Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Pile

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Pile

Dariusz Majchrzak

8 opinii
Usługi kierownika budowy Piła

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Biuro Obsługi Inwestycji Piotr Jamroży

1 opinia
Biuro Obsługi Inwestycji Piotr Jamroży - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Piła

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Nowacki Jarosław

1 opinia
Nowacki Jarosław - Doskonały Nadzór Budowlany Piła

Kierownik budowy z wyjątkową wiedzą w temacie nadzoru budowlanego nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej poprawny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

GEO-BUD Jacek Jahns

4 opinie
GEO-BUD Jacek Jahns - Solidny Nadzór Budowlany Piła

Nadzór budowlany to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najwyższej Klasy Kierownik Budowy Piła

4 opinie
"WEL-BUD" Marek Welenc - Najwyższej Klasy Kierownik Budowy Piła

WEL-BUD Marek Welenc oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Piły i okolic. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

FUH KOSZTOKLAR Klaudiusz Ryżek

7 opinii
FUH KOSZTOKLAR Klaudiusz Ryżek - Kompetentny Kierownik Budowy Piła

FUH KOSZTOKLAR Klaudiusz Ryżek zatrudnia kompetentnych kierowników budowy - nieprzeciętne zaangażowanie i doświadczenie to ich atuty. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Doskonały Kierownik Budowy Piła

1 opinia
PPU SEZUP Clima Sp. z o.o. - Doskonały Kierownik Budowy Piła

Ten doskonały kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do pracy - PPU SEZUP Clima Sp. z o.o. to doskonały fachowiec dla Ciebie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

1 opinia
Budownictwo i Edukacja J. Domańska - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Piła

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy w Pile

6 opinii
Pil-dom,Paweł Subotkiewicz - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy w Pile

Powierz zadanie nadzorowania budowy fachowcom z miejscowości Piła. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Piły są jednymi z najlepszych. Prowadzenie budowy domu z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Firma remontowo-budowlana "KOMPLEKS" Edward Brzeski

1 opinia
Firma remontowo-budowlana "KOMPLEKS" Edward Brzeski - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Piła

Firma Firma remontowo-budowlana KOMPLEKS Edward Brzeski to prawdziwi wyjadacze w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w okolicy Piły. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Pile (13)

Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 71-100m², Piła

Zlecenie o treści - Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 71-100m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Piły i okolic. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Piła

Fantastyczny Nadzorca Budowlany Piła

Nadzorowanie budowy to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w fachu nadzorcy budowlanego. Skontaktuj się z nimi od razu.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Piła

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Piła

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty nadzoru budowlanego szybko nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje pierwszorzędnego nadzoru budowlanego to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Dolaszewo

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Zelgniewo

Jako specjalista zaproponuj doskonałą ofertę nadzoru budowlanego. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zlecenie o treści "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m²" jest idealne dla Twojej firmy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Zelgniewo

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Zawada

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający kierowanie budową są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od kierowania budową. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Zawada

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Dobrzyca

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do budowy domu i wyceny domu jednorodzinnego do stanu surowego zamkniętego w miejscowości...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Dobrzyca

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 36-70m², Piła

Zrealizuj zlecenie doskonałego nadzorowania budowy o treści "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 36-70m²", jako ekspert z miejscowości Piła. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Piły nie masz sobie równych. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Piła

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Wysoka Mała

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Wysoka mała

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Piła

Perfekcyjny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: 2024-03-01...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Piła

Nadzór Budowlany

Podjęcie decyzji o wyborze nadzoru budowlanego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista pomóż i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 1000m². Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Wysoka

Doskonałe Nadzorowanie Budowy Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Piła

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Wyrzysk

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Otwarta na plan Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-14 do 2023-03-22

 • Wyrzysk
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty