Kategorie
Szukaj

Usługi kierownika budowy w Żaganiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 886 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kierownik budowy to osoba, która posiada uprawnienia do nadzorowania i odbioru poszczególnych prac związanych z realizacją budowy zabudowań mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej, w zgodzie z obowiązującym prawem i sztuką budowlaną. Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu wykonanych usług przez kierownika budowy jest podpisywana umowa o świadczenie usług. Dokument ten należy obowiązkowo przygotować po dokonaniu wyboru odpowiedniej osoby na to stanowisko. Dowiedz się, za co odpowiedzialny jest kierownik budowy, z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli szukasz fachowca, który pokieruje Twoją budową, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Do obowiązków kierownika budowy należą m.in.: nadzór, odbiór oraz potwierdzenie w postaci dokumentacji w dzienniku budowy (wraz z datą, podpisem i pieczęcią zawierającą numer uprawnień) wszystkich etapów prowadzonych prac budowlanych, począwszy od budowy stanu surowego, po odbiór budynku gotowego do użytkowania. Podczas realizacji przedsięwzięcia budowlanego, kierownik budowy ma obowiązek oznaczyć teren, na którym prowadzone są prace przy pomocy odpowiedniej tablicy informacyjnej z danymi inwestorów, a także zakresu i celu prowadzonych działań.

Kierownik budowy odpowiedzialny jest także za zaznaczenie wszystkich etapów prac, które po ich wykonaniu pozostaną niewidoczne, czyli fundamenty i zbrojenia, oraz dopilnowanie, by wykonanie ich było zgodne z przepisami BHP, obowiązującą sztuką budowlaną, przepisami prawa, a także z projektem budynku. Po zakończeniu budowy, zobowiązany jest on do potwierdzenia własnoręcznym podpisem oraz pieczęcią zgodności wykonanych rzeczy z wyżej wymienionymi. Po dokonaniu tego, można wystąpić z wnioskiem do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o dokonanie odbioru budynku.

Kierownik budowy powinien posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki wykształceniu, a także i kompetencjom praktycznym, może on ocenić, a także potwierdzić prawidłowość i jakość przeprowadzonych czynności na placu budowy. Istotne jest także doświadczenie kierownika budowy, czyli jego referencje, rekomendacje oraz specjalizacja w prowadzeniu dokumentacji i odbiorów konkretnego rodzaju prac budowlanych. Zarówno budowa domu, inwazyjne remonty, wyburzenia oraz wykonanie konstrukcji wymagają zgodności z obowiązującymi przepisami oraz prawidłowego wykonania, które ma zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość.

Oferty kierownika budowy można znaleźć w swoim regionie poprzez portale ogłoszeniowe. Należy pamiętać, że warto kierować się przede wszystkim jego kompetencjami. W naszym rankingu znajdą Państwo polecanych kierowników budowy z najbliższej okolicy.

Sprawdź najlepszych kierowników budowy w Żaganiu

Bartosz Drobniak

5 opinii
Usługi kierownika budowy Żagań

Nadzór budowlany w najlepszym wydaniu to dla firmy Bartosz Drobniak pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Znakomity Kierownik Budowy

4 opinie
Zakład Usługowy WARBUD - Znakomity Kierownik Budowy Żagań

Gdy szukasz świetnej współpracy to eksperci z Zakład Usługowy WARBUD są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

MProjekt Marcin Celanowski

1 opinia
MProjekt Marcin Celanowski - Rewelacyjne Nadzorowanie Budowy Żagań

Oferuje usługi z zakresu nadzoru budowlanego od kilku lat, głównie na obszarze Żagania, ale także pobliskich powiatów. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Świetny Kierownik Budowy Żagań

1 opinia
Firma Budowlana BUREMO - Świetny Kierownik Budowy Żagań

Nawiąż kontakt z Firma Budowlana BUREMO jeśli szukasz świetnych kierowników budowy działających na terenie Żagania oraz w sąsiednich miastach. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Żagań

JMIND Izabela Mierzwa - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy Żagań

Bądź pewny, że firma, którą zatrudnisz do nadzorowania budowy ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Doskonały Nadzór Budowlany w Żaganiu

ZISICO - Doskonały Nadzór Budowlany w Żaganiu

Chcesz znaleźć dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ZISICO jest na to najlepszym rozwiązaniem. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

BIURO PROJEKTÓW I REALIZACJI INWESTYCJI INWESTPROJEKT-SUTOR

BIURO PROJEKTÓW I REALIZACJI INWESTYCJI INWESTPROJEKT-SUTOR - Solidne Nadzorowanie Budowy Żagań

Wybierz specjalistów z BIURO PROJEKTÓW I REALIZACJI INWESTYCJI INWESTPROJEKT-SUTOR jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do solidnego nadzorowania budowy w miejscowości Żagań lub sąsiednim mieście. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

POLSYGBUD

POLSYGBUD - Profesjonalny Nadzór Budowlany Żagań

Zawodowcy z POLSYGBUD to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży profesjonalnego nadzoru budowlanego. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

PHU Zakład Ogólnobudowlany Zbigniew Sobczak

PHU Zakład Ogólnobudowlany Zbigniew Sobczak - Najwyższej Klasy Nadzorowanie Budowy Żagań

Powierz zadanie nadzorowania budowy ekspertom z miejscowości Żagań. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Żagania są w ścisłej czołówce. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

"MATBUD"

"MATBUD" - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany Żagań

Nadzór budowlany na najwyższym poziomie to dla firmy MATBUD pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na kierowników budowy w Żaganiu (15)

Zapytanie o kierownika do przebudowy, 201-300m², Wichów

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Wichów

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Szprotawa

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-19 do 2023-12-27

 • Szprotawa

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy Żagań

Ten Klient napisał "Potrzebuję kierownika do przebudowy, 71-100m²". Przyjmij zlecenie perfekcyjnego nadzorowania budowy jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z Żagania i przyległych miast. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Żagań

Pierwszorzędne Kierowanie Budową Żagań

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: Duży obiekt zabytkowy Powierzchnia: 500m² Informacje dodatkowe: Certyfikat do pracy na zabytkach z rejestru zabytkow Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Szprotawa

Dobry Nadzorca Budowlany Żagań

Rodzaj prac objętych nadzorem: Odbudowa zabytku Obiekt do nadzoru: Pałac i folwark Powierzchnia: 500m² Informacje dodatkowe: Trudne wyzwanie , na nakazie konserwatora zabytków do odbudowy natychmiastowej, wielka satysfakcja i p...

2023-10-21 do 2023-10-29

 • Szprotawa

Nadzór Budowlany Żagań

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Szukam w Żaganiu kierownika budowy za rozsądne pieniądze. Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesią...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Żagań

Doświadczony Kierownik Budowy Żagań

Jako kierownik budowy realizując się od wczesnej młodości i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający napisał "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 71-100m²". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-08-27 do 2023-09-02

 • Żagań

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Świętoszów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Informacje dodatkowe: Szukam kierownika budowy do budowy domku jednorodzinnego za gotówkę. Termin skorzystania z oferty: naj...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Świętoszów

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Świętoszów

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł nadzoru budowlanego, choć szuka od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam ogłoszenie o treści - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Świętoszów

Kierowanie Budową

Bądź pewny, że Klienci zlecający kierowanie budową są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako specjalista od kierowania budową. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Żary

Dobry Nadzór Budowlany

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z dziedziny nadzoru budowlanego stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 71-100m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Bieniów

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Kożuchów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako eksperta od kierowania budową to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-150m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Kożuchów

Najwyższej Klasy Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 36-70m² Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Dobroszów mały

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano 4 dni temu

 • Nowe Miasteczko

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Mirostowice Górne

Powiedz Klientowi, że lepszej propozycji nadzoru budowlanego szybko nie znajdzie na terenie Lubuskiego, więc jeśli poszukuje doskonałego nadzoru budowlanego to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Mirostowice górne
Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Częste pytania o kierownikach budowy

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Kierownik budowy nadzoruje prawidłowość wykonywanych prac budowlanych od pierwszych etapów związanych z budową stanu surowego poprzez poszczególne etapy, które związane są m.in. z usługami geodezyjnymi, przyłączami do budynku, tworzeniem instalacji oraz czynności, które mają na celu doprowadzić do finalizacji budowy. Wszystkie działania na placu budowy muszą być zgodne ze sztuką budowlaną, projektem budynku oraz aktualnymi przepisami. Do głównych zadań kierownika budowy należy: dopilnowanie, nadzorowanie, uzupełnianie dziennika budowy oraz informowanie inwestora w zakresie konieczności dokonania ewentualnych zmian lub poprawek.

Za co odpowiada kierownik budowy?

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zgodność prowadzonych czynności budowlanych zgodnie z projektem, oraz za prawidłowość i bezpieczeństwo ich wykonania. Do jego obowiązków należy również bieżące uzupełnianie Dziennika Budowy, który będzie stanowić podstawę dokumentacji wykonanych prac niezbędną celem przedstawienia właściwym organom. Księga ta będzie niezbędna przy odbiorze budynku przed oddaniem do użytkowania – trzeba ją okazać w jednostce inspektoratu, która będzie dokonywać tejże czynności, oraz w przypadku finansowania za pomocą kredytu hipotecznego, jako jeden z elementów dokumentacji potrzebnej w banku, jako dowód sfinalizowania budowy.

Czy istnieje możliwość zmiany kierownika budowy w trakcie wznoszenia budynku?

Tak, w trakcie realizacji prac budowlanych można dokonać zmiany kierownika budowy. Ta czynność nie jest wymagana do zgłoszenia w Inspektoracie oraz, w przypadku kredytowania, w banku. Wystarczy, że dotychczasowy kierownik budowy zakończy swoje działania odpowiednim wpisem w dzienniku budowy z podpisem, datą oraz pieczęcią. Nowy koordynator przedsięwzięcia powinien rozpocząć prowadzenie swoich adnotacji wpisem na temat przejęcia obowiązków kierownika budowy dla danej inwestycji.

Kiedy nie jest wymagany kierownik budowy na budowie?

W trakcie realizacji budowy dla inwestycji, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie potrzeba również kierownika budowy oraz prowadzenia przez niego dziennika. Budynki, które powstają na podstawie zgłoszenia, nie wymagają tak szczegółowej dokumentacji oraz monitorowania wszystkich czynności w celu uzyskania pewności zgodności z projektem. Budynki na zgłoszenie również muszą powstać zgodnie z przepisami oraz sztuką budowlaną. W przypadku prowadzenia prac – nie ma obowiązku zatrudniania kierownika budowy – dzięki temu koszt wybudowania nieruchomości jest mniejszy. W przypadku budynku na zgłoszenie – odpowiedzialność spoczywa po stronie inwestora.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plKierownicy Budowy złożą Ci bezpłatne oferty