Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Jaworznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Jaworznie

Biuro inżynierskie Adam Kura

14 opinii
Usługi kierownika budowy Jaworzno

Ten kierownik budowy działa w rejonie Jaworzna i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego nadzoru budowlanego. Aby poznać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

12 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Solidny Nadzór Budowlany Jaworzno

Nadzór budowlany to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

PB MihMag

6 opinii
PB MihMag - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Jaworzno

W przypadku, gdy potrzebujesz pierwszorzędnego nadzorowania budowy i szukasz najlepszych ofert to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PB MihMag. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

PRO-DOM Biuro Projektowe Paweł Dudek

5 opinii
PRO-DOM Biuro Projektowe Paweł Dudek - Doskonały Nadzór Budowlany Jaworzno

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z PRO-DOM Biuro Projektowe Paweł Dudek są dla Ciebie stworzeni. Organizacja całej budowy wraz z całą papierologią i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego postaw na tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Firma Projektowo-Inwestycyjna PROSPECT

14 opinii
Firma Projektowo-Inwestycyjna PROSPECT - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Jaworzno

Od wielu lat pracownicy Firma Projektowo-Inwestycyjna PROSPECT oferują usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

9 opinii
USŁUGI BUDOWLANE MK MICHAŁ KOŁACZ - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Jaworzno

Zleć prace dotyczące nadzorowania budowy fachowcom firmy USŁUGI BUDOWLANE MK MICHAŁ KOŁACZ z miejscowości Jaworzno. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Jaworzna są w ścisłej czołówce. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Jaworzno

1 opinia
RISER Sp. z o.o. - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Jaworzno

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie specjalistom od nadzorowania budowy z miejscowości Jaworzno. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Solidne Nadzorowanie Budowy w Jaworznie

1 opinia
Polbati mmo - Solidne Nadzorowanie Budowy w Jaworznie

Chcesz znaleźć kierowników budowy od solidnego nadzorowania budowy w rejonie Jaworzna lub w przyległych powiatach? Zadzwoń, aby otrzymać ofertę.

Fenomenalny Kierownik Budowy Jaworzno

Konspekt Michał Żaliński - Fenomenalny Kierownik Budowy Jaworzno

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Konspekt Michał Żaliński z Jaworzna będzie najszybszą drogą. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

BRIB Sp. z o.o.

BRIB Sp. z o.o. - Sumienny Kierownik Budowy Jaworzno

Potrzebujesz sumiennego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy? Dobrze trafiłeś, firma BRIB Sp. z o.o. jest świetnym wyborem. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Jaworznie (15)

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Jaworzno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Jaworzno

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Jaworzno

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najwyższej klasy nadzorowanie budowy w rejonie Jaworzna i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Jaworzno

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Jaworzno

Klient szuka sumiennego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2022-10-04 do 2022-10-12

 • Jaworzno

Szukam kierownika do budowy obiektu, 130m², Jaworzno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 130m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-09-21 do 2022-09-21

 • Jaworzno

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Jaworzno

Ten Klient napisał "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²". Przyjmij zlecenie perfekcyjnego nadzorowania budowy jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z Jaworzna i przyległych miast. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Jaworzno

Kierowanie Budową Jaworzno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Murowany częściowo wypełniony dziennik budowy, do ściany kolankowej. Termin skorzystania z o...

2022-11-30 do 2022-12-01

 • Chrzanów

Kierownik Budowy Jaworzno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Chrzanów

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Chrzanów

Chcesz przyjąć zlecenie na kierowanie budową, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m² to dobry wybór. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Chrzanów

Nadzorca Budowlany Jaworzno

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Chrzanów

Szukam kierownika do budowy obiektu, 126m², Imielin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 126m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Imielin

Świetny Nadzorca Budowlany

Jako nadzorca budowlany pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Poszukuję kierownika do przebudowy, 39m²". Złóż propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Mysłowice

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Mysłowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Mysłowice

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Mysłowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: 2023-03-01...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Mysłowice

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Mysłowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom murowany, silikaty, płyta fundamentowa. Termin skorzystania z oferty: 2023-04-01...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Mysłowice

Wykwalifikowany Nadzorca Budowlany

Klient szuka wykwalifikowanego nadzorcy budowlanego dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m². Jeśli wykonujesz szeroki zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Mysłowice
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty