Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Katowicach

PROFI-BAU

16 opinii
Usługi kierownika budowy Katowice

Nadzór budowlany to dla firmy PROFI-BAU pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Dobry Kierownik Budowy Katowice

1 opinia
EUROKONSTAL Sp. z o.o. - Dobry Kierownik Budowy Katowice

Firma EUROKONSTAL Sp. z o.o. zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się doskonałymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

ATP Instal Sp. z o.o.

23 opinie
ATP Instal Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Katowice

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

BAKS Sp. z o.o.

10 opinii
BAKS Sp. z o.o. - Rewelacyjny Kierownik Budowy Katowice

Fantastyczne nadzorowanie budowy to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w fachu kierownika budowy. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Katowicach

6 opinii
S3-BUD - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy w Katowicach

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie specjalistom od nadzorowania budowy z miejscowości Katowice. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

M2 Architektura

1 opinia
M2 Architektura - Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Katowice

Już od kilku lat pracownicy M2 Architektura oferują usługi z zakresu fantastycznego nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

PROMENAGO Łukasz Jach

5 opinii
PROMENAGO Łukasz Jach - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Katowice

Szukasz specjalistów od doskonałego nadzorowania budowy w rejonie Katowic lub w pobliskim rejonie? Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Wykwalifikowany Kierownik Budowy Katowice

10 opinii
APIS - Wykwalifikowany Kierownik Budowy Katowice

Firma APIS zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Organizacja prac budowlanych i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

ZPHU PARTNER Andrzej Horbacz

1 opinia
ZPHU PARTNER Andrzej Horbacz - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Katowice

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego nadzorowania budowy, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma ZPHU PARTNER Andrzej Horbacz jest Twoim rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

INTO Dariusz Pomykała

1 opinia
INTO Dariusz Pomykała - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Katowice

Szukasz pierwszorzędnego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, ta firma jest świetnym wyborem. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Katowicach (16)

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Katowice

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnego nadzoru budowlanego gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, bez wątpienia przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który pisze - Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m². Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano wczoraj o 09:48

 • Katowice

Pierwszorzędne Kierowanie Budową Katowice

Jeśli kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od kierowania budową to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m². Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Katowice

Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 2000m² Informacje dodatkowe: Doświadczenie przy obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zaby...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Katowice

Zapytanie o kierownika do wykonania remontu, 101-200m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wylanie ławy fundamentowej pod podnosnik 2 kolumnowy. Termin skorz...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Katowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 160m², Katowice

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 160m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi od razu.

2023-02-07 do 2023-02-07

 • Katowice

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 3000m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia budynku: 3000m² Informacje dodatkowe: Budynek znajduje się w Niemczech w Cottbus, kilka kilometrów od polski...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Katowice

Wysokiej Klasy Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-30 do 2023-01-30

 • Katowice

Nadzorowanie Budowy Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Stan surowy plus mury Termin skorzystania z oferty: 2023-02-20...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Katowice

Szukam kierownika do przebudowy, 36m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 36m² Informacje dodatkowe: Wycięcie otworu w ścianie nośnej w bloku Termin skorzystania z oferty: do uz...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Katowice

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Katowice

Kierowanie Budową

Przekonaj się, że Konsumenci zlecający kierowanie budową są wiarygodni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od kierowania budową. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Mikołów

Zlecenie na kierownika do wykonania remontu, 201-300m², Katowice

Zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do wykonania remontu, 201-300m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z rejonu Katowic i okolic. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Katowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 1000m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: Hala przemysłowa Powierzchnia budynku: 1000m² Informacje dodatkowe: Teraz start w przetargu, kontrakt za ok 6 miesięcy. Wymagania.: Takie wymagania są: Osoba posia...

2022-09-29 do 2022-10-07

 • Katowice

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Katowice

Szukasz zlecenia jako godny uwagi profesjonalista z zakresu rewelacyjnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-09-23 do 2022-10-01

 • Katowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m², Katowice

Jako specjalista złóż doskonałą ofertę nadzoru budowlanego. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Z pewnością zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2022-09-13 do 2022-09-21

 • Katowice

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Katowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty