Kategorie
Szukaj

Montaż płyt warstwowych w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty warstwowe to materiał, których zadaniem jest obudowa ścian i dachów budynków. Stosuje się je zarówno w przypadku lekkich konstrukcji, takich jak hale czy magazyny, jak i w przypadku budynków gospodarczych. Co należy wiedzieć o tej kategorii materiałów budowlanych oraz jak wybrać płyty warstwowe, które będą najlepsze do montażu? Zapoznaj się z naszym artykułem oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca to zobacz również nasz ranking najlepszych specjalistów od montażu płyt warstwowych.

Płyty warstwowe to materiał, których zadaniem jest obudowa ścian i dachów budynków. Stosuje się je zarówno w przypadku lekkich konstrukcji, takich jak hale czy magazyny, jak i w przypadku budynków gospodarczych. Co należy wiedzieć o tej kategorii materiałów budowlanych oraz jak wybrać płyty warstwowe, które będą najlepsze do montażu? Zapoznaj się z naszym artykułem oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca to zobacz również nasz ranking najlepszych specjalistów od montażu płyt warstwowych.

Płyta warstwowa, znana także jako sandwich panel, jest elementem służącym do obudowania ścian i dachów. Jej budowa przypomina kanapkę, stąd pochodzi jej angielska nazwa.

Płyta warstwowa składa się z kilku zasadniczych elementów, do których zaliczamy:

 • rdzeń,
 • termoizolację,
 • okładzinę blaszaną, znajdującej się z obu stron rdzenia.

Najważniejszą cechą płyty warstwowej jest to, że jest to materiał osłonowy. Nie ma możliwości, aby traktować płytę warstwową jako elementu konstrukcyjnego budynku. Stosuje się je do konstrukcji różnego typu – montaż płyt warstwowych może odbyć się do ściany murowanej, jak i garażu. Prawidłowo zamontowane płyty warstwowe mają wpływ na jakość budowy, a także na przyszłe prace remontowe i konserwacyjne, które są niezbędne niezależnie od zastosowanej technologii. Płyty warstwowe najczęściej montowane są na konstrukcjach stałych i trwałych. Idealnie nadają się do budynków z drewna, stali i betonu.

Pierwszym krokiem przy instalacji sandwich paneli jest sprawdzenie, czy są one proste i bez uszkodzeń. Jeśli tak nie jest – dyskwalifikuje ją to do montażu ze względu na pojawienie się nieszczelności w łączeniu. Należy ściągnąć folię z płyt przed etapem właściwym, a także warto uszczelnić miejsca stykowe taśmą uszczelniającą. Dzięki temu można wyeliminować mostki termiczne, a także zapobiegnie to mechanicznym uszkodzeniom materiału. Warto pamiętać, że najważniejszym etapem montażu płyt warstwowych jest montaż pierwszej płyty, którą należy wwiercić na wskroś i przymocować do elementu konstrukcyjnego. W tym przypadku konieczny jest montaż łącznikami, które powinny przechodzić przez całą grubość płyty, aż do elementu konstrukcyjnego. Aby montaż płyt warstwowych skutkował dobrymi parametrami termoizolacyjnymi budynku, koniecznie trzeba odpowiednio docisnąć kolejne płyty do pierwszej.

Chcąc, by płyty warstwowe wyglądały dobrze, konieczne są także zabiegi następujące po samej czynności instalacji. Należy koniecznie pamiętać o zgodnej z zasadami instalacji obróbek maskujących. Do czynności tego typu należy zaliczyć naroża i styki. W przypadku prac, takich jak montaż płyt warstwowych dachowych konieczna jest kalenica, czy cokół. Warto też pamiętać, że w przypadku tej technologii konieczny jest specjalistyczny montaż okien w płycie warstwowej. Odpowiedni wybór płyty, oraz profili do montażu płyt warstwowych ma wpływ na funkcjonalność, szczelność i parametry termoizolacyjne okna.

Niezależnie od tego, jakie będzie przeznaczenie konstrukcji, warto pamiętać, że ważny jest prawidłowy montaż płyty warstwowej. Bez względu na to, czy jest to montaż płyt karton-gips na ścianie murowanej, czy montaż płyt warstwowych dachowych – powinny one wyróżniać się wysoką jakością. Tylko ona połączona z prawidłowym montażem gwarantuje jakość i trwałość konstrukcji. O jakości warto pamiętać także wybierając materiały wykończeniowe jak gres czy glazurę. Każdy etap budowy i wykańczania wnętrz jest istotny, dlatego warto zadbać o to na każdym etapie – bez względu na to czy to będzie konstrukcja obiektu, czy układanie wykładzin.

Sprawdź najlepszych montażystów płyt warstwowych w Łodzi

Wysokiej Jakości Płyta Warstwowa Łódź

4 opinie
Montaż płyt warstwowych Łódź

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy płyty warstwowej, choć poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? TemperBudowa może rozwiązać Twój problem. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

AS-BUD Adam Szymkowiak

1 opinia
AS-BUD Adam Szymkowiak - Profesjonalne Montowanie Płyt Warstwowych Łódź

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AS-BUD Adam Szymkowiak z Łodzi jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

" Dmostal " Kamil Dmowski

1 opinia
" Dmostal " Kamil Dmowski - Solidne Montowanie Płyt Warstwowych Łódź

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie specjalistom od montowania płyt warstwowych z Łodzi. Nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Terra Stone Sp. z o.o.

1 opinia
Terra Stone Sp. z o.o. - Rewelacyjne Montowanie Płyt Warstwowych Łódź

Montowanie płyt warstwowych to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tym fachu. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Watradom Sp. z o.o.

7 opinii
Watradom Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Płyta Warstwowa Łódź

Poszukując płyty warstwowej trafisz na dostawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to Watradom Sp. z o.o. przebije ich wszystkich. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

SYSTEM-BUD

9 opinii
SYSTEM-BUD - Opłacalny Montaż Płyt Warstwowych Łódź

Takiej oferty montażu płyt warstwowych prędko nie znajdziesz na terenie Łodzi, więc jeżeli poszukujesz opłacalnego montażu płyt warstwowych to od razu zobacz SYSTEM-BUD. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Fantastyczne Montowanie Płyt Warstwowych w Łodzi

1 opinia
BUD-INVEST Inwestycje Budowlane Kamiński Tomasz - Fantastyczne Montowanie Płyt Warstwowych w Łodzi

Bez oporów zleć zadanie fantastycznego montowania płyt warstwowych specjalistom z firmy BUD-INVEST Inwestycje Budowlane Kamiński Tomasz. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Łódź i przyległych miast. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

California eco roofs

1 opinia
California eco roofs - Odpowiedni Montaż Płyt Warstwowych Łódź

Poszukujesz godnej uwagi oferty dotyczącej montażu płyt warstwowych? California eco roofs na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Pierwszorzędny Montaż Płyty Warstwowej Łódź

CHMALBUD - Pierwszorzędny Montaż Płyty Warstwowej Łódź

Poszukujesz korzystnej oferty dotyczącej montażu płyty warstwowej? CHMALBUD na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich wymagań. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

DO-GO Rafał Trzeciak

DO-GO Rafał Trzeciak - Perfekcyjne Mocowanie Płyt Warstwowych Łódź

Mocowanie płyt warstwowych to najważniejszy temat dla ekipy z firmy DO-GO Rafał Trzeciak - nie mają sobie równych w tym fachu. Umów się na konkretny termin już teraz!

Aktualne zlecenia na montaż płyt warstwowych w Łodzi (18)

Zapotrzebowanie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 201-300m², Łódź

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Lokal użytkowy Powierzchnia prac: 201-300m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach Rodzaj płyt warstwowych: do uzgodnien...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Łódź

Obłożenie ścian wewnętrznych płytami z HPL, 1100m2, Łódź

Zakres zlecenia: wykonanie obłożenia ścian wewnętrznych płytami z HPL Powierzchnia: 1100m2 Termin skorzystania z oferty: termin do uzgodnienia Klient składa zapytanie jako: Generalny Wykonawca...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Łódź

Zlecę wyłącznie montaż płyt, do 100m², Łódź

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działowe Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliureta...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Łódź

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, 2000m², Łódź

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 2000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Ro...

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Łódź

Zapytanie o kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 301-500m², Rzgów

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 301-500m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu, ściany działowe, suf...

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Rzgów

Zapotrzebowanie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 201-300m², Pabianice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 201-300m² Miejsce montowania płyt warst...

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Pabianice

Zapytanie o prace z płytami warstwowymi, 400m², Ozorków

Zakres prac: Wyłącznie zakup, bez montażu Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 400m² Miejsce montowania płyt warstwowych: docelowo płyty warstwowe zostaną umieszczone w miejsce okien ...

2023-03-14 do 2023-03-14

 • Ozorków

Zapytanie o wyłącznie montaż płyt, 1250m², Poddębice

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 1250m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działowe Rodzaj płyt warstwowych: Klient nie wie, prosi spec...

2023-01-17 do 2023-01-17

 • Poddębice

Zapytanie o prace z płytami warstwowymi, 501-1000m², Łęczyca

Zakres prac: Demontaż starego pokrycia i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 501-1000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach Rodzaj płyt warstwowych:...

2023-04-21 do 2023-04-29

 • Łęczyca

Dam zlecenie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, do 100m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, ściany działowe Rodzaj płyt wars...

2023-04-02 do 2023-04-10

 • Piotrków Trybunalski

Zapytanie o kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 24m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Pawilon mieszkalny na działkę Powierzchnia prac: 24m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działowe Rodzaj płyt wars...

2023-03-31 do 2023-04-08

 • Piotrków Trybunalski

Zlecę kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, do 100m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, ściany działowe Rodzaj płyt wars...

2022-12-30 do 2023-01-07

 • Piotrków Trybunalski

Zapotrzebowanie na wyłącznie montaż płyt, 20m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 20m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działowe Rodzaj płyt warstwowych: do uzgodnienia w rozmowie Z...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Piotrków Trybunalski

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, do 100m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działowe Rodzaj płyt warstwowych: do uzgodnienia w rozmowi...

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Piotrków Trybunalski

Zlecę wyłącznie montaż płyt, do 100m², Bełchatów

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliuretan...

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano 3 dni temu

 • Bełchatów

Zlecę prace z płytami warstwowymi, 201-300m², Tomaszów Mazowiecki

Zakres prac: Montaż płyty warstwowej 10lub5 obróbka i rynny Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: 201-300m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach Rodzaj płyt warstwowych: do uz...

2023-03-16 do 2023-03-16

 • Tomaszów Mazowiecki

Zapotrzebowanie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 1650m², Łowicz

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 1650m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu, ściany działowe Rodzaj...

2023-03-31 do 2023-04-08

 • Łowicz

Zlecę kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, do 100m², Pęczniew

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Garaż samochodów Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działowe Rodzaj płyt warstwowych: ...

2023-02-02 do 2023-02-10

 • Pęczniew
Otrzymaj zlecenia dla Firm Budownictwa Inżynieryjnego

Częste pytania o montażu płyt warstwowych

Na co należy zwrócić uwagę przy montażu płyt warstwowych?

Prawidłowy montaż płyt warstwowych wpływa na wiele aspektów związanych między innymi z izolacją budynków. Warto pamiętać, żeby wybierać płyty o odpowiedniej jakości i konkretnych parametrach, takich jak: grubość czy materiał z którego wykonany jest rdzeń płyty. Bez wątpienia istotne są także: grubość okładzin, rozmieszczenie łączników, czy sposób uszczelniania styków.

Decydując się na technologię budowy zakładającą montaż płyt warstwowych, ważne jest także samo wykonanie. Odpowiednia instalacja płyt oraz poprawność konstrukcji, na której opiera się materiał jest kluczowa. Nawet wybór najwyższej jakości paneli nie przyniesie spodziewanych rezultatów, jeśli montaż nie będzie spełniał norm przewidzianych dla tej technologii.

Czy można zamontować okno w płycie warstwowej?

Tak, istnieje możliwość montażu okienw płycie warstwowej. Należy pamiętać, że technika ta różni się jednak od klasycznego montażu stolarki okiennej. Dlatego warto zlecić tego typu prace specjalistom, bowiem tylko w ten sposób mamy gwarancję zachowania funkcjonalności i parametrów okna. Istnieją także specjalne systemy okien i drzwi, których przeznaczeniem jest montaż w płytach warstwowych. Decydując się na takie rozwiązanie, montaż okienw płycie warstwowej będzie z pewnością łatwiejszy.

Ile kosztuje montaż płyt warstwowych?

Koszt montażu płyt warstwowych zależny jest od wielu czynników. Może wynosić od 40 do 100 złotych za metr kwadratowy wykonywanej usługi. Warto pamiętać, by do tej kwoty doliczyć także inne prace niezbędne przy realizacji zlecenia. Do takich czynności zaliczamy: obróbki blacharskie, czy instalację systemu rynnowego. Przed przystąpieniem do prac, warto zapytać specjalistów o szczegółową wycenę.

Jak wygląda montaż płyty warstwowej?

Należy pamiętać, że płyty warstwowe są elementami osłonowymi – nie pełnią one roli konstrukcyjnej. Aby móc je zamontować, konieczny jest szkielet konstrukcyjny zazwyczaj wykonany z metalu. Do takiego szkieletu, czyli konstrukcji nośnej mocujemy płyty. Pierwsza warstwa płyt powinna być przewiercona na wskroś i zamontowana bezpośrednio do elementów konstrukcyjnych. Kolejne warstwy płyt pełnią rolę izolacyjną i montowane są jedna po drugiej. Warto podkreślić, że rekomendowanym rozwiązaniem montażowym jest zastosowanie podnośników podciśnieniowych do transportu i montażu płyt.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFirmy Budownictwa Inżynieryjnego złożą Ci bezpłatne oferty