Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Chorzowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 829 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Chorzowie

Znakomita Ściana

5 opinii
Murowanie ścian Chorzów

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od ściany? Skorzystaj z kwalifikacji Wal-Wat Investment Sp. z o.o.. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Rewelacyjne Murowanie z Klinkieru Chorzów

2 opinie
Zakład Ogólno-Budowlany "ZIBEX" Zbigniew Paruch - Rewelacyjne Murowanie z Klinkieru Chorzów

Powierz usługę murowania z klinkieru profesjonalistom z miejscowości Chorzów. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Chorzowa są jednymi z najlepszych. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

PBGM Sp. z o.o.

4 opinie
PBGM Sp. z o.o. - Pierwszorzędny Mur z Cegły Chorzów

Nadal szukasz specjalisty od muru z cegły? Powierz tę kwestię specjalistom z PBGM Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Houset Dawid Habrzyk

4 opinie
Houset Dawid Habrzyk - Znakomita Ściana Murowana Chorzów

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od ściany murowanej? Skorzystaj z kwalifikacji Houset Dawid Habrzyk. Zachęcamy do kontaktu.

Perfekcyjne Murowanie Ścian Chorzów

2 opinie
Weiss Bau Sp. z o.o. - Perfekcyjne Murowanie Ścian Chorzów

Murowanie ścian to specjalność ekipy z firmy Weiss Bau Sp. z o.o. - nie mają sobie równych w branży. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Wyrychtowane.pl

12 opinii
Wyrychtowane.pl - Wysokiej Klasy Murowanie z Klinkieru Chorzów

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy murowania z klinkieru z Chorzowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Wyrychtowane.pl jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Firam remontowo budowlane

2 opinie
Firam remontowo budowlane - Rewelacyjna Budowa Ściany Chorzów

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Firam remontowo budowlane z Chorzowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Perfekcyjna Ściana Działowa w Chorzowie

1 opinia
Viva2 - Perfekcyjna Ściana Działowa w Chorzowie

Wciąż szukasz specjalisty od ściany działowej? Trafiłeś w dobre miejsce - Viva2 jest do Twoich usług. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

P.H.U. SZCZEPAN - Łukasz Szczepanik

1 opinia
P.H.U. SZCZEPAN - Łukasz Szczepanik - Najlepsze Budowanie Ścian Chorzów

Zaoszczędź sobie kłopotów i powierz prace tym fachowcom od budowania ścian z Chorzowa. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędna Budowa Ściany

4 opinie
Remonty Domów Grzegorz Szewczak - Pierwszorzędna Budowa Ściany Chorzów

Nadal nie znalazłeś budowy ściany, chociaż poszukujesz od dłuższego czasu? Remonty Domów Grzegorz Szewczak może Ci pomóc. Zarezerwuj termin od razu!

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Chorzowie (14)

Zapytanie o murowanie ścian, do 100m², Chorzów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Chorzów

Opłacalna Budowa Ściany Chorzów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 1m² Informacje dodatkowe: Naprawa nadproża wykonanie plomb na pęknięciach Termin r...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Siemianowice Śląskie

Murowanie ścian, 101-200m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Siemianowice Śląskie

Zlecę murowanie ścian, do 100m², Siemianowice Śląskie

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Siemianowic Śląskich. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Siemianowice Śląskie

Najlepsza Ściana Chorzów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 220m² Informacje dodatkowe: 6 miejsc po oknach 3x2m do zamurowania c...

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na murowanie ścian, do 100m², Ruda Śląska

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi murowania ścian na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Złóż ofertę temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Ruda Śląska

Murowanie ścian, 800m², Ruda Śląska

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę budowy ściany. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zlecenie o treści "Murowanie ścian, 800m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Ruda Śląska

Dam zlecenie na murowanie ścian, 22m², Ruda Śląska

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 22m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie ścianek działowych w bloku z gazobetonu o grubości 10c...

2024-01-29 do 2024-01-30

 • Ruda Śląska

Murowanie ścian, do 100m², Ruda Śląska

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Ściany są po popękaniach Termin rozpoczęcia prac: najbliżs...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Ruda Śląska

Murowanie ścian, 22m², Ruda Śląska

Przygotowanie ściany z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Murowanie ścian, 22m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-01-29 do 2024-01-29

 • Ruda Śląska

Fantastyczne Stawianie Ścian Chorzów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Połączenie oderwanej ściany Termin rozpoczęcia prac: najb...

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Ruda Śląska

Budowa Ściany

Doprowadź do tego, że budowa ściany nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny doradca z branży budowy ściany sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na murowanie ścian, 220m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Ruda Śląska

Murowanie Ścian Chorzów

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 50m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Katowice

Dam zlecenie na prace murarskie, tynkarskie, 30m², Katowice

Doprowadź do tego, że budowa ściany nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny doradca z dziedziny budowy ściany stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na prace murarskie, tynkarskie, 30m². Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty