Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Gnieźnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Gnieźnie

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Gniezno

47 opinii
Usługi kierownika budowy Gniezno

Zawiązana z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje pierwszorzędne nadzorowanie budowy na obszarze Gniezna, jak również pobliskich miast i powiatów. Organizacja prac budowlanych i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Obsługa Budownictwa

2 opinie
Obsługa Budownictwa - Doskonały Nadzór Budowlany Gniezno

Ten fachowiec działa w rejonie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu doskonałego nadzoru budowlanego. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Kierownik Budowy Tomasz Walczak

4 opinie
Kierownik Budowy Tomasz Walczak - Solidny Kierownik Budowy Gniezno

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Kierownik Budowy Tomasz Walczak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Dobry Kierownik Budowy

20 opinii
KBR Invest sp. z o.o. - Dobry Kierownik Budowy Gniezno

Fantastyczne nadzorowanie budowy to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w fachu kierownika budowy. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

studio projektów dickhardt - ARCHITEKT mgr inż. arch. Lidia Dickhardt

3 opinie
studio projektów dickhardt - ARCHITEKT mgr inż. arch. Lidia Dickhardt - Kompetentny Kierownik Budowy Gniezno

studio projektów dickhardt - ARCHITEKT mgr inż. arch. Lidia Dickhardt zatrudnia kompetentnych kierowników budowy - nieprzeciętne zaangażowanie i doświadczenie to ich atuty. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Falbank

1 opinia
Falbank - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Gniezno

Powierz prace dotyczące nadzorowania budowy fachowcom firmy Falbank z miejscowości Gniezno. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Gniezna są w ścisłej czołówce. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doświadczony Kierownik Budowy Gniezno

1 opinia
MAWOR - Doświadczony Kierownik Budowy Gniezno

Ten doświadczony kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - MAWOR to doskonały wybór dla Ciebie. Organizacja całej budowy i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Disegno Sp. z o.o.

Disegno Sp. z o.o. - Solidne Nadzorowanie Budowy Gniezno

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne zalety firmy, której specjalnością jest nadzorowanie budowy. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy w Gnieźnie

"Karad" - nadzory budowlane - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy w Gnieźnie

Pracownicy Karad - nadzory budowlane to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego nadzoru budowlanego. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Solidny Nadzór Budowlany

KARO Nadzór i Roboty Budowlane Dawid Zobel - Solidny Nadzór Budowlany Gniezno

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Gnieźnie (15)

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 150m², Witkowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Witkowo

Fantastyczny Nadzorca Budowlany Gniezno

Nadzorowanie budowy to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w fachu nadzorcy budowlanego. Skontaktuj się z nimi od razu.

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Gniezno

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Gniezno

Zleceniodawca złożył zapytanie "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Odpowiedz na zlecenie nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej firmy to dobry pomysł. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Gniezno

Najlepszy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Strzyżewo smykowe

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Witkowo

Zrealizuj zlecenie najlepszego nadzorowania budowy o treści "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m²", jako profesjonalista z miejscowości Wielkopolskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Witkowo

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Gniezno

Ten Klient napisał "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia najlepszego nadzorcy budowlanego z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Gniezno

Nadzór Budowlany Gniezno

Rodzaj prac objętych nadzorem: Postawienie silosa zbożowego 60 t Rodzaj budynku: Silos lejowy zbozowy Powierzchnia budynku: 60m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Golimowo

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Wierzyce

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2022-09-15 do 2022-09-15

 • Wierzyce

Najlepsze Kierowanie Budową Gniezno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-09-14 do 2022-09-14

 • Gniezno

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Pobiedziska

Jako kierownik budowy proponujesz swoje doświadczenie na terenie Wielkopolskiego i w rejonie powiatu? Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2022-10-02 do 2022-10-11

 • Pobiedziska

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Pobiedziska

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Budynek szkieletowy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Pobiedziska

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Nekla

Szukasz zleceniodawcy jako fachowiec od solidnego kierowania budową w rejonie Wielkopolskiego lub w pobliskich powiatach? Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Nekla

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Nekielka

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom parterowy + garaż wolnostojący w technologii murowanej (ławy fundamentowe) Termin skorzy...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Nekielka

Nadzorowanie Budowy Gniezno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Nekla

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2022-12-11 do 2022-12-19

 • Nekla
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty