Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Tarnowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 768 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Tarnowie

MS Budownictwo

17 opinii
Usługi kierownika budowy Tarnów

Nie marnuj energii i powierz prace tym fachowcom od nadzorowania budowy z miejscowości Tarnów. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Marek Stańczyk OBSŁUGA INWESTYCJI

17 opinii
Marek Stańczyk OBSŁUGA INWESTYCJI - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Tarnów

Potrzebujesz specjalistów od wysokiej klasy nadzorowania budowy w rejonie Tarnowa lub w przyległych miastach? Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Kompetentny Kierownik Budowy

14 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Kompetentny Kierownik Budowy Tarnów

Firma P.U.G.K. Geo-Prof s.c. świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Tarnowa i okolic. Skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Wykwalifikowany Kierownik Budowy w Tarnowie

4 opinie
Rafał Łoboda - Wykwalifikowany Kierownik Budowy w Tarnowie

Firma Rafał Łoboda zajmuje się usługami z zakresu nadzorowania budowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci kierownicy budowy nie mają sobie równych. Organizacja prac budowlanych i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

4 opinie
NBiD DANIEL OLECH - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Tarnów

Już od kilku lat pracownicy firmy NBiD DANIEL OLECH świadczą usługi z zakresu nadzorowania budowy, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany Tarnów

5 opinii
Planbud Projektowanie i Wykonawstwo Bartłomiej Dulowski - Perfekcyjny Nadzór Budowlany Tarnów

Zawiązana z zamiłowania do nadzoru budowlanego firma oferuje perfekcyjne nadzorowanie budowy na obszarze Tarnowa, jak również okolicznych miast i powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

Najlepszy Kierownik Budowy Tarnów

1 opinia
Inwest Kontrol - Najlepszy Kierownik Budowy Tarnów

Inwest Kontrol zatrudnia najlepszych kierowników budowy - szczególne kompetencje i rzetelność to ich mocne punkty. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy

1 opinia
Piotr Musiał - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Tarnów

Nadzór budowlany nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie nadzorowania budowy. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Łukasz Dzięgielowski

1 opinia
Łukasz Dzięgielowski - Fenomenalny Kierownik Budowy Tarnów

Chcesz znaleźć kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy? Właśnie go znalazłeś, Ten przedsiębiorca jest świetnym wyborem. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

ROTHER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
ROTHER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonały Nadzór Budowlany Tarnów

Kierownik budowy z bogatym doświadczeniem z zakresu nadzoru budowlanego wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Tarnowie (13)

Nadzorowanie Budowy Tarnów

Wybierz zapytanie dotyczące najlepszego nadzorowania budowy od wiarygodnych zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Małopolskie lub okolicy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Pawęzów

Nadzorca Budowlany Tarnów

Klient szuka świetnego nadzorcy budowlanego dla siebie i napisał - Zapytanie o kierownika budowy, do 100m². Jeśli wykonujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do kontaktu.

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Tarnów

Doświadczony Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Tarnów

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tarnów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Tarnów

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tarnów

Ten Klient, który w dalszym ciągu nie znalazł nadzoru budowlanego, mimo iż próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Tarnów

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tarnów

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Tarnów

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tarnów

Klient szuka solidnego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Tarnów

Kierownik Budowy Tarnów

Jako sprawdzona firma oraz dobry kierownik budowy działasz w miejscowości Tarnów oraz w okolicy? Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Tarnów

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 136m², Tarnów

Wybranie nadzoru budowlanego nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 136m². Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Tarnów

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-200m², Tarnów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Tarnów

Znakomity Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Tarnów

Kierowanie Budową Tarnów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Tarnów

Nadzór Budowlany Tarnów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Rodzaj budynku: Obiekt infrastruktury technicznej Powierzchnia budynku: do 100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Tarnów
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty