Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Ostrowie Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Ostrowie Wielkopolskim

Profesjonalny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

47 opinii
Usługi kierownika budowy Ostrów Wielkopolski

Firma Biuro Obsługi Budownictwa to eksperci od nadzoru budowlanego, świadczący usługi dla Klientów z Ostrowa Wielkopolskiego i sąsiednich powiatów. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Wyjątkowy Kierownik Budowy w Ostrowie Wielkopolskim

9 opinii
Obsługa Budownictwa - Wyjątkowy Kierownik Budowy w Ostrowie Wielkopolskim

Planujesz wybrać wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Obsługa Budownictwa będzie najszybszą drogą. Kierowaniem przebiegiem prac budowlanych wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Pre-dom Aleksander Kupczyk

1 opinia
Pre-dom Aleksander Kupczyk - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Szukasz specjalistów od doskonałego nadzorowania budowy w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego lub w pobliskim rejonie? Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

1 opinia
Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych Magnus Miłosz Tomicki. Świadectwa energetyczne, certyfikaty energetyczne - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Pracownicy Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych Magnus Miłosz Tomicki. Świadectwa energetyczne certyfikaty energetyczne to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny nadzoru budowlanego. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

J3M CONSULTING

6 opinii
J3M CONSULTING - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Zleć prace dotyczące nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Ostrów Wielkopolski. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Ostrowa Wielkopolskiego nie mają sobie równych. Już teraz zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Doskonały Kierownik Budowy

5 opinii
Pracownia Projektowa ZARYS - Doskonały Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Ten doskonały kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do pracy - Pracownia Projektowa ZARYS to doskonały fachowiec dla Ciebie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

PZ-construct Piotr Ziółkowski

3 opinie
PZ-construct Piotr Ziółkowski - Doskonały Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Nadzór budowlany nie ma dla PZ-construct Piotr Ziółkowski żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Solidny Nadzór Budowlany

4 opinie
Harmonia Magdalena Zawidzka - Solidny Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Ostrów Wielkopolski, ale także pobliskich miast. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

P.P.U.H. PREBET-BUD Sp.J. Piec Radosław

2 opinie
P.P.U.H. PREBET-BUD Sp.J. Piec Radosław - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Utworzona z zamiłowania do nadzoru budowlanego firma oferuje doskonałe nadzorowanie budowy na terenie miejscowości Ostrów Wielkopolski, a także pobliskich miast i powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

PPHU PAZAW

1 opinia
PPHU PAZAW - Sumienny Kierownik Budowy Ostrów Wielkopolski

Potrzebujesz sumiennego kierownika budowy z zakresu nadzorowania budowy? Dobrze trafiłeś, firma PPHU PAZAW jest świetnym wyborem. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Ostrowie Wielkopolskim (15)

Profesjonalne Kierowanie Budową Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Ostrów Wielkopolski

Nadzorca Budowlany Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do przebudowy, 101-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z Ostrowa Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Ostrów Wielkopolski

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Przygodzice

Jeżeli wykonujesz zlecenia na doskonałe kierowanie budową w rejonie Wielkopolskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Przygodzice

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Ostrów Wielkopolski

Wykonaj prace dotyczące najwyższej klasy kierowania budową od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Ostrów Wielkopolski

Szukam kierownika do budowy obiektu, 126m², Ostrów Wielkopolski

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam kierownika do budowy obiektu, 126m². Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-12-05 do 2022-12-05

 • Ostrów Wielkopolski

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 126m², Nadstawki

Powiedz Zlecającemu, że takiej oferty nadzoru budowlanego nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeśli szuka taniego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2022-12-05 do 2022-12-05

 • Nadstawki

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Nie trać czasu i przyjmij zlecenie na pierwszorzędne kierowanie budową z miejscowościOstrów Wielkopolski. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Ostrów Wielkopolski

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Ostrowa Wielkopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Ostrów Wielkopolski

Znakomity Nadzór Budowlany Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 1000m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Ostrów Wielkopolski

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Ostrów Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Ostrów Wielkopolski

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Krotoszyn

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2022-10-09 do 2022-10-17

 • Krotoszyn

Kierowanie Budową

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsze kierowanie budową w rejonie Kalisza i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-10-15 do 2022-10-23

 • Kalisz

Poszukuję kierownika do wykonania remontu, 20m², Kalisz

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Rodzaj budynku: mieszkanie Powierzchnia budynku: 20m² Informacje dodatkowe: Remont łazienki Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Kalisz

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kalisz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Kalisz

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Kalisz

Jako sprawdzona firma i dobry kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Kalisza oraz w okolicy? Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Kalisz
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty