Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Pruszczu Gdańskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Pruszczu Gdańskim

Solidny Nadzór Budowlany Pruszcz Gdański

115 opinii
Usługi kierownika budowy Pruszcz Gdański

Stworzona z pasji do nadzoru budowlanego firma oferuje solidne nadzorowanie budowy na obszarze miejscowości Pruszcz Gdański, jak również okolicznych miast i powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

15 opinii
Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Utalentowany Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław

15 opinii
Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Pruszcz Gdański

Utalentowani pracownicy firmy Kompleksowa Obsługa Inwestycji Jarosław spełnią Państwa wymagania odnośnie nadzoru budowlanego. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Inwestycje Budowlane Artur Kościuk

4 opinie
Inwestycje Budowlane Artur Kościuk - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Pruszcz Gdański

Z czystym sumieniem powierz zadanie perfekcyjnego nadzorowania budowy profesjonalistom z firmy Inwestycje Budowlane Artur Kościuk. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Pruszcz Gdański i przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Świetny Kierownik Budowy w Pruszczu Gdańskim

3 opinie
Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. - Świetny Kierownik Budowy w Pruszczu Gdańskim

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

Sadhome

2 opinie
Sadhome - Profesjonalny Nadzór Budowlany Pruszcz Gdański

Pracownicy Sadhome to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny profesjonalnego nadzoru budowlanego. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski

2 opinie
Firma Usługowo-Handlowa ADMAR Mariusz Olszewski - Najwyższej Klasy Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Ten kierownik budowy oferuje swoje usługi w miejscowości Pruszcz Gdański i w pobliskich powiatach. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

EKOTECH-DOM Dominik Lipka

2 opinie
EKOTECH-DOM Dominik Lipka - Doskonały Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Zacznij działać z EKOTECH-DOM Dominik Lipka jeśli szukasz doskonałych kierowników budowy działających na terenie Pruszcza Gdańskiego oraz w okolicy. Nadzór nad przebiegiem budowy dowolnego obiektu z wszystkimi formalnościami i troszczenie się o jej prawidłowy przebieg to nie łatwe zadanie, dlatego wybierz tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Fenomenalny Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

2 opinie
STAS-BUD Szymon Stąsiek - Fenomenalny Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Sprawdź firmę STAS-BUD Szymon Stąsiek jeśli szukasz fenomenalnych kierowników budowy oferujących swoje usługi na terenie Pruszcza Gdańskiego lub w okolicy. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Budownictwo Inżynieryjne Michał Zarzycki

1 opinia
Budownictwo Inżynieryjne Michał Zarzycki - Doskonały Nadzór Budowlany Pruszcz Gdański

Budownictwo Inżynieryjne Michał Zarzycki to prawdziwi profesjonaliści w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu miejscowości Pruszcz Gdański. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Pruszczu Gdańskim (39)

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Suchy Dąb

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 5 dni temu

 • Suchy Dąb

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Przywidz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: 2024-04-01...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 8 dni temu

 • Przywidz

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Straszyn

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne cechy jako specjalisty od kierowania budową to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m². Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Straszyn

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 420m², Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia: 420m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy. Zapewniam nadzór przy kierowaniu pracami. Interesu...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Pruszcz Gdański

Zapytanie o kierownika budowy, 101-150m², Warcz

Zrealizuj usługę profesjonalnego nadzorowania budowy o treści "Zapytanie o kierownika budowy, 101-150m²", jako ekspert z miejscowości Pomorskie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Pomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Warcz

Kierowanie Budową Pruszcz Gdański

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsze kierowanie budową w rejonie Pruszcza Gdańskiego i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Poszukuję kierownika budowy, 101-150m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-29 do 2023-08-31

 • Pruszcz Gdański

Poszukuję kierownika budowy, 151-200m², Kolbudy

Chcesz znaleźć Zlecającego jako sprawdzony specjalista z zakresu profesjonalnego kierowania budową z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Kolbudy

Dobry Nadzór Budowlany Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Pomlewo

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kleszczewko

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiej oferty nadzoru budowlanego nie znajdzie w miejscowości Pomorskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje idealnego nadzoru budowlanego to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Kleszczewko

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: Montaż instalacji gazowych że zbiornika Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Pruszcz Gdański

Profesjonalny Nadzorca Budowlany Pruszcz Gdański

Jako nadzorca budowlany oferujesz swoje usługi w miejscowości Pomorskie oraz w okolicznych miastach? Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Kolbudy

Fantastyczny Kierownik Budowy Pruszcz Gdański

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Pruszcz Gdański

Solidne Nadzorowanie Budowy

Klient wprowadził zapytanie "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m²". Wykonaj zlecenie solidnego nadzorowania budowy jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Pomorskiego i sąsiednich powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Trzcinisko

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam kierownika do budowy obiektu, 71-100m². Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Michalin

Nadzorowanie Budowy

Nie trać czasu i przyjmij zapytanie o najwyższej klasy nadzorowanie budowy w Pomorskim. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Wocławy

Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy do projektu w załącznikach. Wysłałem pdf w załącznikach. Nie wiem czy strona ...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Pomlewo

Doskonałe Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Poszukuję kompleksowej usługi Najlepiej od a do z Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Pruszcz Gdański

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Przywidz

Jako firma zatrudniająca najlepszych kierowników budowy i odznaczająca się szczególnym doświadczeniem, zlecenie o treści - Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-150m² jest skierowane do Ciebie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Przywidz
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty