Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Pile

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Pile

Biuro Obsługi Inwestycji Piotr Jamroży

1 opinia
Usługi kierownika budowy Piła

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Nowacki Jarosław

1 opinia
Nowacki Jarosław - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Piła

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

GEO-BUD Jacek Jahns

4 opinie
GEO-BUD Jacek Jahns - Doskonały Nadzór Budowlany Piła

Kierownik budowy z wyjątkową wiedzą w temacie nadzoru budowlanego nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Kierowaniem przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej poprawny przebieg to nie łatwa sprawa, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

"WEL-BUD" Marek Welenc

4 opinie
"WEL-BUD" Marek Welenc - Solidny Nadzór Budowlany Piła

Nadzór budowlany to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najwyższej Klasy Kierownik Budowy Piła

7 opinii
FUH KOSZTOKLAR Klaudiusz Ryżek - Najwyższej Klasy Kierownik Budowy Piła

FUH KOSZTOKLAR Klaudiusz Ryżek oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Piły i okolic. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

PPU SEZUP Clima Sp. z o.o.

1 opinia
PPU SEZUP Clima Sp. z o.o. - Kompetentny Kierownik Budowy Piła

PPU SEZUP Clima Sp. z o.o. zatrudnia kompetentnych kierowników budowy - nieprzeciętne zaangażowanie i doświadczenie to ich atuty. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Doskonały Kierownik Budowy Piła

1 opinia
Budownictwo i Edukacja J. Domańska - Doskonały Kierownik Budowy Piła

Ten doskonały kierownik budowy z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do pracy - Budownictwo i Edukacja J. Domańska to doskonały fachowiec dla Ciebie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

6 opinii
Pil-dom,Paweł Subotkiewicz - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Piła

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy w Pile

1 opinia
Firma remontowo-budowlana "KOMPLEKS" Edward Brzeski - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy w Pile

Powierz zadanie nadzorowania budowy fachowcom z miejscowości Piła. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Piły są jednymi z najlepszych. Prowadzenie budowy domu z wszystkimi formalnościami i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

ARKONA Paweł Piasecki

3 opinie
ARKONA Paweł Piasecki - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy Piła

Firma ARKONA Paweł Piasecki to prawdziwi wyjadacze w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w okolicy Piły. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Pile (17)

Doskonałe Nadzorowanie Budowy Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-15 do 2023-03-23
dodano 8 dni temu

 • Piła

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Wyrzysk

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Otwarta na plan Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-14 do 2023-03-22

 • Wyrzysk

Dobry Kierownik Budowy Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 114m² Informacje dodatkowe: Bal polokragly Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Krępsko

Najwyższej Klasy Kierowanie Budową Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Piła

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Piła

Szukam kierownika do budowy obiektu, 130m², Luchowo

Klient szuka dobrego nadzorcy budowlanego dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Szukam kierownika do budowy obiektu, 130m². Jeśli oferujesz bogaty zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Luchowo

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 17m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: Garaż Powierzchnia budynku: 17m² Informacje dodatkowe: Garaż murowany Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Piła

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Zelgniewo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom jednorodzinny parterowy, murowany, Projekt Mokka 053 ET Termin skorzystania z oferty: mo...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Zelgniewo

Utalentowany Kierownik Budowy

Jako utalentowany kierownik budowy niezmiennie w branży od lat i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Piła

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Piła

Najlepsze Kierowanie Budową

Klient napisał "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-200m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że nie musi już dłużej szukać i Twoja firma jest najlepszą decyzją. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2022-10-12 do 2022-10-20

 • Piła

Najlepsze Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Piła

Profesjonalne Kierowanie Budową

Rodzaj prac objętych nadzorem: Opinia o konstrukcji sciany Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia budynku: 26m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-09-29 do 2022-10-07

 • Piła

Zapytanie o kierownika budowy, 70m², Piła

Rodzaj prac objętych nadzorem: Budowa domu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 70m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Piła

Szukam kierownika budowy, 70m², Ujście

Chcesz przyjąć zlecenie na kierowanie budową, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Szukam kierownika budowy, 70m² to dobry wybór. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Ujście

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Piła

Zleceniodawca złożył zapytanie "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy to najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Piła

Kierowanie Budową

Przekonaj się, że Konsumenci zlecający kierowanie budową są wiarygodni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od kierowania budową. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2022-09-18 do 2022-09-26

 • Piła
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty