Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Bytomiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Bytomiu

THERMECO Sp. z o.o.

17 opinii
Usługi kierownika budowy Bytom

Perfekcyjny nadzór budowlany to specjalność ekipy z firmy THERMECO Sp. z o.o. - nie mają sobie równych w tym fachu. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Marcin Minartowicz

15 opinii
Marcin Minartowicz - Doskonały Nadzór Budowlany Bytom

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Bytom, ale także pobliskich miast. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

13 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Bytom

Starasz się odnaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu profesjonalnego nadzorowania budowy z Bytomia, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma P.U.G.K. Geo-Prof s.c. jest Twoim rozwiązaniem. Kierowaniem przebiegiem całej budowy z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

PB MihMag

6 opinii
PB MihMag - Solidny Nadzór Budowlany Bytom

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilku lat, głównie na obszarze Bytomia, ale także pobliskich powiatów. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

MT Bednarz

5 opinii
MT Bednarz - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Bytom

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne cechy firmy MT Bednarz, której specjalnością jest nadzorowanie budowy. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Sumienny Kierownik Budowy Bytom

1 opinia
W.P.Nadzór - Sumienny Kierownik Budowy Bytom

Sprawdź W.P.Nadzór jeśli szukasz sumiennych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Bytomia oraz w sąsiednich miastach. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Inżynieria lądowa TESTroad mgr inż. Marcin Sobczyk

3 opinie
Inżynieria lądowa TESTroad mgr inż. Marcin Sobczyk - Dobry Kierownik Budowy Bytom

Ten kierownik budowy posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy - Inżynieria lądowa TESTroad mgr inż. Marcin Sobczyk to doskonały wybór dla Ciebie. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Perfekcyjny Kierownik Budowy Bytom

1 opinia
Zakład Remontowo-Elewacyjny"ELMONT" - Perfekcyjny Kierownik Budowy Bytom

Firma Zakład Remontowo-ElewacyjnyELMONT świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Bytomia oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Doskonały Kierownik Budowy w Bytomiu

1 opinia
M.G.W. Grzegorz Miszewski - Doskonały Kierownik Budowy w Bytomiu

M.G.W. Grzegorz Miszewski zatrudnia doskonałych kierowników budowy - wyjątkowe kwalifikacje i kadra to ich atuty. Prowadzenie prac budowlanych z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

"EXPO" Krzysztof Bober Usługi Budowlane

1 opinia
"EXPO" Krzysztof Bober Usługi Budowlane - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Bytom

EXPO Krzysztof Bober Usługi Budowlane to eksperci od nadzoru budowlanego i nadzorowania budowy, świadczący usługi dla Klientów z Bytomia i okolicznych miast. Nadzór nad przebiegiem budowy domu wraz z całą papierologią i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Bytomiu (18)

Poszukuję kierownika do przebudowy, 201-300m², Bytom

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Poszukuję kierownika do przebudowy, 201-300m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Bytom

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 260m², Bytom

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 260m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Bytom

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Bytom

Szukasz zleceniodawcy jako fachowiec od solidnego kierowania budową w rejonie Bytomia lub w pobliskich powiatach? Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Bytom

Perfekcyjny Nadzorca Budowlany Bytom

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Zatrudnię kierownika robót robót na umowę o pracę. Praca stała w terenie. Uprawnienia budowla...

2023-02-02 do 2023-02-10

 • Bytom

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Bytom

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Bytom

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Bytom

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Bytom

Dobry Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Bytom

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową Bytom

Rodzaj prac objętych nadzorem: Rozbiórka Rodzaj budynku: Garaż wraz z komórką i gołębnikiem Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-11 do 2022-11-19

 • Bytom

Kierownik Budowy Bytom

Jako kierownik budowy oferujesz swoje usługi w miejscowości Bytom oraz w pobliskich powiatach? Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Bytom

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową

Ten Klient złożył zapytanie "Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 68m²". Odpowiedz na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił i Twoja firma to dobry pomysł. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Bytom

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 52m², Radzionków

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 52m² Informacje dodatkowe: Dom modułowy parterowy. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-06 do 2023-03-06

 • Radzionków

Szukam kierownika do wykonania remontu, do 100m², Radzionków

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Radzionków

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Świętochłowice

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z dziedziny nadzoru budowlanego stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 201-300m². Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Świętochłowice

Wysokiej Klasy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-14 do 2022-12-22

 • Świętochłowice

Rewelacyjny Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Bobrowniki

Nadzorca Budowlany

Ten Klient szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Nakło śląskie

Nadzorowanie Budowy Bytom

Nie trać czasu i przyjmij zapytanie o najwyższej klasy nadzorowanie budowy w Śląskim. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Nakło śląskie

Zlecenie na kierownika budowy, 49m², Chorzów

Rodzaj prac objętych nadzorem: opinia na możliwość wykonania Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 49m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Chorzów
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty