Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Ostrowie Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 614 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Ostrowie Wielkopolskim

Profesjonalny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

48 opinii
Usługi kierownika budowy Ostrów Wielkopolski

Firma Biuro Obsługi Budownictwa to eksperci od nadzoru budowlanego, świadczący usługi dla Klientów z Ostrowa Wielkopolskiego i sąsiednich powiatów. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Wyjątkowy Kierownik Budowy w Ostrowie Wielkopolskim

10 opinii
Obsługa Budownictwa - Wyjątkowy Kierownik Budowy w Ostrowie Wielkopolskim

Planujesz wybrać wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Obsługa Budownictwa będzie najszybszą drogą. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Pracownia Projektowa ZARYS

5 opinii
Pracownia Projektowa ZARYS - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Szukasz specjalistów od doskonałego nadzorowania budowy w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego lub w pobliskim rejonie? Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

1 opinia
Rezler Construct Sp. z o.o. - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Pracownicy Rezler Construct Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych Magnus Miłosz Tomicki. Świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne

1 opinia
Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych Magnus Miłosz Tomicki. Świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Zleć prace dotyczące nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Ostrów Wielkopolski. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Ostrowa Wielkopolskiego nie mają sobie równych. Już teraz zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Doskonały Kierownik Budowy

10 opinii
v4m CONSULTING - Doskonały Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Ten doskonały kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do pracy - v4m CONSULTING to doskonały fachowiec dla Ciebie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Wojciech Ryfa Subir

1 opinia
Wojciech Ryfa Subir - Doskonały Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Nadzór budowlany nie ma dla Wojciech Ryfa Subir żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Solidny Nadzór Budowlany

3 opinie
PZ-construct Piotr Ziółkowski - Solidny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Ostrów Wielkopolski, ale także pobliskich miast. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pre-dom Aleksander Kupczyk

1 opinia
Pre-dom Aleksander Kupczyk - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Utworzona z zamiłowania do nadzoru budowlanego firma oferuje doskonałe nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Ostrów Wielkopolski, a także pobliskich miast i powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

P.P.U.H. PREBET-BUD Sp.J. Piec Radosław

2 opinie
P.P.U.H. PREBET-BUD Sp.J. Piec Radosław - Sumienny Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Potrzebujesz sumiennego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy? Dobrze trafiłeś, firma P.P.U.H. PREBET-BUD Sp.J. Piec Radosław jest świetnym wyborem. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Ostrowie Wielkopolskim (14)

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy nadzorowanie budowy w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Sośnie

Korzystny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek wielorodzinny Powierzchnia: 6500m² Informacje dodatkowe: generalny wykonawca inwestycji budowlanych poszukuje kandydata na stanowisko kierownik budo...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Ostrów Wielkopolski

Rewelacyjny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-07 do 2023-09-07

 • Ostrów Wielkopolski

Bezkonkurencyjny Nadzór Budowlany

Zdecydowanie o wyborze nadzoru budowlanego nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o kierownika do montażu instalacji, 101-150m². Nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o kierownika do montażu instalacji, 201-300m², Ostrów Wielkopolski

Jako nadzorca budowlany proponujesz swoje usługi w miejscowości Ostrów Wielkopolski i w przyległych powiatach? Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Ostrów Wielkopolski

Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: montaż instalacji Obiekt do nadzoru: wielorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Świeca

Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m², Ostrów Wielkopolski

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2023-08-04 do 2023-08-04

 • Ostrów Wielkopolski

Wybitny Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-03-01...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Nowe Skalmierzyce

Potrzebuję kierownika do prac remontowych, 71-100m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Wymiana pokrycia dachowego wraz więźbą dachową Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Ostrów Wielkopolski

Szukam kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Ostrów Wielkopolski

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i realizujesz usługi z zakresu nadzorowania budowy odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Szukam kierownika do budowy obiektu, 71-100m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-22 do 2023-07-30

 • Ostrów Wielkopolski

Profesjonalne Kierowanie Budową Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Ostrów Wielkopolski

Znakomity Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Potrzebny kierownik budowy dla domu energooszczednego parterowego Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Ostrów Wielkopolski

Wyjątkowe Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-24 do 2023-06-26

 • Ostrów Wielkopolski

Korzystny Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 1500 Informacje dodatkowe: Poszukuję kierownika budowy, pełen etat,praca w delegacji Termin skorzystania z oferty: najbliższy w...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Ostrów Wielkopolski
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty