Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Wągrowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 614 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Wągrowcu

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

48 opinii
Usługi kierownika budowy Wągrowiec

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym fachowcom od nadzorowania budowy. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Wągrowcu

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Wągrowcu

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to dla firmy Usługi Ogólnobudowlane pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Prowadzenie budowy domu wraz z całą papierologią i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy

1 opinia
Lunix-projekt - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Wągrowiec

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć twoje zadanie specjalistom od nadzorowania budowy. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki

3 opinie
Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki - Doskonały Nadzór Budowlany Wągrowiec

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Wągrowca, ale także okolicznych miast. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Maciej W

Maciej W - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Wągrowiec

Maciej W oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Wągrowca i okolic. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Kompetentny Kierownik Budowy Wągrowiec

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "DAMA" - Kompetentny Kierownik Budowy Wągrowiec

Firma Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy DAMA świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wągrowca i okolic. Skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Tom Bud Tomasz Januchowski

Tom Bud Tomasz Januchowski - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Wągrowiec

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Wyjątkowy Kierownik Budowy

TB INWEST - Wyjątkowy Kierownik Budowy Wągrowiec

Ten kierownik budowy działa na terenie Wągrowca i oferuje liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzoru budowlanego. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalny Nadzór Budowlany Wągrowiec

FUH " Walmar" Waldemar Klimas - Profesjonalny Nadzór Budowlany Wągrowiec

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

F.R remont-budowlana

F.R remont-budowlana - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Wągrowiec

Perfekcyjny nadzór budowlany to najważniejszy temat dla ekipy z firmy F.R remont-budowlana - są zawodowcami w tym fachu. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Wągrowcu (18)

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-10 do 2024-06-18
dodano 7 dni temu

 • Wągrowiec

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany Wągrowiec

Ten Klient napisał "Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 71-100m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie nadzorcy budowlanego do realizacji usług z zakresu kierowania budową. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy to dobry pomysł. Ustal pasujący termin już teraz!

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Wągrowiec

Zlecenie na kierownika do przebudowy, 71-100m², Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Wągrowiec

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m², Wągrowiec

Wykonaj prace dotyczące rewelacyjnego nadzorowania budowy od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Wągrowca. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Wągrowiec

Utalentowany Kierownik Budowy Wągrowiec

Jako utalentowany kierownik budowy niezmiennie w branży od lat i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 151-200m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Ceradz dolny

Szukam kierownika budowy, 05m², Skoki

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Szukam kierownika budowy, 05m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Skoki

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Kopaszyn

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Kopaszyn

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 1000m², Wągrowiec

Należąc do kierowników budowy z tak dużym doświadczeniem działasz na terenie miejscowości Wągrowiec i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego ogłoszenia. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Wągrowiec

Korzystny Nadzór Budowlany Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 1000m² Informacje dodatkowe: Firma I••••••••• (www.dla-inwestora.pl) zatrudni; - KIEROWNIKA BUDOWY - INŻYNIERA BUDOWY (bez upra...

2024-01-26 do 2024-02-08

 • Wągrowiec

Wybitny Kierownik Budowy

Jako wybitny kierownik budowy oferujesz swoje doświadczenie w miejscowości Wągrowiec oraz w rejonie Wągrowca? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-12-22 do 2023-12-30

 • Wągrowiec

Fantastyczne Kierowanie Budową Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: budynek przemysłowy Powierzchnia: 1000m² Termin skorzystania z oferty: 2024-03-01...

2023-12-08 do 2023-12-16

 • Wągrowiec

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 71-100m², Nienawiszcz

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Nienawiszcz

Najwyższej Klasy Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Rogoźno

Tani Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 205m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Kamieniec

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Tonowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Tonowo

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Janowiec Wielkopolski

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Janowiec Wielkopolski

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 49m², Kłecko

Jako kierownik budowy oferujesz swoje usługi na terenie Wielkopolskiego oraz w przyległych miastach? Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Kłecko

Wybitny Nadzorca Budowlany

Próbujesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Kcynia
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty