Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Wągrowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 306 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Wągrowcu

Fantastyczne Nadzorowanie Budowy

48 opinii
Usługi kierownika budowy Wągrowiec

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym fachowcom od nadzorowania budowy. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Wągrowcu

5 opinii
Eugeniusz Siwko - Perfekcyjny Nadzór Budowlany w Wągrowcu

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to dla firmy Eugeniusz Siwko pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Prowadzenie budowy domu wraz z całą papierologią i dbanie o jej prawidłowy przebieg to nie przelewki, dlatego wybierz tego profesjonalistę z wszelkimi uprawnieniami.

Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy

3 opinie
Usługi Ogólnobudowlane - Wysokiej Klasy Nadzorowanie Budowy Wągrowiec

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć twoje zadanie specjalistom od nadzorowania budowy. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Lunix-projekt

1 opinia
Lunix-projekt - Doskonały Nadzór Budowlany Wągrowiec

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Wągrowca, ale także okolicznych miast. Prowadzenie całej budowy wraz z całą papierologią i dbanie o jej poprawny przebieg to nie prosta rzecz, dlatego postaw na tego profesjonalistę posiadającego wszystkie uprawnienia.

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki

3 opinie
Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Wągrowiec

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Wągrowca i okolic. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Kompetentny Kierownik Budowy Wągrowiec

2 opinie
Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana - Kompetentny Kierownik Budowy Wągrowiec

Firma Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wągrowca i okolic. Skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Maciej W

Maciej W - Doskonałe Nadzorowanie Budowy Wągrowiec

Przekonaj się, że osoby, które zatrudnisz do nadzorowania budowy mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

Wyjątkowy Kierownik Budowy

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "DAMA" - Wyjątkowy Kierownik Budowy Wągrowiec

Ten kierownik budowy działa na terenie Wągrowca i oferuje liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego nadzoru budowlanego. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalny Nadzór Budowlany Wągrowiec

Tom Bud Tomasz Januchowski - Profesjonalny Nadzór Budowlany Wągrowiec

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Damian Ratajczak

Damian Ratajczak - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Wągrowiec

Perfekcyjny nadzór budowlany to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Damian Ratajczak - są zawodowcami w tym fachu. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Wągrowcu (15)

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Wągrowiec

Ten Klient napisał "Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 101-150m²". Przyjmij zlecenie perfekcyjnego nadzorowania budowy jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z Wielkopolskiego i przyległych miast. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-11-21 do 2023-11-21

 • Skoki

Wysokiej Klasy Nadzorca Budowlany Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Gaj wielki

Kierownik Budowy Wągrowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Gaj wielki

Potrzebuję kierownika budowy, 400m², Wągrowiec

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebuję kierownika budowy, 400m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Wągrowiec

Dobry Kierownik Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: Budowa, przekop, wykop stawu retencyjnego Obiekt do nadzoru: Staw z woďą Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Wągrowiec

Sumienny Kierownik Budowy

Klient szuka sumiennego kierownika budowy i wysłał zapytanie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-09-20 do 2023-09-20

 • Mieściska

Rewelacyjny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Rogoźno

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Wysoka Mała

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Wysoka mała

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Sepno

Wykonaj usługę fantastycznego nadzorowania budowy o treści "Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-150m²", jako ekspert z miejscowości Wielkopolskie. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Sepno

Szukam kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 71-100m², Sepno

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 71-100m², dotarcie do rewelacyjnego nadzoru budowlanego może być trudne, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Sepno

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kłecko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Kłecko

Szukam kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Kłecko

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Kłecko

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Karczewko

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-07-06 do 2023-07-06

 • Karczewko

Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 201-300m², Kiszkowo

Jako firma zatrudniająca sumiennych kierowników budowy i charakteryzująca się nieprzeciętnym doświadczeniem, zlecenie o treści - Dam zlecenie kierownikowi do przebudowy, 201-300m² jest skierowane do Ciebie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Kiszkowo

Szukam kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Zbyszewice

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy w stylu stodoły zabudowa 6x7m powierzchnia użytkowa ok 56m² Termin skorzystania z ofert...

2023-11-26 do 2023-11-27

 • Zbyszewice
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty