Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 929 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Katowicach

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c.

15 opinii
Usługi kierownika budowy Katowice

Nadzór budowlany to dla firmy P.U.G.K. Geo-Prof s.c. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Dobry Kierownik Budowy Katowice

9 opinii
PB MihMag - Dobry Kierownik Budowy Katowice

Firma PB MihMag zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

FIRMA PROJEKTOWA KONSPRO DARIUSZ OBSTARCZYK

8 opinii
FIRMA PROJEKTOWA KONSPRO DARIUSZ OBSTARCZYK - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Katowice

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

mgr inż. Mateusz Nowak

6 opinii
mgr inż. Mateusz Nowak - Rewelacyjny Kierownik Budowy Katowice

Fantastyczne nadzorowanie budowy to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w fachu kierownika budowy. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Katowicach

5 opinii
"A.S" Nadzory - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Katowicach

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie specjalistom od nadzorowania budowy z miejscowości Katowice. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

PROFI-BAU

17 opinii
PROFI-BAU - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Katowice

Już od kilku lat pracownicy PROFI-BAU oferują usługi z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

BAKS Sp. z o.o.

10 opinii
BAKS Sp. z o.o. - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Katowice

Szukasz specjalistów od doskonałego nadzorowania budowy w rejonie Katowic lub w pobliskim rejonie? Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Wykwalifikowany Kierownik Budowy Katowice

6 opinii
Projektowanie z Wykonawstwem - Wykwalifikowany Kierownik Budowy Katowice

Firma Projektowanie z Wykonawstwem zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Organizacja prac budowlanych i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

S3-BUD

6 opinii
S3-BUD - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Katowice

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego nadzorowania budowy, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma S3-BUD jest Twoim rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

M2 Architektura

1 opinia
M2 Architektura - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Katowice

Szukasz pierwszorzędnego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, ta firma jest świetnym wyborem. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Katowicach (21)

Nadzorowanie Budowy Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano wczoraj o 22:23

 • Katowice

Dobry Nadzorca Budowlany Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Katowice Zarzecze Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Katowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Witam wszystkich Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Katowice

Doskonały Nadzór Budowlany Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Katowice

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Katowice

Wysokiej Klasy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 36-70m² Informacje dodatkowe: Otwór drzwiowy w ścianie nośnej. Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Katowice

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Katowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 250m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 250m² Informacje dodatkowe: Poszukuję kierownika budowy domu około 250m + garaż. Katowice i okolice. Termin skorzystania z oferty: w ...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Katowice

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową Katowice

Jeśli realizujesz zlecenia na najwyższej klasy kierowanie budową w rejonie Katowic i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 151-200m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Katowice

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Katowice

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej oferty nadzoru budowlanego nie znajdzie na terenie Katowic, więc jeżeli szuka taniego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Katowice

Dam zlecenie kierownikowi do prac remontowych, 71-100m², Katowice

Przyjmij zlecenie najlepszego nadzorowania budowy o treści "Dam zlecenie kierownikowi do prac remontowych, 71-100m²", jako fachowiec z miejscowości Katowice. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Katowic jesteś w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Katowice

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 36-70m², Katowice

Ten Klient szukając nadzoru budowlanego powinien znaleźć Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zapytanie o kierownika do przebudowy, 36-70m². Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Katowice

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Katowice

Doprowadź do tego, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z zakresu nadzoru budowlanego sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m². Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Katowice

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową

Ten Klient złożył zapytanie "Potrzebuję kierownika do montażu instalacji, 101-150m²". Odpowiedz na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił i Twoja firma to dobry pomysł. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Katowice

Dobry Kierownik Budowy Katowice

Zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 71-100m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Katowic oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Katowice

Dam zlecenie kierownikowi do montażu instalacji, 101-150m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: montaż instalacji Obiekt do nadzoru: handlowo- usługowy Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-01-19...

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Katowice

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Katowice

Dobry Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: mieszkanie Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-03-11...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty