Lublińca, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo jest do Twojej dyspozycji. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędna Izolacja Pionowa Fundamentów Lubliniec

1 opinia
RadlakBAU - Pierwszorzędna Izolacja Pionowa Fundamentów Lubliniec

Zdecydowanie o wyborze izolacji pionowej fundamentów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z RadlakBAU udzielą rad i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Korzystna Izolacja Przeciwwilgociowa

1 opinia
Firma Remontowo-Budowlana BUDO-LUX - Korzystna Izolacja Przeciwwilgociowa Lubliniec

Jeśli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Firma Remontowo-Budowlana BUDO-LUX są dla Ciebie stworzeni. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Intuos

4 opinie
Intuos - Rewelacyjna Hydroizolacja Fundamentów Lubliniec

Pracownicy Intuos złożą Ci doskonałą ofertę hydroizolacji fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Bezkonkurencyjna Izolacja Przeciwwilgociowa Lubliniec

4 opinie
Termodom Jacek Główka - Bezkonkurencyjna Izolacja Przeciwwilgociowa Lubliniec

Wybranie izolacji przeciwwilgociowej nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Termodom Jacek Główka doradzą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Świetna Hydroizolacja

1 opinia
Wykończenia Wnętrz INTERIOR FINISH Łukasz Katryniok - Świetna Hydroizolacja Lubliniec

Nie możesz znaleźć dobrej oferty dotyczącej hydroizolacji? Wykończenia Wnętrz INTERIOR FINISH Łukasz Katryniok na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich oczekiwań. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Idealna Izolacja Przeciwwilgociowa w Lublińcu

10 opinii
Firma Remontowo-Budowlana Grzegorz Konopka - Idealna Izolacja Przeciwwilgociowa w Lublińcu

Takiej propozycji izolacji przeciwwilgociowej szybko nie znajdziesz w miejscowości Lubliniec i okolicy, więc jeżeli szukasz idealnej izolacji przeciwwilgociowej to natychmiast sprawdź Firma Remontowo-Budowlana Grzegorz Konopka. Zarezerwuj termin już teraz!

Firma remontowo budowlana rmb

7 opinii
Firma remontowo budowlana rmb - Rewelacyjna Hydroizolacja Lubliniec

Jeszcze nie znalazłeś hydroizolacji, mimo że szukasz od sam nie wiesz jak dawna? Firma remontowo budowlana rmb może być Twoim rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu

7 opinii
Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala - Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu Lubliniec

Izolacja pozioma fundamentu i szczegóły z tym powiązane skończą być dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala. Doświadczeni specjaliści z dziedziny izolacji poziomej fundamentów pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Handymanworkers

1 opinia
Handymanworkers - Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa Lubliniec

Podjęcie decyzji o wyborze izolacji przeciwwilgociowej nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Handymanworkers doradzą Ci i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Lublińcu (17)

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Panki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Panki

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Zawadzkie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Zawadzkie

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Gene...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Częstochowa

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Częstochowa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Częstochowa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

2022-09-18 do 2022-09-26

 • Częstochowa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

2022-12-26 do 2023-01-03

 • Częstochowa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Częstochowa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 10m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Częstochowa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Częstochowa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 20m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Częstochowa

Wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Tarnowskie Góry

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: o...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Tarnowskie Góry

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Nakło

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

2022-09-14 do 2022-09-22

 • Nakło

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Kopienice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Kopienice

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Pisarzowice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Pisarzowice

Zapytanie o wykonanie izolacji, 30m², Radzionków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: Mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pryw...

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Radzionków

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Radzionków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Radzionków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty