Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów w Wodzisławiu Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 219 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Wodzisławiu Śląskim

Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów

2 opinie
Izolacje fundamentów Wodzisław Śląski

Poszukujesz dobrej oferty dotyczącej izolacji pionowej fundamentów? Rynel Sp. z o.o. na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Znakomita Hydroizolacja Wodzisław Śląski

4 opinie
Usługi Remontowo Budowlane '' WalBud '' Walura Łukasz - Znakomita Hydroizolacja Wodzisław Śląski

Pracownicy Usługi Remontowo Budowlane WalBud Walura Łukasz przedstawią Ci doskonałą ofertę hydroizolacji. Mają na swoim koncie wiele pozywnych referencji od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

HRESA Firma Ogólnobudowlana

1 opinia
HRESA Firma Ogólnobudowlana - Doskonała Izolacja Pionowa Fundamentów Wodzisław Śląski

Firma HRESA Firma Ogólnobudowlana świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wodzisław Śląski i okolic. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Wodzisław Śląski

10 opinii
"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK - Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Wodzisław Śląski

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym fachowcom od ocieplenia fundamentów z Wodzisławia Śląskiego. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

ZBUCKI ANDRZEJ

1 opinia
ZBUCKI ANDRZEJ - Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa Wodzisław Śląski

Podjęcie decyzji o wyborze izolacji przeciwwilgociowej nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z ZBUCKI ANDRZEJ doradzą Ci i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonała Hydroizolacja

3 opinie
Usługi Budowlane Grzegorz Cudejko - Doskonała Hydroizolacja Wodzisław Śląski

Firma Usługi Budowlane Grzegorz Cudejko oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Wodzisław Śląski oraz przyległych powiatów. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu w Wodzisławiu Śląskim

6 opinii
Mepia sp z o.o. - Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu w Wodzisławiu Śląskim

Osoby z Mepia sp z o.o. przedstawią Ci bezkonkurencyjną ofertę izolacji poziomej fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, co świadczy o ich dużym doświadczeniu. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

MP-BUD s.c.

20 opinii
MP-BUD s.c. - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Wodzisław Śląski

Firma MP-BUD s.c. oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wodzisławia Śląskiego i z sąsiednich miast. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe

14 opinii
R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Wodzisław Śląski

Dotarcie do taniej izolacji poziomej fundamentów jest niełatwe, ale R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe na 100% pomoże Ci w znalezieniu właściwego rozwiązania. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

ROB-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - HANDEL Robert Majewski

16 opinii
ROB-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - HANDEL Robert Majewski - Rewelacyjna Izolacja Pozioma Fundamentu Wodzisław Śląski

Dotarcie do rewelacyjnej izolacji poziomej fundamentów może być niełatwe, ale ROB-BUD USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - HANDEL Robert Majewski na pewno pomoże Tobie w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów w Wodzisławiu Śląskim (14)

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 151-200m², Wodzisław Śląski

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Wodzisław Śląski

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Połomia

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Połomia

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Świerklany

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Świerklany

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Piece

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Piece

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Jastrzębie-Zdrój

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Rybnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Rybnik

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Rybnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Rybnik

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Żory

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-03-08 do 2023-03-11

 • Żory

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Żory

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Żory

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Racibórz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-04-10 do 2023-04-18

 • Racibórz

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Racibórz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Racibórz

Zlecę wykonanie izolacji, 1m², Racibórz

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: Letniskowy Powierzchnia prac: 1m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Racibórz

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Wilcza

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: o...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Wilcza

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Książenice

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Książenice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty