Kategorie
Szukaj

Murowanie ścian w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 693 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Na wybudowanie budynku składa się wiele czynności, które mają duży wpływ na żywotność nieruchomości. Jednym z najistotniejszych etapów prac podczas budowy domu jest murowanie ścian. Przekłada się to na użytkowość, funkcjonalność, a także i trwałość domu. Czym kierować się podejmując decyzję o murowaniu ścian oraz co należy zrobić, aby było wykonane prawidłowo? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Szukasz odpowiedniego specjalisty od murowania ścian? – obejrzyj nasz ranking najlepszych specjalistów.

Prace przy murowaniu ścian mogą być bardzo zróżnicowane, bowiem ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje on tynkowanie maszynowe ścian, montaż płyty warstwowej do ściany murowanej, jak i roboty przy zbrojeniach. W zależności od wybranego materiału i technologii da się zauważyć pewne różnice. Niemniej istnieją złote zasady, bez których murowanie ścian nie będzie prawidłowe. O czym należy koniecznie pamiętać?

Niezależnie od tego na jaki materiał się zdecydujemy – ściana murowana będzie spełniać swoją rolę, jeśli materiał będzie wysokiej jakości. Dodatkowo, sprawdzone rozwiązania i nowoczesne technologie wpływają korzystnie na właściwości ścian, niezależnie od wybranego materiału bazowego.

Warto pamiętać, że murowanie ścian nośnych to podstawa konstrukcji domu, a także etap budowy, którego nie da się przecenić. Pierwsza warstwa bloczków, jak i cegieł ceramicznych jest najważniejsza. Aby murowana ściana trzymała pion – warstwa ta musi być idealnie wypoziomowana. Warto zdać się w tym wypadku na doświadczenie fachowców. Należy pamiętać, że to nie jest jedyna okoliczność, kiedy przydaje się pomoc fachowca z zakresu murarstwa.

Z usług murarza możemy skorzystać nie tylko podczas przebudowy, ale także przy naprawie usterek. Profesjonalne szpachlowanie jest niezbędne, jeśli na ścianach pojawiły się pęknięcia. Wiadomym jest, że ściany stanowią istotny element konstrukcyjny każdego domu – z tego względu nie powinno się lekceważyć i bagatelizować pęknięć. Warto poddać je ekspertyzie specjalisty i w profesjonalny sposób naprawić.

Po wymurowaniu należy przygotować ścianę do malowania – powinna znaleźć się na niej warstwa gładzi. Obecnie jest to standard ułatwiający pracę przy malowaniu i poprawiający estetykę wnętrza. Chcąc wykończyć ściany warto postawić na profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu prace będą bardziej precyzyjne.

Sprawdź najlepszych specjalistów od murowania ścian w Częstochowie

Najlepsza Ściana Częstochowa

9 opinii
Murowanie ścian Częstochowa

Właśnie wybierasz solidnego partnera do realizacji swoich planów? Pogotowie Budowlane z Częstochowy będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

Najwyższej Klasy Budowa Ściany w Częstochowie

7 opinii
BUD-MAN CONSTRUCTION LTD - Najwyższej Klasy Budowa Ściany w Częstochowie

Budowa ściany i szczegóły z tego wynikające skończą być dla Ciebie zagadką, jeśli skorzystasz z oferty BUD-MAN CONSTRUCTION LTD. Profesjonalni znawcy z dziedziny budowy ściany pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Profesjonalne Murowanie Ścian

1 opinia
PWM CONSTRUCTION PAWEŁ MARCHEWKA - Profesjonalne Murowanie Ścian Częstochowa

Chesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu profesjonalnego murowania ścian, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma PWM CONSTRUCTION PAWEŁ MARCHEWKA jest gotowa Ci pomóc. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Z.R.B Jan Nowicki

5 opinii
Z.R.B Jan Nowicki - Wysokiej Klasy Murowanie Ścian Częstochowa

Wiele długich lat pracownicy Z.R.B Jan Nowicki świadczą usługi z zakresu wysokiej klasy murowania ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

DM Skopexa

1 opinia
DM Skopexa - Pierwszorzędne Stawianie Ścian Częstochowa

Po prostu zleć usługę stawiania ścian profesjonalistom firmy DM Skopexa z miejscowości Częstochowa. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Częstochowy są jednymi z najlepszych. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Dbb

1 opinia
Dbb - Doskonała Ściana Murowana Częstochowa

Firma Dbb świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Częstochowa oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ARTBUD Firma Budowlana mgr inż. Artur Powroźnik

4 opinie
ARTBUD Firma Budowlana mgr inż. Artur Powroźnik - Solidne Murowanie Ścian Częstochowa

Chcesz znaleźć ekspertów od solidnego murowania ścian w rejonie Częstochowy lub w pobliskich powiatach? Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solidny Mur z Cegły Częstochowa

1 opinia
Sebastian Misiak - Solidny Mur z Cegły Częstochowa

Myślisz, że solidny mur z cegły to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z Sebastian Misiak posłużą radą i znajdą najlepsze rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i poznaj ofertę.

Rewelacyjne Budowanie Ścian

6 opinii
USŁUGI MINIKOPARKĄ - Rewelacyjne Budowanie Ścian Częstochowa

Szukasz rewelacyjnego murarza ścian z zakresu budowania ścian? Nie musisz już dłużej szukać, Ten przedsiębiorca jest świetnym wyborem. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Bau Group

2 opinie
Bau Group - Rewelacyjna Budowa Ściany Częstochowa

Wybranie budowy ściany nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Bau Group pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na murowanie ścian w Częstochowie (15)

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 201-300m², Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu, wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano 4 dni temu

 • Częstochowa

Zlecenie na murowanie ścian, 401-500m², Częstochowa

Wykonanie ściany dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na murowanie ścian, 401-500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Częstochowa

Zlecenie na murowanie ścian, 64m², Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 64m² Informacje dodatkowe: Ława fundamentowa Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Częstochowa

Perfekcyjne Budowanie Ścian Częstochowa

Budowanie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Częstochowa

Murowanie ścian, 201-300m², Częstochowa

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Murowanie ścian, 201-300m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Częstochowa

Wybitny Murarz Ścian Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Częstochowa

Dam zlecenie na murowanie ścian, 101-200m², Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-03 do 2023-12-11

 • Częstochowa

Budowa Ściany Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 200m² Informacje dodatkowe: Szukamy murarza na dokończenie ścianek działo...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Częstochowa

Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 10m², Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: mieszkanie Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 10m² Informacje dodatkowe: Burzenie ścian w wymiarach 120x250 oraz 70x250 oraz stawianie nowej śc...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Częstochowa

Murowanie ścian, 30m², Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Częstochowa

Perfekcyjna Ściana Murowana Częstochowa

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wzmocnienie ścian, wymurowanie ścian działowyc...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Mstów

Wysokiej Klasy Budowanie Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Miejsce wykonywania prac: wewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 101-200m² Informacje dodatkowe: tradycyjny Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny term...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Aleksandria

Murowanie ścian, 101-200m², Miedźno

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę taniej budowy ściany gwarantując przy tym dobrą obsługę, a na życzenie również usługi dodatkowe, bez wątpienia przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który napisał - Murowanie ścian, 101-200m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 7 dni temu

 • Miedźno

Dobry Murarz Ścian

Klient szuka dobrego murarza ścian dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Potrzebna ekipa, murowanie ścian, 13m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Piasek

Pierwszorzędny Murarz Ścian

Zakres zlecenia: murowanie ścian Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Miejsce wykonywania prac: na zewnątrz obiektu Łączna powierzchnia prac: 50m² Informacje dodatkowe: Bloczek betonowy i słup Żelbetowy Termin rozpoc...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Koziegłowy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Murowania Ścian

Częste pytania o murowaniu ścian

Ile kosztuje murowanie ścian z gazobetonu?

Koszt prac budowlanych, takich jak murowanie ścian z gazobetonu jest zawsze kwestią indywidualną, zależną od kosztu materiałów, wielkości zlecenia i regionu w jakim mieszkamy. Szacuje się, że koszt postawienia jednego metra kwadratowego jednowarstwowej ściany wynosi od 40 do 80 złotych. Wiele zależy także od typu bloczków betonowych czy wysokości ścian. Warto zauważyć, że cena samej robocizny będzie mniejsza w porównaniu do wykonania usługi z zakupieniem materiałów niezbędnych do realizacji zleconego zadania.

Czy każde pęknięcie da się naprawić murowaniem ściany?

Rysy i pęknięcia pojawiające się na ścianach mogą dotyczyć nie tylko tynku, ale też i murów. Uszkodzenia te powstają na skutek nierównomiernego osiadania budynków, przeciążenia konstrukcji, oddziaływań termicznych i dynamicznych. Każda rysa powinna zostać zbadana przez fachowca, który oceni, w jaki sposób bezpiecznie ją naprawić, a także jak zapobiec powstawaniu kolejnych rys.

Fachowa ekspertyza to pierwszy i najważniejszy etap naprawy pęknięć. Murowanie ścian działowych, czy naprawa pęknięć ścian murowanych to kwestie których nie należy bagatelizować. Profesjonalista pomoże ocenić stan muru oraz przygotować projekt prac naprawczych uszkodzonych elementów budynku.

Jaki materiał stosuje się do murowania ścian?

Murowanie ścian to wciąż najczęstsza technologia wybierana przy budowie domów. Najpopularniejsze są cegły ceramiczne oraz bloczki betonowe. Spotkać można także i inne materiały służące do murowania ścian, takie jak silikaty czy beton keramzytowy.

Każdy z materiałów służących do murowania ścian ma swoje zalety. Bloczki betonowe wyróżnia wysoka termoizolacyjność, odporność na ogień i łatwość obróbki. Z kolei cegła ceramiczna jest doskonałą izolacją zarówno termiczną, jak i akustyczną. Jest także paroprzepuszczalna oraz wytrzymuje ściskanie.

Warto pamiętać, że wybierając eksperta do takich prac jak murowanie ścian działowych, czy naprawy pęknięć, należy poinformować o materiale, z którego jest lub będzie wykonana ściana. Materiał wykonania wybrany do wykonania zadania jest bardzo istotny i ma istotny wpływ na szybkość i sposób pracy ekipy budowlanej.

Gdzie znajdę specjalistę do murowania ścian?

Jeśli chcesz znaleźć dobrego fachowca – koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych specjalistów od murowania ścian. Wykwalifikowani specjaliści zajmą się takimi pracami jak: murowanie ścian, czy montaż płyty warstwowej do ściany murowanej zgodnie ze sztuką budowlaną.

Poszukiwanie fachowców warto podeprzeć również sprawdzeniem opinii o nich. Znalezienie najlepszego eksperta to najważniejszy etap budowy domu i innych prac remontowo-budowlanych. Od sprawdzonego wyboru zależy skuteczność realizowanych prac, dlatego warto znaleźć firmę godną zaufania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Murowania Ścian złożą Ci bezpłatne oferty