Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Nowym Dworze Gdańskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 646 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Nowym Dworze Gdańskim

Pierwszorzędne Ocieplenie Fundamentów w Nowym Dworze Gdańskim

30 opinii
Izolacje fundamentów Nowy Dwór Gdański

Pragniesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu pierwszorzędnego ocieplenia fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma SPARTAN - Usługi DDD jest gotowa Ci pomóc. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

"Remopian" Marcin Kulej

17 opinii
"Remopian" Marcin Kulej - Idealna Izolacja Przeciwwilgociowa Nowy Dwór Gdański

Takiej oferty izolacji przeciwwilgociowej prędko nie znajdziesz na terenie Nowego Dworu Gdańskiego, więc jeżeli poszukujesz idealnej izolacji przeciwwilgociowej to niezwłocznie sprawdź Remopian Marcin Kulej. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

AS Bud

5 opinii
AS Bud - Doskonałe Ocieplenie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Pragniesz znaleźć dobrego fachowca z zakresu doskonałego ocieplenia fundamentów z Nowego Dworu Gdańskiego do realizacji zaplanowanych działań? Firma AS Bud jest do Twojej dyspozycji. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Znakomita Izolacja Przeciwwilgociowa

1 opinia
PB Sopata - Znakomita Izolacja Przeciwwilgociowa Nowy Dwór Gdański

Jeszcze nie znalazłeś izolacji przeciwwilgociowej, chociaż poszukujesz od niezliczonych dni? PB Sopata może Ci pomóc. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Korzystna Izolacja Pionowa Fundamentów Nowy Dwór Gdański

3 opinie
BudMat - Korzystna Izolacja Pionowa Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Firma BudMat oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Nowy Dwór Gdański i okolic. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Jarosław Kotowicz

5 opinii
Jarosław Kotowicz - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Nowy Dwór Gdański

Poszukując izolacji poziomej fundamentów natkniesz się na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Jarosław Kotowicz nie ma sobie równych. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

8 opinii
FOREMAN - Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Powierz zadanie ocieplenia fundamentów fachowcom z miejscowości Nowy Dwór Gdański. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Nowego Dworu Gdańskiego są jednymi z najlepszych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Znakomita Izolacja Pozioma Fundamentu

1 opinia
BRUKMAN - Znakomita Izolacja Pozioma Fundamentu Nowy Dwór Gdański

Wciąż nie znalazłeś izolacji poziomej fundamentów, choć szukasz od sam nie wiesz jak dawna? BRUKMAN może ma szansę zakończyc Twój problem. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Usługi Ogólnobudowlane

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane - Najwyższej Klasy Ocieplenie Fundamentów Nowy Dwór Gdański

Jeżeli szukasz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Usługi Ogólnobudowlane są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Sław Bud

Sław Bud - Idealna Hydroizolacja Nowy Dwór Gdański

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Sław Bud jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Nowym Dworze Gdańskim (16)

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Kąty Rybackie

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: o...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Kąty Rybackie

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Nowy Staw

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2023-04-21 do 2023-04-21

 • Nowy Staw

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Elbląg

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Elbląg

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Elbląg

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: hydroizolacja ciężka + przyklejenie styropianu z obrobka siatka klej Dostawca materiałów: do uzgodnienia K...

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Elbląg

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Tczew

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Tczew

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Tczew

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Tczew

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 301-400m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: papa. Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje dodatkowe:...

2023-02-28 do 2023-03-02

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 233m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 233m² Rodzaje materiałów: hydropian, folia kubełkowa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Ter...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Gdańsk

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 200m², Kowale

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 200m² Rodzaje materiałów: Szlam hybrydowy Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Podwykonawca Informac...

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Kowale

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: zarząd ...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Gdańsk

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-04-20 do 2023-04-28

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 75m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 75m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Gdańsk

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jak...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Gdańsk

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Gdańsk

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

2023-04-20 do 2023-04-28

 • Gdańsk

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 15m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 15m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Ter...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty