Kategorie
Szukaj

Izolacje fundamentów we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 763 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów to ważny etap budowy każdego domu. Nieprofesjonalnie wykonane ocieplenie lub jego brak może powodować utratę ciepła w budynku, a także pozwala wilgoci przenikać do ścian. Zawilgocone podłoże szybko niszczeje – brak zastosowania izolacji fundamentów sprawia, że ulegają one korozji oraz traci swoje właściwości termoizolacyjne. Uszkodzone mogą zostać również instalacje energetyczne. Nieocieplone fundamenty mogą spowodować stałe zawilgocenie parteru, a w konsekwencji łuszczenie się farb lub powstawanie grzyba. Aby uniknąć tych zjawisk, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Szukając specjalisty od izolacji fundementów warto sprawdzić nasz ranking najlepszych firm.

Podstawową formą izolacji fundamentów, która musi zostać umieszczona w każdym typie budownictwa podczas robót ziemnych, jest izolacja pozioma. Zapobiega ona przedostawaniu się wody w głąb budynku, a w rezultacie chroni parter od zawilgocenia. Poziomą izolację przeciwwilgociową stosuje się w dwóch miejscach – między ławą a ścianą fundamentową, oraz na złączeniu ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian domu. Montuje się ją na wysokości między 15 a 30 cm ponad poziomem gruntu. Ważne jest, aby izolacja pozioma przeciwwilgociowa nie znalazła się poniżej linii hydroizolacji podłogi oraz została dokładnie połączona z izolacją ścian.

Kolejnym etapem zabezpieczenia termicznego jest izolacja pionowa fundamentów. Stosuje się ją na samej powierzchni fundamentów przed ewentualnym wykonaniem elewacji. Jej zadaniem jest zatrzymanie wilgoci przed wniknięciem w głąb. Ważne jest, aby warstwa izolująca szczelnie przylegała na całej ich powierzchni. Jeśli ściany nie są idealnie równe, należy je uzupełnić za pomocą zaprawy cementowej. Warstwę izolacyjną należy również nałożyć na fasadę, wraz z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać na etapie zasypywania fundamentów gruntem, czy późniejszego układania kostki granitowej. Jako ochrona izolacji, mogą posłużyć płyty styropianowe bądź zwykła folia kubełkowa.

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwilgociowej pionowej:

 • Lekka izolacja przeciwwilgociowa – stosuje się ją w celu ochrony elementów domu przed deszczówką oraz wilgocią zawartą w gruncie. Lekka izolacja jest możliwa do zastosowania, gdy poziom wody gruntowej jest przynajmniej metr poniżej poziomu posadowienia budynku. Ważne jest także, aby budynek stanął na gruntach przepuszczalnych.
 • Średnia izolacja przeciwwodna – stosuje się ją w celu zabezpieczenia budynku przed wodą opadową na działkach gdzie wilgoć gruntowa znajduje się poniżej linii fundamentów, jednak podłoże gruntu jest nieprzepuszczalne. Po opadach woda może zalegać na dnie fundamentu, przez co wymagane jest wykonanie wyższej jakości izolacji wodnej. Średnia izolacja przeciwwodna jest wykonana ze szlamu cementowego, papy lub masy KMB.
 • Ciężka izolacja przeciwwodna – stosuje się ją, kiedy budynek jest narażony nie tylko na wodę gruntową, lecz także wodę naporową. Oprócz idealnej izolacji przeciwwilgociowej ciężka izolacja musi także charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną. W tym rodzaju izolacji najczęściej stosuje się folie samoprzylepne, papy termozgrzewalne oraz masy KMB.

Sprawdź najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów we Wrocławiu

Idealna Hydroizolacja Fundamentów

32 opinie
Izolacje fundamentów Wrocław

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Ederha Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

SPARTAN - Usługi DDD

30 opinii
SPARTAN - Usługi DDD - Doskonała Izolacja Pionowa Fundamentów Wrocław

Firma SPARTAN - Usługi DDD świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wrocław i okolic. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Baumax

22 opinie
Baumax - Znakomita Izolacja Fundamentów Wrocław

Równie dobrej propozycji izolacji fundamentów szybko nie znajdziesz na terenie Wrocławia, więc jeżeli poszukujesz znakomitej izolacji fundamentów to niezwłocznie zobacz Baumax. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Idealna Izolacja Przeciwwilgociowa we Wrocławiu

18 opinii
Kamil Kowalski K&D- Izolacje - Idealna Izolacja Przeciwwilgociowa we Wrocławiu

Takiej propozycji izolacji przeciwwilgociowej szybko nie znajdziesz w miejscowości Wrocław i okolicy, więc jeżeli szukasz idealnej izolacji przeciwwilgociowej to natychmiast sprawdź Kamil Kowalski KD- Izolacje. Zarezerwuj termin już teraz!

MAT-BUD

22 opinie
MAT-BUD - Korzystna Izolacja Pionowa Fundamentów Wrocław

Firma MAT-BUD świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wrocławia i okolic. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Rewelacyjne Ocieplenie Fundamentów Wrocław

8 opinii
PRO INIEKT Artur Augustyniak - Rewelacyjne Ocieplenie Fundamentów Wrocław

Rewelacyjne ocieplenie fundamentów to specjalność ekipy z firmy PRO INIEKT Artur Augustyniak - są zawodowcami w branży. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Wrocław

8 opinii
Maxibud - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Wrocław

Jeszcze nie znalazłeś izolacji fundamentów, mimo że próbujesz znaleźć od dawna? Maxibud może rozwiązać Twój problem. Ustal pasujący termin!

MARREN BEZINWAZYJNE OSUSZANIE MURÓW BUDYNKU I USUWANIE WILGOCI

4 opinie
MARREN BEZINWAZYJNE OSUSZANIE MURÓW BUDYNKU I USUWANIE WILGOCI - Profesjonalne Ocieplenie Fundamentów Wrocław

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest ocieplenie fundamentów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

P - Z

3 opinie
P - Z - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Wrocław

Pracownicy P - Z zaproponują Ci najlepszą ofertę izolacji poziomej fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Mają ofertę dla każdego.

Robert Psykala

2 opinie
Robert Psykala - Tania Izolacja Pionowa Fundamentów Wrocław

Poszukując izolacji pionowej fundamentów natkniesz się na firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Robert Psykala nia ma konkurentów. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na izolacje fundamentów we Wrocławiu (22)

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ...

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano 4 dni temu

 • Wrocław

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-06-06 do 2023-06-14
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 10m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje doda...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Wrocław

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Pianka Pur Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Wrocław

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Wrocław

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

2023-04-06 do 2023-04-14

 • Wrocław

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

2023-04-02 do 2023-04-10

 • Wrocław

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertow...

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Wrocław

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 201-250m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Wrocław

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny W...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Wrocław

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 900m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: 900m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspólnota Mieszkaniowa Termin rozpoc...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Wrocław

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Wrocław

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jak...

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 401-500m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie oferto...

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Wrocław

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 63m², Wrocław

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 63m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna In...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Częste pytania o izolacji fundamentów

Czy w starym domu trzeba wykonać izolację fundamentów?

Najczęściej w starym budownictwie izolacja fundamentów nie została zrobiona, a nawet jeśli – nie spełnia obecnych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu, bardzo ciężko było uzyskać niezbędne materiały do wykonania ocieplenia. Dobrze wykonana izolacja fundamentów nie tylko zabezpieczy budynek przed zbędną utratą ciepła, lecz także ochroni go przed zawilgoceniem oraz powstawaniem grzybów. W starym domu zdecydowanie warto wykonać nowoczesną izolację fundamentów, ponieważ inwestycja ta szybko się zwróci.

Dlaczego warto zlecić izolację fundamentów profesjonalistom?

Skuteczność ocieplenia budynku zależy w dużej mierze od jakości wykonanej izolacji. Aby prace wykonać w odpowiedni sposób, często wymagane są do tego odpowiednie umiejętności oraz niezbędny sprzęt. Wynajmując specjalistyczną firmę do wykonania ocieplenia, mamy gwarancję, że zostaną wybrane odpowiednie materiały, zostaną one przycięte na konieczną długość oraz nic nie zostanie pominięte. Wszystkie prace będą również wykonane szybko i już przed kolejną zimą będziemy mogli czerpać korzyści z ocieplonych fundamentów. Koniecznie zobacz nasz Ranking Najlepszych Specjalistów od izolacji fundementów.”

Jakie są rodzaje izolacji fundamentów?

Wybór rodzaju izolacji ma kluczowe znaczenie dla danego typu budownictwa. Wyróżniamy dwa podziały izolacji:

 • Izolacje fundamentów przeciwwodne oraz przeciwwilgociowe - jest to podział izolacji ze względu na odporność na wodę oraz wilgoć. W zależności od miejsca, na którym zlokalizowana jest działka budowlana, należy wybrać odpowiednią klasę izolacji.
 • Izolacje fundamentów poziome i pionowe - mówimy tutaj o miejscu zastosowania izolacji, która powinna być indywidualnie dobrana. Izolacja pozioma zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb budynku, natomiast pionowa chroni ściany przed wodą.

Ile kosztuje izolacja fundamentów?

Wszystko zależy od konkretnego rodzaju izolacji oraz materiału użytego do ocieplenia. Izolacja styropianem EPS, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, kosztuje od 60 do 100 zł/m2 wraz z robocizną. Jeśli zdecydujemy się na droższe rozwiązania, takie jak wykorzystanie do ocieplenia styroduru, musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet 400 zł za m2!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Izolacji Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty