Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Myszkowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Myszkowie

Kamil Kowalski K&D- Izolacje

17 opinii
Izolacje fundamentów Myszków

Pracownicy Kamil Kowalski KD- Izolacje złożą Ci doskonałą ofertę hydroizolacji fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Korzystna Hydroizolacja Fundamentów

6 opinii
SANIER Sp. z o.o. Spółka komandytowa - Korzystna Hydroizolacja Fundamentów Myszków

Firma SANIER Sp. z o.o. Spółka komandytowa świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z rejonu Myszkowa i okolic. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów

20 opinii
P.P.H.U "JÓKA" - Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Myszków

Firma P.P.H.U JÓKA świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Myszkowa i okolic. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu w Myszkowie

8 opinii
Pogotowie Budowlane - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu w Myszkowie

Dotarcie do pierwszorzędnej izolacji poziomej fundamentów jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Pogotowie Budowlane na 100% pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego produktu. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Świetna Izolacja Pozioma Fundamentu Myszków

15 opinii
IDEOSSYSTEM - Świetna Izolacja Pozioma Fundamentu Myszków

Firma IDEOSSYSTEM świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Myszków i z sąsiednich miast. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Korzystna Izolacja Pionowa Fundamentów Myszków

2 opinie
ADBUD Adrian Dorobisz - Korzystna Izolacja Pionowa Fundamentów Myszków

Firma ADBUD Adrian Dorobisz oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Myszków i okolic. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu

5 opinii
Dom-Wit - Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu Myszków

Szukający izolacji pionowej fundamentów winien już teraz zgłosić się do Dom-Wit i zobaczyć dobre oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

RAK INVEST MARTA RAK

1 opinia
RAK INVEST MARTA RAK - Odpowiednia Izolacja Przeciwwilgociowa Myszków

Takiej propozycji izolacji przeciwwilgociowej szybko nie znajdziesz w miejscowości Myszków i okolicy, więc jeśli szukasz odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej to od razu poznaj RAK INVEST MARTA RAK. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

"Dam-Bud"

14 opinii
"Dam-Bud" - Bezkonkurencyjna Izolacja Fundamentów Myszków

Eksperci z Dam-Bud zaproponują Ci bezkonkurencyjną ofertę izolacji fundamentów. Mają na swoim koncie wiele pozywnych referencji od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Usługi Remontowo-Budowlane Gogola Marcin

1 opinia
Usługi Remontowo-Budowlane Gogola Marcin - Profesjonalne Ocieplenie Fundamentów Myszków

Zleć usługę ocieplenia fundamentów ekspertom firmy Usługi Remontowo-Budowlane Gogola Marcin z miejscowości Myszków. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Myszkowa są jednymi z najlepszych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Myszkowie (16)

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 151-200m², Poręba

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Poręba

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, budynek pow. ok. 130m², Żelisławice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 130m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa...

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Żelisławice

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Gene...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Częstochowa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

2022-09-18 do 2022-09-26

 • Częstochowa

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Częstochowa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Częstochowa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

2022-12-26 do 2023-01-03

 • Częstochowa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Częstochowa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 10m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Częstochowa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Częstochowa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 20m², Częstochowa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Częstochowa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wojkowice Kościelne

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Xps 20 cm Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje d...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Wojkowice Kościelne

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 1000m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1000m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 10m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia prac: ...

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Dąbrowa Górnicza

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 400m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęcia...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Dąbrowa Górnicza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty