Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Proszowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 759 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Proszowicach

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Proszowice

14 opinii
Usługi kierownika budowy Proszowice

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego nadzorowania budowy fachowcom z firmy P.U.G.K. Geo-Prof s.c.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Proszowice i przyległych powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Biuro inżynierskie Adam Kura

14 opinii
Biuro inżynierskie Adam Kura - Dobry Kierownik Budowy Proszowice

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Biuro inżynierskie Adam Kura perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

1 opinia
RB1 - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Proszowice

Zatrudnij specjalistów z RB1 jeśli szukasz właściwych ludzi do perfekcyjnego nadzorowania budowy w miejscowości Proszowice lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Sumienny Kierownik Budowy

SEB-BUD - Sumienny Kierownik Budowy Proszowice

Sprawdź SEB-BUD jeśli szukasz sumiennych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Proszowic oraz w sąsiednich miastach. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Kompetentny Kierownik Budowy Proszowice

ftINŻYNIERIA - Kompetentny Kierownik Budowy Proszowice

Firma ftINŻYNIERIA zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się solidnymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

G&G OGRODY

G&G OGRODY - Profesjonalny Nadzór Budowlany Proszowice

Firma GG OGRODY oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Proszowic i okolic. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

BRAND-TYNK

BRAND-TYNK - Solidne Nadzorowanie Budowy Proszowice

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz prace specjalistom od nadzorowania budowy z Proszowic. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy w Proszowicach

Rebuillding House - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy w Proszowicach

Nadzór budowlany nie ma dla firmy Rebuillding House żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

AARTPOL

AARTPOL - Doskonały Kierownik Budowy Proszowice

Nadzór budowlany nie ma dla AARTPOL żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ROM-BUD

ROM-BUD - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy Proszowice

Nadzorowanie budowy to najważniejszy temat dla ekipy z firmy ROM-BUD - są jednymi z najlepszych w fachu kierownika budowy. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Proszowicach (16)

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Śmiłowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano 2 dni temu

 • Śmiłowice

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 101-200m², Proszowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie przebudowy lub nadbudowy obiektu Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-22 do 2023-05-30
dodano 7 dni temu

 • Proszowice

Kompetentny Nadzorca Budowlany Proszowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Przesławice

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 75m², Nowe Brzesko

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne cechy jako specjalisty od kierowania budową to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 75m². Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Nowe Brzesko

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Proszowice

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako sprawdzony profesjonalista z zakresu doskonałego nadzorowania budowy z Proszowic? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Proszowice

Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Proszowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Glewiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Glewiec

Kierowanie Budową Proszowice

To zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 301-500m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z rejonu Małopolskiego i z sąsiednich miast. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-02-21 do 2023-03-01

 • Koszyce

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m², Proszowice

Jako firma zatrudniająca wybitnych nadzorców budowlanych i charakteryzująca się wyjątkowym zaangażowaniem, zapytanie o treści - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 100m² jest skierowane do Ciebie. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Proszowice

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, do 100m², Kazimierza Wielka

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Kazimierza Wielka

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 301-500m², Kazimierza Wielka

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: Budynek gospodarczy Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Kazimierza Wielka

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Kazimierza Wielka

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Kazimierza Wielka

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 250m², Goszcza

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 250m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję kierownika budowy podczas wykonywania domu jednorodzinnego wraz z garażem w bryle (175...

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Goszcza

Znakomity Nadzór Budowlany Proszowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Baranówka

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, do 100m², Ksawerów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Ksawerów

Najlepsze Nadzorowanie Budowy Proszowice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 105m² Informacje dodatkowe: Projekt Calateya 1a Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Słomniki
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty