Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Warszawie

Aqua-block

16 opinii
Izolacje fundamentów Warszawa

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Aqua-block jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

IZOVIL Kamil Wileński

8 opinii
IZOVIL Kamil Wileński - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Warszawa

Poszukując izolacji poziomej fundamentów namierzysz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale IZOVIL Kamil Wileński jest najwyższej próby. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Odpowiednia Hydroizolacja

8 opinii
Metr kwadratowy Sp. z o.o. - Odpowiednia Hydroizolacja Warszawa

Poszukujesz solidnej oferty dotyczącej hydroizolacji? Metr kwadratowy Sp. z o.o. na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa

5 opinii
CARGOPOP Rafał Popowski - Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa Warszawa

Firma CARGOPOP Rafał Popowski świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Warszawy oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepsze Ocieplenie Fundamentów

8 opinii
EMPO - Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Warszawa

W przypadku, gdy interesuje Cię najlepsze ocieplenie fundamentów w rejonie Warszawy i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie EMPO. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Tania Hydroizolacja Warszawa

4 opinie
PRZEDSIĘBIORSTWO REALIZACJI INWESTYCJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Tania Hydroizolacja Warszawa

Szukasz solidnej oferty dotyczącej hydroizolacji? PRZEDSIĘBIORSTWO REALIZACJI INWESTYCJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich wymagań. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Iniekcja Hydro-Bud Adam Ruciński

3 opinie
Iniekcja Hydro-Bud Adam Ruciński - Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Warszawa

Takiej propozycji izolacji pionowej fundamentów szybko nie znajdziesz na terenie Warszawy, więc jeśli szukasz rewelacyjnej izolacji pionowej fundamentów to bez zbędnej zwłoki sprawdź Iniekcja Hydro-Bud Adam Ruciński. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najwyższej Klasy Hydroizolacja Warszawa

3 opinie
BETONTECH Polska Sp. z o. o. - Najwyższej Klasy Hydroizolacja Warszawa

Starasz się odnaleźć dobrego fachowca z zakresu najlepszego ocieplenia fundamentów z Warszawy do realizacji zaplanowanych działań? Firma BETONTECH Polska Sp. z o. o. jest Twoim rozwiązaniem. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Rewelacyjne Ocieplenie Fundamentów w Warszawie

1 opinia
Budownictwo Markuciński - Rewelacyjne Ocieplenie Fundamentów w Warszawie

Rewelacyjne ocieplenie fundamentów to specjalność ekipy z firmy Budownictwo Markuciński - są zawodowcami w branży. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Znakomita Izolacja Pionowa Fundamentów

1 opinia
Izoler - Znakomita Izolacja Pionowa Fundamentów Warszawa

Firma Izoler świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Warszawa i z sąsiednich miast. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Warszawie (34)

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ...

2023-06-02 do 2023-06-10
dodano 6 dni temu

 • Warszawa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia pr...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Warszawa

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje d...

2023-05-16 do 2023-05-17

 • Warszawa

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: iniekcja kurtynowa Dostawca materiałów: wykonawca ...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 30m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna I...

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Warszawa

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Warszawa

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 20m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Warszawa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 401-500m², Warszawa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnien...

2023-04-19 do 2023-04-27

 • Warszawa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspolnot...

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Warszawa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2023-04-08 do 2023-04-16

 • Warszawa

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-04-05 do 2023-04-13

 • Warszawa

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 151-200m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin r...

2023-04-02 do 2023-04-10

 • Warszawa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 312m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 312m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: wspólnota mieszkaniowa Inf...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Warszawa

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty