Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 762 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Poznaniu

Tania Izolacja Fundamentów Poznań

40 opinii
Izolacje fundamentów Poznań

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? S-Bud Budownictwo Specjalistyczne Sp. z o.o. z Poznania będzie najszybszą drogą. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Pierwszorzędna Hydroizolacja w Poznaniu

30 opinii
SPARTAN - Usługi DDD - Pierwszorzędna Hydroizolacja w Poznaniu

Poszukujesz dobrej oferty dotyczącej hydroizolacji? SPARTAN - Usługi DDD na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich wymagań. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aqua-block

16 opinii
Aqua-block - Odpowiednia Izolacja Fundamentów Poznań

Eksperci z Aqua-block przedstawią Ci doskonałą ofertę izolacji fundamentów. Mają na swoim koncie wiele pozywnych referencji od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Najwyższej Klasy Izolacja Pionowa Fundamentów

14 opinii
RECOLTE IZOLACJE - Najwyższej Klasy Izolacja Pionowa Fundamentów Poznań

Lepszej oferty izolacji pionowej fundamentów szybko nie znajdziesz w miejscowości Poznań i okolicy, więc jeżeli poszukujesz najwyższej klasy izolacji pionowej fundamentów to bezzwłocznie sprawdź RECOLTE IZOLACJE. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Idealna Hydroizolacja

11 opinii
MAD-MAX Sp. z o.o. - Idealna Hydroizolacja Poznań

Znalezienie taniej izolacji fundamentów jest niełatwe, ale MAD-MAX Sp. z o.o. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Tania Izolacja Przeciwwilgociowa

8 opinii
DAR-BUD HYDROIZOLACJE - Tania Izolacja Przeciwwilgociowa Poznań

Izolacja przeciwwilgociowa i implikacje z tego wynikające nie będą dla Ciebie zagadką, jeśli skorzystasz z oferty DAR-BUD HYDROIZOLACJE. Wykwalifikowani znawcy z dziedziny izolacji przeciwwilgociowej pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Wysokiej Klasy Ocieplenie Fundamentów

5 opinii
DekosBau - Wysokiej Klasy Ocieplenie Fundamentów Poznań

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu wysokiej klasy ocieplenia fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma DekosBau jest do Twojej dyspozycji. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

Znakomita Hydroizolacja Fundamentów Poznań

3 opinie
Doradztwo Techniczne Hydromaster - Znakomita Hydroizolacja Fundamentów Poznań

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Doradztwo Techniczne Hydromaster są dla Ciebie stworzeni. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Korzystna Hydroizolacja

3 opinie
AT hydroizolacje Sp. z o.o. - Korzystna Hydroizolacja Poznań

Hydroizolacja i szczegóły z tym powiązane przestaną być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli skorzystasz z oferty AT hydroizolacje Sp. z o.o.. Wykwalifikowani konsultanci z dziedziny hydroizolacji pomogą Ci stworzyć idealne rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Krzysztof

1 opinia
Krzysztof - Opłacalna Izolacja Przeciwwilgociowa Poznań

Wybranie opłacalnej izolacji przeciwwilgociowej może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Krzysztof na pewno pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego produktu. Ustal pasujący termin już teraz!

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Poznaniu (22)

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Poznań

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: General...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Poznań

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Poznań

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 25m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Poznań

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Poznań

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, budynek pow. ok. 2100m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 2100m² Rodzaje materiałów: 2 warstwy - szlam uszczelniający + polimerowa powłoka przeciwwodna Dostawc...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Poznań

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako...

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Poznań

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 401-500m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Infor...

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Poznań

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Poznań

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, budynek pow. ok. 6m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 6m² Rodzaje materiałów: Injekcja krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertow...

2023-03-25 do 2023-04-02

 • Poznań

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-03-19 do 2023-03-19

 • Poznań

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Poznań

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Poznań

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Styropian Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia p...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Poznań

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pryw...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Poznań

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

2023-01-19 do 2023-01-19

 • Poznań

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 251-300m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: MC-Injekt GL95TR Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny W...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Poznań

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Poznań

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: MC-Injekt GL95TR price Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty