Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Obornikach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
586 809 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Obornikach

Najlepszy Kierownik Budowy Oborniki

47 opinii
Usługi kierownika budowy Oborniki

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek

4 opinie
Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek - Solidne Nadzorowanie Budowy Oborniki

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Przedsiębiorstwo Projektowo Usługowe TECH-ON

1 opinia
Przedsiębiorstwo Projektowo Usługowe TECH-ON - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Oborniki

Bez oporów zleć zadanie najlepszego nadzorowania budowy profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Oborniki i sąsiednich miast. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI

22 opinie
USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Oborniki

Starasz się odnaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu wyjątkowego nadzorowania budowy do realizacji zaplanowanych działań? Firma USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Z.H.U-KAROLCZAK

1 opinia
Z.H.U-KAROLCZAK - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Oborniki

Powierz usługę profesjonalnego nadzorowania budowy specjalistom z firmy Z.H.U-KAROLCZAK. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Oborniki i sąsiednich miast. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Oborniki

1 opinia
OL-DACH Leszek Odwrot - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Oborniki

Pragniesz znaleźć sprawdzonego fachowca z zakresu solidnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma OL-DACH Leszek Odwrot jest do Twojej dyspozycji. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Doskonały Nadzór Budowlany w Obornikach

1 opinia
Bogdan Grobelny pokrycia dachowe - Doskonały Nadzór Budowlany w Obornikach

Wysoko wykwalifikowani pracownicy Bogdan Grobelny pokrycia dachowe spełnią Państwa wymagania odnośnie nadzoru budowlanego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

"ALFA"-USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE

1 opinia
"ALFA"-USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Dobry Kierownik Budowy Oborniki

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, ALFA-USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE jest tym, czego potrzebujesz. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Kompetentny Kierownik Budowy

1 opinia
Carpentek - Kompetentny Kierownik Budowy Oborniki

Firma Carpentek świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Obornik i okolic. Skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

FWK Krystian Kędzia

1 opinia
FWK Krystian Kędzia - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Oborniki

Zwróć się do FWK Krystian Kędzia jeśli szukasz wysokiej klasy kierowników budowy działających na terenie Obornik i w sąsiednich miastach. Nadzór nad przebiegiem prac budowlanych wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Obornikach (18)

Znakomity Nadzór Budowlany Oborniki

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Oborniki

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 110m², Oborniki

To zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 110m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Obornik i okolic. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-12-18 do 2022-12-26

 • Oborniki

Korzystny Nadzór Budowlany

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², dotarcie do korzystnego nadzoru budowlanego jest niełatwe, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2022-12-17 do 2022-12-25

 • Oborniki

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 301-500m², Rogoźno

Klient napisał "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 301-500m²". Przyjmij usługę wysokiej klasy kierowania budową jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Wielkopolskiego i przyległych powiatów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Rogoźno

Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Oborniki

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Jestem na etapie zmiany kierownika budowy. Szukam nowej osoby. Budowa aktualnie jest na etapie ta...

2022-11-24 do 2022-11-24

 • Rogoźno

Potrzebuję kierownika do przebudowy, 101-200m², Kiszewko

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Kiszewko

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 35m², Młynkowo

Jako firma zatrudniająca najwyższej klasy kierowników budowy i cechująca się wyjątkowym profesjonalizmem, zapytanie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 35m² jest skierowane do Ciebie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-06-01 do 2023-06-09
dodano 4 dni temu

 • Młynkowo

Poszukuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-200m², Mściszewo

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Mściszewo

Doskonały Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa sieci Rodzaj budynku: sieć kanalizacyjna Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Poszukiwany kierownik do budowy sieci kanalizacyjnej w raz przepompownią i rurociągiem tłoczny...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Łopuchowo

Nadzór Budowlany

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty nadzoru budowlanego prędko nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy, więc jeśli szuka idealnego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Wybierz numer i dowiedz się więcej.

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Boduszewo

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Łopuchowo

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania fachowiec z zakresu doskonałego kierowania budową z Wielkopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Łopuchowo

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Łopuchowo

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi nadzorowania budowy na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest wiarygodny. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Łopuchowo

Potrzebuję kierownika do przebudowy, 101-200m², Skoki

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Skoki

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 120m², Skoki

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 120m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Skoki

Dobry Nadzór Budowlany

Ten Klient, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo iż szuka od kilku tygodni, napisał nam zlecenie o treści - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 70m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-03-03 do 2023-03-04

 • Biedrusko

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Wągrowiec

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu rewelacyjnego nadzorowania budowy zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m² i zostało napisane przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Wągrowiec

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 200m², Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Wągrowiec

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Obrzycko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Obrzycko
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty