Kategorie
Szukaj

Montaż płyt warstwowych w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 358 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty warstwowe to materiał, których zadaniem jest obudowa ścian i dachów budynków. Stosuje się je zarówno w przypadku lekkich konstrukcji, takich jak hale czy magazyny, jak i w przypadku budynków gospodarczych. Co należy wiedzieć o tej kategorii materiałów budowlanych oraz jak wybrać płyty warstwowe, które będą najlepsze do montażu? Zapoznaj się z naszym artykułem oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca to zobacz również nasz ranking najlepszych specjalistów od montażu płyt warstwowych.

Płyty warstwowe to materiał, których zadaniem jest obudowa ścian i dachów budynków. Stosuje się je zarówno w przypadku lekkich konstrukcji, takich jak hale czy magazyny, jak i w przypadku budynków gospodarczych. Co należy wiedzieć o tej kategorii materiałów budowlanych oraz jak wybrać płyty warstwowe, które będą najlepsze do montażu? Zapoznaj się z naszym artykułem oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca to zobacz również nasz ranking najlepszych specjalistów od montażu płyt warstwowych.

Płyta warstwowa, znana także jako sandwich panel, jest elementem służącym do obudowania ścian i dachów. Jej budowa przypomina kanapkę, stąd pochodzi jej angielska nazwa.

Płyta warstwowa składa się z kilku zasadniczych elementów, do których zaliczamy:

 • rdzeń,
 • termoizolację,
 • okładzinę blaszaną, znajdującej się z obu stron rdzenia.

Najważniejszą cechą płyty warstwowej jest to, że jest to materiał osłonowy. Nie ma możliwości, aby traktować płytę warstwową jako elementu konstrukcyjnego budynku. Stosuje się je do konstrukcji różnego typu – montaż płyt warstwowych może odbyć się do ściany murowanej, jak i garażu. Prawidłowo zamontowane płyty warstwowe mają wpływ na jakość budowy, a także na przyszłe prace remontowe i konserwacyjne, które są niezbędne niezależnie od zastosowanej technologii. Płyty warstwowe najczęściej montowane są na konstrukcjach stałych i trwałych. Idealnie nadają się do budynków z drewna, stali i betonu.

Pierwszym krokiem przy instalacji sandwich paneli jest sprawdzenie, czy są one proste i bez uszkodzeń. Jeśli tak nie jest – dyskwalifikuje ją to do montażu ze względu na pojawienie się nieszczelności w łączeniu. Należy ściągnąć folię z płyt przed etapem właściwym, a także warto uszczelnić miejsca stykowe taśmą uszczelniającą. Dzięki temu można wyeliminować mostki termiczne, a także zapobiegnie to mechanicznym uszkodzeniom materiału. Warto pamiętać, że najważniejszym etapem montażu płyt warstwowych jest montaż pierwszej płyty, którą należy wwiercić na wskroś i przymocować do elementu konstrukcyjnego. W tym przypadku konieczny jest montaż łącznikami, które powinny przechodzić przez całą grubość płyty, aż do elementu konstrukcyjnego. Aby montaż płyt warstwowych skutkował dobrymi parametrami termoizolacyjnymi budynku, koniecznie trzeba odpowiednio docisnąć kolejne płyty do pierwszej.

Chcąc, by płyty warstwowe wyglądały dobrze, konieczne są także zabiegi następujące po samej czynności instalacji. Należy koniecznie pamiętać o zgodnej z zasadami instalacji obróbek maskujących. Do czynności tego typu należy zaliczyć naroża i styki. W przypadku prac, takich jak montaż płyt warstwowych dachowych konieczna jest kalenica, czy cokół. Warto też pamiętać, że w przypadku tej technologii konieczny jest specjalistyczny montaż okien w płycie warstwowej. Odpowiedni wybór płyty, oraz profili do montażu płyt warstwowych ma wpływ na funkcjonalność, szczelność i parametry termoizolacyjne okna.

Niezależnie od tego, jakie będzie przeznaczenie konstrukcji, warto pamiętać, że ważny jest prawidłowy montaż płyty warstwowej. Bez względu na to, czy jest to montaż płyt karton-gips na ścianie murowanej, czy montaż płyt warstwowych dachowych – powinny one wyróżniać się wysoką jakością. Tylko ona połączona z prawidłowym montażem gwarantuje jakość i trwałość konstrukcji. O jakości warto pamiętać także wybierając materiały wykończeniowe jak gres czy glazurę. Każdy etap budowy i wykańczania wnętrz jest istotny, dlatego warto zadbać o to na każdym etapie – bez względu na to czy to będzie konstrukcja obiektu, czy układanie wykładzin.

Sprawdź najlepszych montażystów płyt warstwowych w Gdańsku

Spółdzielnia Świetlik Reaktywacja

1 opinia
Montaż płyt warstwowych Gdańsk

Już od kilku lat pracownicy Spółdzielnia Świetlik Reaktywacja wykonują usługi z zakresu pierwszorzędnego montowania płyt warstwowych, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

4work company

38 opinii
4work company - Perfekcyjne Mocowanie Płyt Warstwowych Gdańsk

Mocowanie płyt warstwowych to najważniejszy temat dla ekipy z firmy 4work company - nie mają sobie równych w tym fachu. Umów się na konkretny termin już teraz!

PU Kagra Instal Kazimierz Graszek

4 opinie
PU Kagra Instal Kazimierz Graszek - Dobry Montaż Płyty Warstwowej Gdańsk

Każdy, kto szuka montażu płyty warstwowej winien już teraz zgłosić się do PU Kagra Instal Kazimierz Graszek i poznać atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Krupczyńska Studio Design

3 opinie
Krupczyńska Studio Design - Korzystny Montaż Płyt Warstwowych Gdańsk

Wybranie montażu płyt warstwowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Krupczyńska Studio Design poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

DAN-REX

4 opinie
DAN-REX - Dobra Płyta Warstwowa Gdańsk

Klient, który szuka płyty warstwowej musi koniecznie zgłosić się do DAN-REX i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

ALU-WIZ Sp. z o.o.

1 opinia
ALU-WIZ Sp. z o.o. - Odpowiedni Montaż Płyt Warstwowych Gdańsk

Zdecydowanie o wyborze montażu płyt warstwowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z ALU-WIZ Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Doskonałe Mocowanie Płyt Warstwowych Gdańsk

1 opinia
BUD-MAL Łukasz Malec - Doskonałe Mocowanie Płyt Warstwowych Gdańsk

Chcesz znaleźć fachowców od doskonałego mocowania płyt warstwowych w miejscowości Gdańsk lub w przyległych miastach? Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Syscom Service Sp. z o. o.

2 opinie
Syscom Service Sp. z o. o. - Pierwszorzędny Montaż Płyty Warstwowej Gdańsk

Poszukując montażu płyty warstwowej trafisz na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Syscom Service Sp. z o. o. przebije je wszystkie. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Usługi Geodezyjne GEOWAP

1 opinia
Usługi Geodezyjne GEOWAP - Doskonały Montaż Płyt Warstwowych Gdańsk

Powierz usługę montowania płyt warstwowych profesjonalistom firmy Usługi Geodezyjne GEOWAP z miejscowości Gdańsk. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Gdańska są jednymi z najlepszych. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

Profesjonalne Montowanie Płyt Warstwowych w Gdańsku

10 opinii
Przedsiębiorstwo Innowacyjne Opportunity66 Andriej Makarienko - Profesjonalne Montowanie Płyt Warstwowych w Gdańsku

Zleć zadanie montowania płyt warstwowych ekspertom firmy Przedsiębiorstwo Innowacyjne Opportunity66 Andriej Makarienko z miejscowości Gdańsk. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Gdańska są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na montaż płyt warstwowych w Gdańsku (18)

Zapytanie o wyłącznie montaż płyt, 501-1000m², Gdańsk

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 501-1000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliuret...

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Gdańsk

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, 3600m², Gdańsk

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 3600m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem z wełny min...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Gdańsk

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, 7000m², Gdańsk

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 7000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem z wełny min...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Gdańsk

Zapytanie o wyłącznie montaż płyt, 1400m², Gdańsk

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 1400m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliuretanow...

2023-08-24 do 2023-08-25

 • Gdańsk

Zlecę wyłącznie montaż płyt, 41000m², Gdańsk

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 41000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem z wełny mi...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Gdańsk

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, 50000m², Gdańsk

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 50000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem z wełny mi...

2023-08-21 do 2023-08-21

 • Gdańsk

Zlecę wyłącznie montaż płyt, 501-1000m², Gdańsk

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 501-1000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliuretanowym Zl...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wyłącznie montaż płyt, 35m², Gdynia

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: garaż na samochód Powierzchnia prac: 35m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliur...

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Gdynia

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, do 100m², Gdynia

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem ...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Gdynia

Dam zlecenie na wyłącznie montaż płyt, 30m², Gdynia

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: do uzgodnienia w rozmowie ...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Gdynia

Zapytanie o wyłącznie montaż płyt, 301-500m², Gdynia

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: obiekt handlowy Powierzchnia prac: 301-500m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: do uzgodnienia w rozmowi...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Gdynia

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, 201-300m², Gdynia

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: obiekt handlowy Powierzchnia prac: 201-300m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem z wełny m...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Gdynia

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, 1080m², Gdynia

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: obiekt sportowy Powierzchnia prac: 1080m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliur...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Gdynia

Zapotrzebowanie na wyłącznie montaż płyt, 301-500m², Ostrowite

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 301-500m² Miejsce montowania płyt warstwowych: Ściana 180m2 i Dach 150m2 Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieni...

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Ostrowite

Dam zlecenie na wyłącznie montaż płyt, 1380m², Rumia

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: obiekt handlowy Powierzchnia prac: 1380m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem z wełny mine...

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Rumia

Zapytanie o kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 101-200m², Nowa Wieś Przywidzka

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-200m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach Rodzaj płyt warstwowych: z wypełni...

2023-06-09 do 2023-06-17

 • Nowa wieś przywidzka

Dam zlecenie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 45m², Reda

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Zabudowa na magazynie Powierzchnia prac: 45m² Miejsce montowania płyt warstwowych: Dwie ściany, sufit Rodzaj płyt warstwowy...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Reda

Dam zlecenie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, do 100m², Reda

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: obiekt handlowy Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działowe, sufit Rodzaj płyt warstwo...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Reda
Otrzymaj zlecenia dla Firm Budownictwa Inżynieryjnego

Częste pytania o montażu płyt warstwowych

Na co należy zwrócić uwagę przy montażu płyt warstwowych?

Prawidłowy montaż płyt warstwowych wpływa na wiele aspektów związanych między innymi z izolacją budynków. Warto pamiętać, żeby wybierać płyty o odpowiedniej jakości i konkretnych parametrach, takich jak: grubość czy materiał z którego wykonany jest rdzeń płyty. Bez wątpienia istotne są także: grubość okładzin, rozmieszczenie łączników, czy sposób uszczelniania styków.

Decydując się na technologię budowy zakładającą montaż płyt warstwowych, ważne jest także samo wykonanie. Odpowiednia instalacja płyt oraz poprawność konstrukcji, na której opiera się materiał jest kluczowa. Nawet wybór najwyższej jakości paneli nie przyniesie spodziewanych rezultatów, jeśli montaż nie będzie spełniał norm przewidzianych dla tej technologii.

Czy można zamontować okno w płycie warstwowej?

Tak, istnieje możliwość montażu okienw płycie warstwowej. Należy pamiętać, że technika ta różni się jednak od klasycznego montażu stolarki okiennej. Dlatego warto zlecić tego typu prace specjalistom, bowiem tylko w ten sposób mamy gwarancję zachowania funkcjonalności i parametrów okna. Istnieją także specjalne systemy okien i drzwi, których przeznaczeniem jest montaż w płytach warstwowych. Decydując się na takie rozwiązanie, montaż okienw płycie warstwowej będzie z pewnością łatwiejszy.

Ile kosztuje montaż płyt warstwowych?

Koszt montażu płyt warstwowych zależny jest od wielu czynników. Może wynosić od 40 do 100 złotych za metr kwadratowy wykonywanej usługi. Warto pamiętać, by do tej kwoty doliczyć także inne prace niezbędne przy realizacji zlecenia. Do takich czynności zaliczamy: obróbki blacharskie, czy instalację systemu rynnowego. Przed przystąpieniem do prac, warto zapytać specjalistów o szczegółową wycenę.

Jak wygląda montaż płyty warstwowej?

Należy pamiętać, że płyty warstwowe są elementami osłonowymi – nie pełnią one roli konstrukcyjnej. Aby móc je zamontować, konieczny jest szkielet konstrukcyjny zazwyczaj wykonany z metalu. Do takiego szkieletu, czyli konstrukcji nośnej mocujemy płyty. Pierwsza warstwa płyt powinna być przewiercona na wskroś i zamontowana bezpośrednio do elementów konstrukcyjnych. Kolejne warstwy płyt pełnią rolę izolacyjną i montowane są jedna po drugiej. Warto podkreślić, że rekomendowanym rozwiązaniem montażowym jest zastosowanie podnośników podciśnieniowych do transportu i montażu płyt.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Montażu Płyt Warstwowych złożą Ci bezpłatne oferty