Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Obornikach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 979 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Obornikach

Najlepszy Kierownik Budowy Oborniki

16 opinii
Usługi kierownika budowy Oborniki

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej bezbłędny przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek

4 opinie
Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek - Solidne Nadzorowanie Budowy Oborniki

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Przedsiębiorstwo Projektowo Usługowe TECH-ON

1 opinia
Przedsiębiorstwo Projektowo Usługowe TECH-ON - Najlepsze Nadzorowanie Budowy Oborniki

Bez oporów zleć zadanie najlepszego nadzorowania budowy profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Oborniki i sąsiednich miast. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI

22 opinie
USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy Oborniki

Starasz się odnaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu wyjątkowego nadzorowania budowy do realizacji zaplanowanych działań? Firma USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Z.H.U-KAROLCZAK

1 opinia
Z.H.U-KAROLCZAK - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Oborniki

Powierz usługę profesjonalnego nadzorowania budowy specjalistom z firmy Z.H.U-KAROLCZAK. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Oborniki i sąsiednich miast. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie przelewki, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Oborniki

1 opinia
Bogdan Grobelny pokrycia dachowe - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Oborniki

Pragniesz znaleźć sprawdzonego fachowca z zakresu solidnego nadzorowania budowy z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Bogdan Grobelny pokrycia dachowe jest do Twojej dyspozycji. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Doskonały Nadzór Budowlany w Obornikach

1 opinia
"ALFA"-USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Doskonały Nadzór Budowlany w Obornikach

Wysoko wykwalifikowani pracownicy ALFA-USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE spełnią Państwa wymagania odnośnie nadzoru budowlanego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Carpentek

1 opinia
Carpentek - Dobry Kierownik Budowy Oborniki

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Nie szukaj dalej, Carpentek jest tym, czego potrzebujesz. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Kompetentny Kierownik Budowy

1 opinia
FWK Krystian Kędzia - Kompetentny Kierownik Budowy Oborniki

Firma FWK Krystian Kędzia świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Obornik i okolic. Skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA MARIUSZ MASZKOWSKI

2 opinie
FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA MARIUSZ MASZKOWSKI - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Oborniki

Zwróć się do FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA MARIUSZ MASZKOWSKI jeśli szukasz wysokiej klasy kierowników budowy działających na terenie Obornik i w sąsiednich miastach. Nadzór nad przebiegiem prac budowlanych wraz z dokumentacją i troszczenie się o jej bezbłędny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Obornikach (14)

Szukam kierownika budowy, do 35m², Oborniki

Rodzaj prac objętych nadzorem: Budowa zjazdu z drogi powiatowej Obiekt do nadzoru: Zjazd z drogi powiatowej Powierzchnia: do 35m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Oborniki

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Rogoźno

Doprowadź do tego, że nadzór budowlany nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny doradca z dziedziny nadzoru budowlanego stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m². Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Rogoźno

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Nienawiszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Nienawiszcz

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 103m², Rożnowo

Jako pierwszorzędny nadzorca budowlany oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Wielkopolskie oraz na obszarze Wielkopolskiego? Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Rożnowo

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Oborniki

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-29 do 2024-01-31

 • Oborniki

Nadzorowanie Budowy Oborniki

Nie trać czasu i przyjmij zapytanie o najwyższej klasy nadzorowanie budowy w Wielkopolskim. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Skoki

Nadzór Budowlany Oborniki

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 1000m² Termin skorzystania z oferty: 2024-03-01...

2023-12-08 do 2023-12-16

 • Wągrowiec

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 71-100m², Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Wągrowiec

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 1000m², Wągrowiec

Pierwszorzędne kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Wągrowiec

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 1000m², Wągrowiec

Jako sprawdzona firma i solidny kierownik budowy działasz na terenie Wągrowca oraz w sąsiednich miastach? Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-01-26 do 2024-02-08

 • Wągrowiec

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Kopaszyn

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z zakresu nadzoru budowlanego znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Kopaszyn

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m², Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Wągrowiec

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 1000m², Wągrowiec

Jako wykwalifikowany nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi na terenie Wągrowca i w pobliskich powiatach? Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-12-22 do 2023-12-30

 • Wągrowiec

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 71-100m², Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Wągrowiec
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty