Kategorie
Szukaj

Montaż płyt warstwowych w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty warstwowe to materiał, których zadaniem jest obudowa ścian i dachów budynków. Stosuje się je zarówno w przypadku lekkich konstrukcji, takich jak hale czy magazyny, jak i w przypadku budynków gospodarczych. Co należy wiedzieć o tej kategorii materiałów budowlanych oraz jak wybrać płyty warstwowe, które będą najlepsze do montażu? Zapoznaj się z naszym artykułem oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca to zobacz również nasz ranking najlepszych specjalistów od montażu płyt warstwowych.

Płyty warstwowe to materiał, których zadaniem jest obudowa ścian i dachów budynków. Stosuje się je zarówno w przypadku lekkich konstrukcji, takich jak hale czy magazyny, jak i w przypadku budynków gospodarczych. Co należy wiedzieć o tej kategorii materiałów budowlanych oraz jak wybrać płyty warstwowe, które będą najlepsze do montażu? Zapoznaj się z naszym artykułem oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca to zobacz również nasz ranking najlepszych specjalistów od montażu płyt warstwowych.

Płyta warstwowa, znana także jako sandwich panel, jest elementem służącym do obudowania ścian i dachów. Jej budowa przypomina kanapkę, stąd pochodzi jej angielska nazwa.

Płyta warstwowa składa się z kilku zasadniczych elementów, do których zaliczamy:

 • rdzeń,
 • termoizolację,
 • okładzinę blaszaną, znajdującej się z obu stron rdzenia.

Najważniejszą cechą płyty warstwowej jest to, że jest to materiał osłonowy. Nie ma możliwości, aby traktować płytę warstwową jako elementu konstrukcyjnego budynku. Stosuje się je do konstrukcji różnego typu – montaż płyt warstwowych może odbyć się do ściany murowanej, jak i garażu. Prawidłowo zamontowane płyty warstwowe mają wpływ na jakość budowy, a także na przyszłe prace remontowe i konserwacyjne, które są niezbędne niezależnie od zastosowanej technologii. Płyty warstwowe najczęściej montowane są na konstrukcjach stałych i trwałych. Idealnie nadają się do budynków z drewna, stali i betonu.

Pierwszym krokiem przy instalacji sandwich paneli jest sprawdzenie, czy są one proste i bez uszkodzeń. Jeśli tak nie jest – dyskwalifikuje ją to do montażu ze względu na pojawienie się nieszczelności w łączeniu. Należy ściągnąć folię z płyt przed etapem właściwym, a także warto uszczelnić miejsca stykowe taśmą uszczelniającą. Dzięki temu można wyeliminować mostki termiczne, a także zapobiegnie to mechanicznym uszkodzeniom materiału. Warto pamiętać, że najważniejszym etapem montażu płyt warstwowych jest montaż pierwszej płyty, którą należy wwiercić na wskroś i przymocować do elementu konstrukcyjnego. W tym przypadku konieczny jest montaż łącznikami, które powinny przechodzić przez całą grubość płyty, aż do elementu konstrukcyjnego. Aby montaż płyt warstwowych skutkował dobrymi parametrami termoizolacyjnymi budynku, koniecznie trzeba odpowiednio docisnąć kolejne płyty do pierwszej.

Chcąc, by płyty warstwowe wyglądały dobrze, konieczne są także zabiegi następujące po samej czynności instalacji. Należy koniecznie pamiętać o zgodnej z zasadami instalacji obróbek maskujących. Do czynności tego typu należy zaliczyć naroża i styki. W przypadku prac, takich jak montaż płyt warstwowych dachowych konieczna jest kalenica, czy cokół. Warto też pamiętać, że w przypadku tej technologii konieczny jest specjalistyczny montaż okien w płycie warstwowej. Odpowiedni wybór płyty, oraz profili do montażu płyt warstwowych ma wpływ na funkcjonalność, szczelność i parametry termoizolacyjne okna.

Niezależnie od tego, jakie będzie przeznaczenie konstrukcji, warto pamiętać, że ważny jest prawidłowy montaż płyty warstwowej. Bez względu na to, czy jest to montaż płyt karton-gips na ścianie murowanej, czy montaż płyt warstwowych dachowych – powinny one wyróżniać się wysoką jakością. Tylko ona połączona z prawidłowym montażem gwarantuje jakość i trwałość konstrukcji. O jakości warto pamiętać także wybierając materiały wykończeniowe jak gres czy glazurę. Każdy etap budowy i wykańczania wnętrz jest istotny, dlatego warto zadbać o to na każdym etapie – bez względu na to czy to będzie konstrukcja obiektu, czy układanie wykładzin.

Sprawdź najlepszych montażystów płyt warstwowych w Zawierciu

Michał Jarek

7 opinii
Montaż płyt warstwowych Zawiercie

Starasz się odnaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu profesjonalnego montowania płyt warstwowych z Zawiercia, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Michał Jarek jest Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Opłacalny Montaż Płyt Warstwowych w Zawierciu

1 opinia
Spawanie Zawiercie - Opłacalny Montaż Płyt Warstwowych w Zawierciu

Poszukujesz solidnej oferty dotyczącej montażu płyt warstwowych? Spawanie Zawiercie na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich oczekiwań. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Dobry Montaż Płyty Warstwowej

1 opinia
LEKSUS-DOM - Dobry Montaż Płyty Warstwowej Zawiercie

Szukający montażu płyty warstwowej musi koniecznie zgłosić się do LEKSUS-DOM i zobaczyć atrakcyjne oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

Instal Projekt Marcin Jańczyk

1 opinia
Instal Projekt Marcin Jańczyk - Fantastyczne Montowanie Płyt Warstwowych Zawiercie

Montowanie płyt warstwowych to specjalność ekipy z firmy Instal Projekt Marcin Jańczyk - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Majk Majewski Krzysztof

4 opinie
Majk Majewski Krzysztof - Znakomity Montaż Płyty Warstwowej Zawiercie

Równie dobrej oferty montażu płyty warstwowej nie znajdziesz na terenie Zawiercia, więc jeśli poszukujesz znakomitego montażu płyty warstwowej to bez zbędnej zwłoki sprawdź Majk Majewski Krzysztof. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Korzystny Montaż Płyt Warstwowych Zawiercie

Zaptex - Korzystny Montaż Płyt Warstwowych Zawiercie

Montaż płyt warstwowych i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie trudnością, jeśli wybierzesz ofertę Zaptex. Doświadczeni znawcy z zakresu montażu płyt warstwowych pomogą Ci stworzyć skrojone na miarę rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Usługi remontowo - budowlane "Bracia"

Usługi remontowo - budowlane "Bracia" - Najwyższej Klasy Montowanie Płyt Warstwowych Zawiercie

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to specjaliści z Usługi remontowo - budowlane Bracia są dla Ciebie stworzeni. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Firma Wielobrażowa JUPITER Dawid Dziad

Firma Wielobrażowa JUPITER Dawid Dziad - Dobra Płyta Warstwowa Zawiercie

Wybranie dobrej płyty warstwowej może być trudne, ale Firma Wielobrażowa JUPITER Dawid Dziad na pewno pomoże Tobie w znalezieniu najlepszego towaru. Skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Firma Remontowo-Budowlana Gawroński

Firma Remontowo-Budowlana Gawroński - Doskonałe Mocowanie Płyt Warstwowych Zawiercie

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Firma Remontowo-Budowlana Gawroński z Zawiercia jest na to skuteczną metodą. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Fantastyczne Mocowanie Płyt Warstwowych Zawiercie

Interrack - Fantastyczne Mocowanie Płyt Warstwowych Zawiercie

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz prace tym zawodowcom w kwestii mocowania płyt warstwowych z miejscowości Zawiercie. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na montaż płyt warstwowych w Zawierciu (16)

Zapotrzebowanie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 1600m², Pilica

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: 1600m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwo...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Pilica

Zlecę prace z płytami warstwowymi, do 100m², Łazy

Zakres prac: poszukuje łączników lax do płyt mroźniczych/chłodniczych Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: chłodnia lub mroźnia Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: cały budynek Rodzaj płyt ...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Łazy

Dam zlecenie na wyłącznie montaż płyt, do 100m², Żarki

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 100m² Miejsce montowania płyt warstwowych: sufit Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliuretanowym ...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Żarki

Poszukuję firmy na wyłącznie montaż płyt, 7000m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: 7000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: ściany działow...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecę wyłącznie montaż płyt, 10000m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 10000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: podkastrukcja st...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 4000m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 4000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu, ściany działowe Rodzaj płyt...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wyłącznie montaż płyt, 130m², Wojkowice Kościelne

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Dom Powierzchnia prac: 130m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliuretanowym Zlecenie ...

2022-11-19 do 2022-11-27

 • Wojkowice Kościelne

Dam zlecenie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 301-500m², Dębowiec

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 301-500m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach Rodzaj płyt warstwowych: Klient nie...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Dębowiec

Zapotrzebowanie na wyłącznie wykonanie projektu, 4m², Sosnowiec

Zakres prac: wyłącznie wykonanie projektu Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: Domek narzędziowy z bocznym zadaszeniem Powierzchnia prac: 4m² Miejsce montowania płyt warstwowych: Cały budynek Rodzaj płyt warstwowych: z...

2022-12-02 do 2022-12-10

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wyłącznie montaż płyt, 501-1000m², Czeladź

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 501-1000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełn...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Czeladź

Zapytanie o wyłącznie montaż płyt, 101-200m², Psary

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala magazynowa Powierzchnia prac: 101-200m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem pol...

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Psary

Zapotrzebowanie na wyłącznie montaż płyt, 301-500m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: wiata stalowa Powierzchnia prac: 301-500m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliu...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 5000m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: 5000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: dach, fasada obiektu Rodzaj płyt warstwo...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt, 2000m², Częstochowa

Zakres prac: kompleksowe wykonanie projektu i montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: 2000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: ...

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Częstochowa

Potrzebna firma do płyt warstwowych, 3000m², Częstochowa

Zakres prac: demontaż istniejącej fasady i montaż płyt warstwowych Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: budynek przemysłowy Powierzchnia prac: 3000m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt wars...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Częstochowa

Zlecę wyłącznie montaż płyt, 2400m², Boronów

Zakres prac: wyłącznie montaż płyt Rodzaj konstrukcji, której dotyczy zlecenie: hala produkcyjna Powierzchnia prac: 2400m² Miejsce montowania płyt warstwowych: fasada obiektu Rodzaj płyt warstwowych: z wypełnieniem poliuretano...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Boronów
Otrzymaj zlecenia dla Firm Budownictwa Inżynieryjnego

Częste pytania o montażu płyt warstwowych

Na co należy zwrócić uwagę przy montażu płyt warstwowych?

Prawidłowy montaż płyt warstwowych wpływa na wiele aspektów związanych między innymi z izolacją budynków. Warto pamiętać, żeby wybierać płyty o odpowiedniej jakości i konkretnych parametrach, takich jak: grubość czy materiał z którego wykonany jest rdzeń płyty. Bez wątpienia istotne są także: grubość okładzin, rozmieszczenie łączników, czy sposób uszczelniania styków.

Decydując się na technologię budowy zakładającą montaż płyt warstwowych, ważne jest także samo wykonanie. Odpowiednia instalacja płyt oraz poprawność konstrukcji, na której opiera się materiał jest kluczowa. Nawet wybór najwyższej jakości paneli nie przyniesie spodziewanych rezultatów, jeśli montaż nie będzie spełniał norm przewidzianych dla tej technologii.

Czy można zamontować okno w płycie warstwowej?

Tak, istnieje możliwość montażu okienw płycie warstwowej. Należy pamiętać, że technika ta różni się jednak od klasycznego montażu stolarki okiennej. Dlatego warto zlecić tego typu prace specjalistom, bowiem tylko w ten sposób mamy gwarancję zachowania funkcjonalności i parametrów okna. Istnieją także specjalne systemy okien i drzwi, których przeznaczeniem jest montaż w płytach warstwowych. Decydując się na takie rozwiązanie, montaż okienw płycie warstwowej będzie z pewnością łatwiejszy.

Ile kosztuje montaż płyt warstwowych?

Koszt montażu płyt warstwowych zależny jest od wielu czynników. Może wynosić od 40 do 100 złotych za metr kwadratowy wykonywanej usługi. Warto pamiętać, by do tej kwoty doliczyć także inne prace niezbędne przy realizacji zlecenia. Do takich czynności zaliczamy: obróbki blacharskie, czy instalację systemu rynnowego. Przed przystąpieniem do prac, warto zapytać specjalistów o szczegółową wycenę.

Jak wygląda montaż płyty warstwowej?

Należy pamiętać, że płyty warstwowe są elementami osłonowymi – nie pełnią one roli konstrukcyjnej. Aby móc je zamontować, konieczny jest szkielet konstrukcyjny zazwyczaj wykonany z metalu. Do takiego szkieletu, czyli konstrukcji nośnej mocujemy płyty. Pierwsza warstwa płyt powinna być przewiercona na wskroś i zamontowana bezpośrednio do elementów konstrukcyjnych. Kolejne warstwy płyt pełnią rolę izolacyjną i montowane są jedna po drugiej. Warto podkreślić, że rekomendowanym rozwiązaniem montażowym jest zastosowanie podnośników podciśnieniowych do transportu i montażu płyt.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFirmy Budownictwa Inżynieryjnego złożą Ci bezpłatne oferty